Wiadomo już kiedy ul. Kozielska będzie przejezdna. To ważne m.in. dla pracowników strefy

Przejazd ul Kozielską na odcinku gdzie trwają roboty przy budowie ciągu pieszo-rowerowego łączącego Stare Gliwice i Brzezinkę zostanie otwarty w sobotę. Budowę przepustu pod drogą udało się zakończyć dwa dni wcześniej, niż wstępnie zapowiadano.

 
Ruch lokalny możliwy będzie już od najbliższej soboty – 19 września, a od poniedziałku – 21 września przejazd przywrócony zostanie dla wszystkich pojazdów. Na swoją trasę będą mogły powrócić także autobusy komunikacji miejskiej – przekazuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka ZDM w Gliwicach.

Prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej na połączeniu dwóch gliwickich dzielnic, powinny zakończyć się w styczniu przyszłego roku.


(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. 24gliwice.pl/emef

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Obserwujący

Ciekawe czy umyją ten kawałek ulicy…zapomniałem, to przecież glajwice…brud jest tu.

(_x_)

Zmieniaj maseczkę częściej niż pampersa, Tobie i wszystkim dookoła wyjdzie to na dobre.

Piotr

Ale to prawda. Pracuję na “strefie” od kilkunastu lat. W tym roku pierwszy raz pojawiła się tam zamiatarka ulic. Ze strefą jest większy problem. Miejsca tam dużo a uliczki wąskie. Zastosowano minimum szerokości, oszczędnie. To nic że ciężarówek do zakładów tam dużo. Rondko ciasne. Że skręcająca pod zakład lub wyjeżdżająca z zakładu ciężarówka potrafi na długi czas zablokować przejazd, bo nie sposób ją ominąć. Że pracuje tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy tracą czas w korkach. To nic. Ważne że po obu stronach drogi zieleni na szerokość pasa na lotnisku. Strefa była budowana w polu. Tak owszem PN spełnione, ale myślenie… Czytaj więcej »