W świąteczny klimat wprowadzą warsztaty w Muzeum. Można wykonać własne bożonarodzeniowe ozdoby

Muzeum w Gliwicach organizuje warsztaty dla młodszych i starszych mieszkańców Gliwic wraz z opiekunami, które wprowadzą ich w świąteczny klimat. Zajęcia będą odbywać się co tydzień.

 
Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż, więc Muzeum w Gliwicach tradycyjnie serdecznie zaprasza do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego czasu poprzez uczestnictwo w przygotowanych przez nie warsztatach świątecznych. Najbliższe zajęcia odbędą się w 2 grudnia (sobota) o godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00 w Willi Caro.

Razem z Anną Koblak, twórczynią ludową z Małopolski, wykonamy wieniec z gałązek brzozowych. Nasz stroik dopełnią zielone gałązki świerka, czerwony ostrokrzew, kolorowe świecidełka i błyszczące gwiazdeczki, nadając mu jeszcze bardziej świątecznego charakteru

– zapowiadają organizatorzy.


Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006, w godz. 9.00-16.00. Koszt udziału – 1 zł od osoby. Zapisy na ten termin zajęć rozpocznie się 28 listopada (wtorek) od godziny 9:00.

9 grudnia – anioły i ozdoby z papieru

Kolejne warsztaty świąteczne przygotowane przez Muzeum w Gliwicach odbędą się w 9 grudnia (sobota) o godzinach 11:00, 13:00 i 15:00 w Willi Caro. Będzie to okazja by wraz z instruktorką stworzyć grudniowe anioły ze sznurka, a także różne ozdoby choinkowe z papieru. Zapisy na te warsztaty rozpoczną się 6 grudnia (środa) od godziny 9:00 (nr tel. 783 560 006). Zajęcia dla dzieci (z opiekunami), młodzieży i dorosłych, liczba miejsc ograniczona. Koszt udziału – 1 zł/os.

16 grudnia – pachnące woreczki

Czym pachną Święta? Suszone pomarańcze, goździki, choinka? Będzie okazja do zastanowienia się nad tym podczas ostatniego przedświątecznego spotkania w Muzeum w Gliwicach, którego uczestnicy wykonają zapachowe lniane woreczki – ozdobione techniką decoupage czy wykończone kordonkiem, wypełnione ziołami lub ryżem z aromatycznym olejkiem.

Warsztaty tworzenia zapachowych woreczków mogą być okazją dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z szyciem i zdobieniem tkanin, ale także dla tych, którzy podstawy mają już dawno za sobą i chętnie poświęcą czas ozdobnym drobiazgom. Spotkajmy się 16 grudnia 2023 (sobota) w Willi Caro o godzinach 11:00 i 13:00. Zajęcia poprowadzi Magda Schuster – artystka, edukatorka muzealna, właścicielka firmy „No to pięknie”, zajmującej się rękodziełem – zapowiada Muzeum.

Zapisy na te warsztaty rozpoczną się 12 grudnia 2023 (wtorek) od godziny 9:00 (nr tel. 783 560 006). Liczba miejsc ograniczona. Udział kosztuje 1 zł/os.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Muzeum w Gliwicach.

(żms)/MwG
fot. mat. organizatora