W różnych częściach Gliwic i w powiecie zawyły syreny. Tak pożegnali zmarłych na służbie policjantów

W całej Polsce, w tym także w Gliwicach i powiecie, funkcjonariusze różnych służb oddali hołd zmarłym w wyniku strzałów w głowę policjantom z woj. dolnośląskiego. Relacja z tego upamiętnienia zamieszczona została m.in. w Internecie.

 
Pod Radiostacją i halą Arena Gliwice, pod aresztem, czy poszczególnymi jednostkami PSP i OSP – w większości z tych miejsc zawyły syreny w geście solidarności.

W ten sposób okazali wsparcie dla tragicznie zmarłych na służbie policjantów z Wrocławia, którzy zostali postrzeleni przez bandytę i w wyniku odniesionych obrażeń zmarli. W pędzącym i pełnym niebezpieczeństw świecie punktualnie o 17.00 mundurowi zatrzymali się i oddali hołd poległym Kolegom – relacjonuje KMP Gliwice.


Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło w ostatni piątek, gdy zatrzymano poszukiwanego listem gończym Maksymiliana F. Podczas konwoju mężczyzna miał postrzelić policjantów. Obaj w stanie ciężkim trafili do szpitali, a w poniedziałek, 4 grudnia, po południu zmarli w odstępie około godziny.

(żms)