Wiadomo już kto wybuduje Centrum Przesiadkowe w Gliwicach. Właśnie wyłoniono wykonawcę


Zgodnie z przewidywaniem roboty budowlane przy budowie Centrum Przesiadkowego wykona konsorcjum dwóch gliwickich przedsiębiorstw MOSTOSTAL Zabrze i PRUiM.

Przetarg rozstrzygnięto pod koniec kwietnia. – Przy wyborze oferty Zamawiający (miasto, red.) kierował się następującymi kryteriami i ich znaczeniem: cena: 60%; termin gwarancji i rękojmi: 40% – czytamy w zawiadomieniu o wynikach postępowania.

Ponieważ wszyscy oferenci zadeklarowali ten sam, 8-letni okres gwarancji, wpływ na wyłonienie wykonawcy miała w tym wypadku cena – najniższą (blisko 184 mln złotych) zaproponowało konsorcjum lokalnych firm, w którego skład wchodzi Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, miejska spółka, a także MOSTOSTAL Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A..


Wśród trwających postępowań przetargowych znajduje się jeszcze jedno, dotyczące Centrum Przesiadkowego – ma wyłonić inżyniera kontraktu. Termin jego zakończenia był kilkakrotnie przedłużany. Aktualnie oferty można składać do 13 maja.

Więcej na temat Centrum Przesiadkowego można przeczytać tutaj.

(red.)
wiz. MOSTOSTAL Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Czyli jak zwykle katastrofa termin będzie na pewno przesunięty i budżet powiększony jak zawsze jak za coś zabiera się pruim

krzysztof

pysznych lodów ciąg dalszy

Malgorzata

Czyli znowu zaniedbane, brzydkie Gliwice. W zeszłym roku wyglądało to obskurnie, aż wstyd było pokazanie Gliwic znajomym z innych regionów. W tym roku zapowiada się jeszcze gorzej. Wstyd.

Obserwujący

Glajwice są brzydkie,niezależnie od tego czy koszą trawę do gołej ziemii czy nie.
Po prostu glajwice są obskurne. Obojętnie co zrobią lub czego nie zrobią urzędasy, będzie brzydkie, obskurne,obdrapane, zasyfione,byle jakie, nijakie, zacofane, z krzywymi ulicami, chodnikami.Masakra.Obraz nędzy i rozpaczy.
W ogóle wstydem jest pokazywać tą wiochę znajomym z innych regionów, ja bym nie pokazywał.

George

Zapomniałeś o masie potłuczonego szkła na chodnikach….. Porażka . Pozdro

Kaśka

I o psich odchodach na chodnikach

roma

wyprowadż sie , proszę

Kaśka

Do knajpy Roma które j już nie ma

jerzy

Dodaj komCzy ciebie ktoś zmusza żebyś mieszkała w tych paskudnych Gliwicach .Masz dookoła tyle pięknych miast a ty jak ta wesz przyczepiłaś się do Gliwic i piszesz takie bzdety .

Emilia

A po co takie centrum przesiadkowe w tak małym miasteczku jak Gliwice przecież tu mieszka tylko 170 tys ludzi

Rafał

Budowane są również w dużo mniejszych miastach.
Z tą różnicą, że nie centra, ale węzły przesiadkowe i powstają nie w centrum miasta, ale na jego obrzeżach. Żeby przyjezdni z innych miast albo mieszkańcy jadący do innych miast mogli zaparkować tam swoje samochody, a dalszą podróż odbyć środkami komunikacji zbiorowej. To tzw. obiekty Park&Ride.

W Gliwicach oczywiście wszystko jest na odwrót. Buduje się centralny węzeł przesiadkowy, żeby ludzie z całego miasta zjeżdżali się w jedno miejsce. Efektem będą takie korki, jakich jeszcze nigdy tutaj nie widzieliśmy.

Malgorzata

Dotyczyło to zbyt rzadkiego obcinania trawników miejskich.

Beton

No to jedyna nadzieja w tym, że inżynierem kontraktu zostanie jakaś firma z poza układu i będzie solidnie punktować wykonawcę za każdą niedoróbkę, każdą minutę opóźnienia i każdy kilogram zmarnowanego materiału.
Jak znam życie, gliwiccy urzędnicy zapomną w zapisach umowy z wykonawcą o takim drobiazgu jak kary umowne. Da to oczywiste poczucie bezkarności naszemu fantastycznemu konsorcjum, tym bardziej nie pozostaje liczyć na nikogo innego, jak inżynier kontraktu.

roma

znasz jakąś umowę bez kar umownych? bo ja nie, przynajmniej w przetargach publicznych. Jesli znasz- podeslij proszę

Beton

@roma, znasz jakiś kontrakt prowadzony przez PRUiM, który pomimo dużych opóźnień nie został obciążony karami umownymi ? Jeśli znasz daj znać który…
Poza tym klauzulę o karach można nałożyć z warunkami, które nie wystąpią, lub wieloma okolicznościami łagodzącymi, które finalnie doprowadzą do ich anulowania. Mam wrażenie, że dla wielu firm przystąpienie do konsorcjum z PRUiM jest gwarantem wygranego przetargu i bezkarności w przypadku niepowodzenia. Jest jeszcze umowa konsorcjalna, która powinna rozdzielać odpowiedzialność pomiędzy członków konsorcjum. To też może być ciekawa lektura…

Rafał

Budowy Hali Podium / Areny Gliwice miała zakończyć się w 2015 zgodnie z umową, skończyła się w 2017. Słyszałeś, żeby wykonawca zapłacił jakaś karę z tytułu prawie dwukrotnego przekroczenia terminu umownego? Nie dość, ze kary nie było, to firma mogła liczyć na dodatkową kasę z tytułu “nieprzewidzianych” wydatków.
Tak samo było z samym Centrum Przesiadkowym, a raczej jego projektem: https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/centrum-przesiadkowe-miasto-dopina-plan-awaryjny-bedzie-kara-dla-bylego-wykonawcy/
Poza retorycznym pytaniem zadanym przez Redakcję w nagłówku wiadomości, o całej sprawie zrobiło się cicho.
Brak kar umownych to w Gliwicach po prostu norma.

Kaśka

Nieliczni dożyją tej budowy

dada

syf w magistracie to mało powiedziane; ale co ja tam wiem …

Martyna

Ten dworzec przesiadkowy jest paskudny, okropny, ochydny, projekt i wizualizacja jak z poczatku lat 80. Jakis slepy to projektowal, co za osioł to zatwierdził. DRAMAT

marek

Zaprojektowałabyś coś ciekawszego??????
Czy tylko gderasz jak większość ???? hahahahahhahahahahahahaha

St. Gliwice

Gusta każdy ma inne. Martynie podobają się oksfordy a Markowi gumofilce, co zrobić?

gosc

niewiele się różni od straszydeł stawianych z resztek materiałów przyzakładowych przy bazach transportowych czy innych wiat dla pksu-ów lat 70-80-tych tylko kosztowało 1/10 000 tego co to

gosc

może się sentymentalnie dobrze kojarzyć komuś bo opuszczał Kozie Wólki w wielki świat lat temu 50 w podobnej scenerii, to nie znaczy jednakże że to jest TOP-owe rozwiązanie dla średniego miasta z zachowaną ładną urbanistyką i jeszcze nadal dość ładnym w dużej części zabytkowym centrum

puzon

marek nie widzial nigdy oxfordow

saksofon

Za to Martyna widziała gumofilce.

Żoliborz

A jeszcze innym dwie wieże przy Srebrnej 16, nic nie poradzisz ?

Żoliborz

Nic a nic, 100 afer PiSu na 100 lecie niepodległości Polski, piękniejszego prezentu nie mogło być, zwłaszcza, że parę lat temu PiS zlikwidował głosowanie korespondencyjne a pani profesor Pawłowicz ostrzegała przed jego zgubnymi skutkami, nic nie poradzisz.

loko

Czy to tak trudno zrozumieć,że PIS doszedł do władzy właśnie przez afery PO.

Żoliborz

I dlatego właśnie PiS musiał przegonić PO w aferach.

Ad

okropny, ochydny, projekt

Jak już, to ohydny, Martynko. A “DRAMAT”, to pisanie z takimi błędami ortograficznymi.

Anomin

…to zakładam, że w tym zadaniu nie będzie opóźnień, skoro Mostostal projektował i będzie wykonywał? A prace zakończą sie dużo wczesniej niz 2 lata. Czy moze sie jednak mylę?

Obserwujący

Czyli wykonanie będzie byle jakie,na odwal się, po glajwicku.Ten żagiel to istna porażka.
Będzie wyglądało jak na jakiejś zacofanej wsi…którą glajwice są.

roma

no nie wiem, perony na dworcu wygladaja super, dworzec też OK, co konkretnie ci sie nie podoba w Gliwicach?- oprócz liścia na urzedzie miasta, oczywiscie ;-)

Obserwujący

Perony na dworcu kolejowym mogłyby być szersze.Podpory słupów węższe.Generalnie dworzec jest bez polotu.Ładniejszy jest choćby w katowicach.Natomiast najpiękniejszy jest wrocławski.Poznań ma istne cudo architektoniczne.Majstersztyk.
Jeżeli chodziło ci o perony w tym dworcu przesiadkowym, to wygląda dennie.Jak już wybudują to będzie wyglądało jeszcze gorzej.
Liść na urzędzie miejskim? ta brama, chyba o nią ci chodzi, jest emanacją bezguścia i brzydoty glajwickiej.
To co mi się nie podoba w glajwicach napisałem w innym moim komentarzu.