W przyszłym tygodniu rusza Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz zakupów, koncerty i inne atrakcje

W sercu starówki będzie można kupić choinkowe ozdoby i smakołyki. Otwarcie jarmarku odbędzie się 6 grudnia. Dokona go oczywiście Święty Mikołaj, który spotka się z małymi gliwiczanami.

W tym dniu od godziny 16:00 do 19:00 na Rynku będą także pokazy tańca, występy cyrkowe, zimowe konkursy i koncert Hani Malaciny-Karpiel z kapelą góralską.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie między godzinami 12:00 a 18:00, aż do 22 grudnia. Na stoiskach kupieckich będzie można znaleźć upominki pod choinkę, bożonarodzeniowe dekoracje i zimowe smakołyki. Przy Ratuszu pojawi się także – jak co roku – tradycyjna stajenka betlejemska.

Bożonarodzeniowy klimat i przedświąteczne zakupy to nie wszystko, co oferuje Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas dwóch kolejnych weekendów, 9–10 i 16–17 grudnia, na Rynku zaplanowano specjalne atrakcje. Między godzinami 16:00 a 19:00 będzie można zobaczyć między innymi pokazy tańca laserowego, widowiskowe eksperymenty chemiczne, interaktywny spektakl „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice” oraz iluzjonistyczne show Piotra Viniciego.

Nie zabraknie także koncertów, w tym finałowego (17 grudnia o godzinie 18:30) występu uczestników programu „The Voice of Poland”: Katarzyny Dereń, Małgorzaty Nakoniecznej, Arka Kłusowskiego i Ernesta Staniaszka.

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

(żms)/UM(mm)
fot. UM Gliwice