W piątek powiemy: GOTOWE. Drogowcy kończą prace związane z mostem w ciągu ul. Wrocławskiej


Zaczęło się w kwietniu ubiegłego roku, a ostateczny finał prac nastąpi 10 kwietnia. Jedna z większych i bardziej uciążliwych w ostatnim czasie inwestycji drogowych dobiegła końca.

Mostem nad Kłodnicą możemy jeździć od grudnia ubiegłego roku. Drogowcy udostępnili go do jazdy, by zachować płynność ruchu w mieście i ułatwić życie kierowcom. Wciąż jednak trwały intensywne prace – wykańczanie balustrad i nawierzchni tzw. kap chodnikowych, malowanie oznakowania poziomego i montaż oznakowania pionowego. W piątek 10 kwietnia z obiektu znikną ostatnie ograniczenia i barierki.

Prace nad nowym mostem rozpoczęły się w kwietniu 2019 r. Zbudowano nowy obiekt o ramowej konstrukcji i nośności do 50 ton z izolacją, jezdnią, chodnikami i betonowymi balustradami. Ponadto uporządkowano i umocniono skarpy i koryto rzeki, dzięki czemu poprawi się przepływ Kłodnicy. Będzie to zauważalne szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu.


Warto przypomnieć, że podczas powodzi w 2010 roku most groził zerwaniem.

Stary most w 2010 roku podczas powodzi. Konstrukcja groziła zerwaniem.

Zadbano również o otoczenie – przebudowano odcinek ul. Wrocławskiej na dojeździe do mostu oraz odcinek ul. Częstochowskiej obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką.

Inwestycja kosztowała około 9 milionów zł i została sfinansowana z miejskiego budżetu oraz z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Prace na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach wykonało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. (mf UM Gliwice/mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Częstochowskowianin

Z tym, że prace są intensywne, to bym nie przesadzał. Od świąt do końca lutego praktycznie nic się nie działo. Prace rozbiórkowe, budowlane i kładzenie asfaltu wykonywano w doskonałym tempie, ekipy pracowały ostro. Natomiast wykończenie wygląda tak, że przyjeżdża ekipa 8-10 osób i głównie piją kawę (i dzielą się wirusami). Domyślam się, że to są zupełnie inne firmy. Most mógłby być skończony w styczniu, pogoda na to pozwalała.Tylko po co się spieszyć…

treya50

Też tak uważam. Już się raz upominałam się o to skrzyżowanie. Kompletnie nic tam się nie działo, ani ćwierć robotnika nie widziałam idąc raz na jakiś czas do piekarni po chleb.

PoGliwicku

Most w jednym miejscu (Od strony Budynku Straży Pożarnej czy Remondis) wystaje na połowę chodnika. Obramowanie mostu mogłoby być krótsze o jakieś 1,5 metra ale widać tak miało być. Obecnie chodnik jest w połowie zagrodzony. Będzie to fajne miejsce na zbierające się śmieci itp. Dziwne że ktoś nie potrafił tego zrobić tak aby to ładnie wyglądało. Co za partactwo.

Bogna

Przejścia dla pieszych nie zmodyfikowali. Pozostało przez trzy pasy czyli nadal bardzo niebezpieczne.

ja

nadal bez monitoringu. Nadal niebezpiecznie. Ciekaw jestem kiedy pierwszy wypadek / potrącenie na pasach ?

AndrzejD

@ja
Gdzie ty tu widzisz jakieś niebezpieczeństwo ?! Może zamiast gapić się w smartfona łażąc po ulicach i włażąc pod koła samochodów zaczniesz się rozglądać wokół siebie.
I wyjmij słuchawki z uszu jak nie ogarniasz otoczenia przez brak podzielności uwagi.
Do kupra sobie wsadź monitoring ! Wtedy poczujesz się bezpiecznie.
Wszędzie te chore kamery ! gorzej niż w więzieniu.

Gliwiczanin

To o ile opóźniona inwestycja i jak zwykle ile drożej to wyniosło ?

Rafał

Prace miały zostać zakończone w marcu.

Urko

Wreszcie….

Obserwujący

Długo się z tym paćkali.Pewnie ekipy robotników obrabiały kilka(naśćie?) innych placów budowy.
Przy dobrej organizacji pracy, most mógłby być oddany do użytku po pół roku.
Ale oczywiście remont po glajwicku czyli długo i mało efektywnie.
Ogłaszanie otwarcia w piątek jest po prostu jakąś farsą,parodią, robieniem z ludzi balona.

Kolega

A „glajwickie komentatory” wyrokowały, że nic z tego nie będzie. Robi się już nudne To, że rzeczywistość jak zwykle wypłaca z liścia gljawickim marudom

Imiu

a mógł być zwodzony.
Termin roczny ale “zachowany”.
Jest odwołanie do oryginału i TYLE nić nowego, udogodnień BRAK.
Cena czyni cuda więc pozostaje się TYLKO cieszyć że już stoi.

25252525

Zuchy. Urwisy.

Cliper

Kłódki już można wieszać?

AndrzejD

…tutaj to raczej łańcuchy – będzie turbo romantycznie.

balustrada

Chcesz powiesić kłódkę razem ze swoim partnerem ?