W poniedziałek lepiej zdjąć nogę z gazu. Trwają ogólnopolskie działania “Prędkość”

Od rana w poniedziałek w całym kraju policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Również i w naszym województwie policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. – Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – przekazuje zespół prasowy Śląskiej Policji.

(żms)/Śląska Policja
fot. arch. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234

Zawsze trzeba jeździć przepisowo,zgodnie z ograniczeniami prędkości.Nie tylko w poniedziałek.CODZIENNIE.Zamiast cwaniakować jeździjcie przepisowo, tak będzie najlepiej dla wszystkich.
Pamiętajcie,uda się raz, drugi, setny, tysięczny…za którymś razem się nie uda, macie wtedy miejscówkę na cmentarzu albo w “najlepszym przypadku” inwalidztwo do końca życia…zastanówcie się czy warto…(17:58)

23:33

Nie zawsze ograniczenia są właściwe. Zapewne nie zdajesz sobie sprawy do ilu tragicznych wypadków doprowadzało każdego roku ograniczenie prędkości 50km/h na Toszeckiej na odc. od końca Kopernika do zjazdu na Łabędy? Ilu było takich telepiących się pięćdziesiątką, którzy w imię uprzejmości usuwali się tam innym i jechali wyznaczonym poboczem? W nocy! To było tam nagminne. Asfaltowym poboczem, którym poruszali się czasem nieoświetleni piesi i rowerzyści. Ile śmiertelnych wypadków tam było przez wymuszenie wolnej jazdy. W końcu ktoś użył mózgu i zwiększył dopuszczalną prędkość na tym odcinku do 70km/h. Odkąd to uczyniono nie pamiętam tam żadnego śmiertelnego wypadku.

Gliwiczanin

Najlepiej zabrać wszystkimi auteczka i po 20 tysięcy kary

775

SPECJALNA AKCJA trwa jeden dzień. A powinna trwać 365 dni 24 godziny na dobę.

kanalia52

A od wtorku pełny gaz.

Lolek

Dokładnie, państwo z kartonu.

ja234

Bardzo dobrze.Kontrole drogowe to bat na cwaniaczków i piratów drogowych.Zatrzymywać, wlepiać mandaty.(14:03)