Wczesne wykrycie zmiany może uratować życie. Po co więc zwlekać? Badania w różnych dzielnicach

Mammobusy staną w różnych lokalizacjach na terenie Gliwic – warto skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wykrycie zmian nowotworowych na bardzo wczesnym etapie rozwoju, daje szansę na całkowite wyeliminowanie tej potencjalnie śmiertelnej choroby.

 
Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Badanie trwa kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto poświęcić chwilę i zadbać o swoje zdrowie.

Każda kobieta w wieku od 45 do 74 lat powinna dla własnego zdrowia, regularnie co 24 miesiące wykonywać kontrolną mammografię, ponieważ profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą dbania o zdrowie – zachęcają organizatorzy akcji.

Badania skierowane są dla ubezpieczonych pań w wieku 45-74 lat (roczniki 1979-1950), które w ciągu minimum dwóch lat (lub nigdy) nie wykonywały mammografii w ramach badań profilaktycznych.

Na ogół takie badania prowadzone są w rejonie centrum Gliwic, tym razem Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii dotrze do bardziej oddalonych od śródmieścia dzielnic – w najbliższym czasie stanie w kilku lokalizacjach:

  • 12-14 czerwca w Łabędach, przy Kościele pw. św. Anny;
  • 17-20 czerwca w Sośnicy, przy Zespole Szkół nr 14;
  • 21 oraz od 24 do 25 czerwca, przy Centrum Handlowym ARENA (aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego);
  • 26-27 czerwca na Zatorzu, przy Kościele pw. Chrystusa Króla.

Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania badanej osoby. Termin mammografii należy umówić pod nr tel. 32/278-98-96 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00).

(mf)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze