Wiadomo już, co powstanie w parku Chrobrego. Część terenu została wyłączona z użytku na kilka miesięcy

Internauci w mediach społecznościowych skarżyli się na wygrodzenia w parku Chrobrego i trudności z wydostaniem się w tego terenu, MZUK tajemniczo zapowiadał „pewne wydarzenie”. Już wiadomo – wkrótce pojawi się tam instalacja Ogrody Malowane Światłem, znana gliwiczanom wcześniej z terenu Kąpieliska Leśnego.

 
Jeszcze we wtorek nie było informacji, o co chodzi, Miejski Zarząd Usług Komunalnych zamieścił tylko zdawkowy komunikat zapowiadający coś, ale… nie precyzował, co dokładnie. W środę rzucił na sprawę więcej światła, można powiedzieć, dosłownie.

Nie będziemy trzymać dłużej w niepewności – w Parku Chrobrego powstaje Ogród Świateł za sprawą IPB Decoration. Tym razem nie na terenie Kąpieliska Leśnego, a wśród zieleni, nieopodal centrum, w miejscu chętnie uczęszczanym przez mieszkańców oraz przyjezdnych o każdej porze roku

– zdradził MZUK.

W parku został już wydzielony teren, który ogrodzono. Wyznaczony fragment parku zostanie wyłączony z użytku aż do marca 2024 roku. Plac zabaw, toalety oraz górka saneczkowa będą stale dostępne dla użytkowników – wyjaśniają komunalni. Szczegółowe informacje mają pojawić się już wkrótce.

MZUK zamieścił także mapę Parku Chrobrego z zaznaczonym terenem, gdzie będzie mieścił się Ogród Świateł.

Nie jest to pierwsza taka instalacja świetlna w naszym regionie. W minionych latach tego rodzaju „zimowa” atrakcja pojawiała się m.in. w Legendii w Chorzowie, a także na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu (w tym roku także jest i przygotowano tam nową ekspozycję).

Park Miliona Świateł powróci z nową instalacją. Ekspozycja będzie dostępna już od października

Są to jednak, podobnie jak gliwickie kąpielisko, obiekty, na które na ogół, przynajmniej w sezonie letnim, wstęp jest biletowany. W tym przypadku ogólnodostępna dotąd przestrzeń zostanie wydzielona prawdopodobnie na potrzeby komercyjne, trudno bowiem spodziewać się, by wygrodzenie terenu na stałe aż do wiosny służyło wyłącznie ochronie planowanych tam instalacji.

(żms)
fot. px/zdjęcie poglądowe

44 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze