W weekend policja zatrzymała 8 osób. Wśród nich podejrzani o pedofilię i kradzieże drogich aut

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 8 sprawców przestępstw. Dwaj to nietrzeźwi kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o przestępczość narkotykową, kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozbój, nękanie.

Tutejsi mundurowi podjęli ponad 350 interwencji, ujęli 5 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 15 kolizji.

REKLAMA

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 49-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych na małoletniej

– przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

– Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, po żmudnym śledztwie, zatrzymali człowieka podejrzanego o kradzieże luksusowych aut z naszego rejonu. Ponadto w ręce detektywów z tego samego wydziału, w innej prowadzonej przez nich sprawie, podczas działań operacyjnych wpadli włamywacze do sklepów z terenu powiatu. Grupa do „skoków” używała kradzionych wcześniej samochodów – dodaje Słomski.

Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzista miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano go w piątkowy wieczór w Knurowie, na ul. 1 Maja, podczas prowadzenia volkswagena polo. 58-latek stracił prawo jazdy, czeka na proces karny.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
4WD

Sporo tego jak na jeden weekend

Mieszkaniec Gliwic

Brawo Policja! tak trzymać!

Imiu

dobrze że mam tanie auto, Niemca z czterema kołami za pół roczną wypłatę w De…Kupiłem w Polsce bo z pewnego źródła…Polecam tak robić, tanich nie kradną :-D a pół roku TU czy TAM to tylko 400-600km po prostej różnicy a 4x szybciej można dojść ;-D

Bełkot

Piłeś nie pisz…