Gliwicka Fundacja Radan odpowiadać będzie za pozyskiwanie wydarzeń do Areny Gliwice. Umowa z gliwickimi urzędnikami zostanie podpisana na trzy lata.

W listopadzie hala została przekazana w dzierżawę miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, które wcześniej – jako menadżer kontraktu – nadzorowało budowę obiektu. PWiK odpowiadać będzie za administracyjne zarządzanie halą, ale o tym kto wystąpi i jaki charakter będą miały imprezy w Arenie Gliwice odpowiadać będzie już fundacja.

– Radan to porządna marka, nie jakaś tam “firma kogucik”, która wypadła sroce spod ogona. Mają duże doświadczenie w zakresie organizacji imprez o charakterze sportowym i społecznym

– mówi w rozmowie z nami Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.

– Fundacja Radan jest instytucją, która podejmuje szereg działań społecznych. W swojej działalności zajmuje się wspieraniem rozwoju kultury fizycznej i rekreacji. Przekazuje dofinansowanie wielu gliwickim sekcjom sportowym. Fundacja dostrzega potencjał, jaki stwarza otwarcie gliwickiej areny dla rozwoju gospodarczego miasta, z którym wiąże się wiele jej dotychczasowych przedsięwzięć – czytamy w komunikacie wydanym w piątek przez urzędników.

Przed fundacją duża odpowiedzialność, bo to od decyzji repertuarowo-imprezowych będzie zależeć przyszłość, a przede wszystkim rentowność wzniesionego kosztem ponad 400 mln złotych obiektu. Dlatego warto przyjrzeć się portfolio organizacji.

Zgodnie z informacjami prezentowanymi na stronie internetowej fundacji, w tym roku instytucja wsparła kolejno: Turniej judo “O Złoto Shoguna” w Gliwicach, Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo we Wrocławiu, Amatorskie Mistrzostwa Gliwic w Tenisie oraz 91 Mistrzostwa Polski w Tenisie. W ubiegłym roku, oprócz organizacji zawodów tenisowych, fundacja udzieliła wsparcia m.in. Stowarzyszeniu Modelarzy Lotniczych, Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej w Sośnicy i pomogła w organizacji VI edycji Panewnickiego Biegu Dzika.

– W celu skutecznego poszerzenia profilu swojej działalności o zarządzanie najnowocześniejszym w Polsce obiektem widowiskowo-sportowym, fundacja nawiązała współpracę z zespołem osób posiadających doświadczenie w zarządzaniu dużymi wydarzeniami i obiektami. Potencjał organizacyjny oraz zespół doświadczonych ekspertów działających na rzecz fundacji, a także wieloletnie doświadczenia we współpracy oraz silne związki z Gliwicami są w ocenie miasta niezaprzeczalnymi atutami Fundacji Radan – informują urzędnicy.

Prace nad programem wydarzeń już trwają, a kalendarz imprez oraz zespół odpowiedzialny za ich organizację ma zostać zaprezentowany do końca marca 2018 roku. Jak mówi Marek Jarzębowski, będą to osoby zarówno spoza miasta, jak i te, które działają w Gliwicach od lat.

RADAN, CZYLI ZNANA MARKA

“Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN” założona została w 2007 roku przez Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR i znanego w Gliwicach biznesmena, w powszechnej opinii “dobrze żyjącego” z gliwickim Magistratem. Fundacja blisko związana jest z firmą Radan działającą w branży budowlanej. W Gliwicach ta spółka w ostatnich latach odpowiadała za kilka ważnych inwestycji m.in. dokończenie budowy “szkieletora” przy ul. Zwycięstwa (właściciel obiektu, firma Gamla Poland to spółka zależna Radanu), realizację Osiedla Miasto Ogród przy ul. Kozielskiej, czy rewitalizację i stworzenie kompleksu Ogrody Królowej Bony przy ulicy o tej samej nazwie.

WODA NA MŁYN DLA KRYTYKÓW

Odkąd tylko pojawił się pomysł wybudowania hali (wówczas jeszcze Podium), a wiadomym stało się, że cała inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta (Komisja Europejska uznała realizację za nierentowną), pojawiały się głosy sceptyczne, sugerujące, że obiekt będzie skarbonką, do której dorzucać się będą wszyscy gliwiczanie, a zarazem Arena spełni funkcje intratnej przechowalni dla “znajomych królika”.

Oddanie w połowie roku (pomimo zainteresowania podmiotów zewnętrznych) hali w zarząd miejskiej spółki (PWiK) było wodą na młyn dla tego typu podejrzeń. Decyzja o przekazaniu działalności organizacyjnej Fundacji Radan, takie domysły tylko podsyca. A kolejne odkrycie kart dopiero przed nami, za trzy miesiące, kiedy urzędnicy przedstawią personalia osób odpowiedzialnych za powodzenie najpoważniejszej i najbardziej kontrowersyjnej inwestycji w mieście w ostatnich latach.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Analityk
Analityk

Rozpocznę od tego,że Radan to nie firma kogucik.To firma kura . Skubnie kasę i da nura ! Hala Bankrut nigdy powstać nie powinna. Od samego początku nic w tym projekcie nie jest zgodnego z pierwotnymi założeniami .Wodociagowo -Radanowe gospodarowanie potwierdza regułę.

pucio
pucio

Fundacja: “pomogła w organizacji VI edycji Panewnickiego Biegu Dzika” – trudno o lepsze rekomendacje. A tak przy okazji – w jakiej wysokości czynsz płaci PWiK za dzierżawioną halę? Pytam, bo to za nasze pieniądze wybudowano ten całkowicie zbędny obiekt i chciałbym wiedzieć, czy kiedykolwiek się zwrócą.

AndrzejD
AndrzejD

…zapytaj o to NIK i prokuraturę

asd
asd

Wyślij do PWiK maila z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w tej sprawie. Zgodnie z orzecznictwem sądów taki mail jest traktowany jak wniosek pisemny i spełnia wymagania ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Czuwający
Czuwający

Na pewno kiedyś się zwrócą lub miasto czyli MY będziemy musieli za to zapłacić ale inicjatora tej zbędnej budowli jaśnie panującego destruktora już dawno na tym świecie nie będzie . W każdym bądź razie Tauron Arenie w Krakowie nigdy nie dorówna zaproszonych światowych gwiazd i samowystarczalności finansowej .

Dzik o duzych rozmiarach
Dzik o duzych rozmiarach

No nareszcie.Udało się.Dadzą radę.Przekonał mnie o tym “Panewnicki bieg dzika”

Josef
Josef

Referencje mogłyby nie wystarczyć na objęcie zarządu nad salą gimnastyczną (w normalnym układzie).

Urko
Urko

Tak na pierwszy rzut oka ? Wygląda to na przysłowiowe robienie “łaski” . Tadziu pomoże Zygmusiowi, a Zygmuś jakoś tak trochę Tadziowi. Np. następne budynki np. TBS-ów wybuduje , kto ??? No kto? :-)

AndrzejD
AndrzejD

“.Tadeusza Wesołowskiego,…znanego w Gliwicach biznesmena, w powszechnej opinii „dobrze żyjącego” z gliwickim Magistratem ”
Prezes WASKO niejaki Wajda Wojciech, też dobrze żył z gliwickim magistratem, do momentu gdy zainteresowała się nim prokuratura i Wajda wylądował w pierdlu.
To teraz czekamy kiedy prokuratura zainteresuje się Tadziem i Zygmusiem.

kanalia52
kanalia52

Franca ma to raczej jak w banku.

pokora
pokora

Czy to ten Tadziu Wesoły, którego ABW, czy inne ĆBS w 2007r. przymknęło na 3 miesiące? a POpaprańcy z Zygmusiem postarali się o jego szybkie zwolnienie? A może i nijaka “kostka brukowa” też jest w tej fundacji?
No to ładne rzeczy dzieją się w tym naszym miasteczku :)

Vip
Vip

My możemy tylko poszczekać a karawana jedzie dalej. Włos z głowy nikomu tam nie spadnie skoro tyle lat lody kręcą i jakoś końca nie widać.

gość
gość

biskup da działkę pod nowego TBS-a

kanalia52
kanalia52

Wiadomo, RADAN.

AndrzejD
AndrzejD

ile Jarzębowskiemu zostało do emerytury, wie ktoś ?
Niech ten koleś już się wyniesie z magistratu, bo pie….li farmazony jak potłuczony.
Czy on nie czuje że robi z siebie kretyna ?

kanalia52
kanalia52

Znieczulił się przed nowym rokiem.

Ferdynand Frankokiepski
Ferdynand Frankokiepski

Rocznik 1955 .Absolwent SZ.P Nr.20 i jakiegoś LO

Vip
Vip

Z 20 najblizej do 5-tki :)

Wasz Franek
Wasz Franek

Za jego czasów najbliżej było III LO

Anonim
Anonim

Mówi dokładnie to, co szef kazał!

Czuwający
Czuwający

On nie robi go z siebie on nim jest , jak ta cała hałastra z magistratu .

Zbyszek
Zbyszek

Za takie pieniądze, jakie bierze jarzebiwski, sam gadałbys i największe głupoty :)

\"Za czym kolejka ta stoi\"
\"Za czym kolejka ta stoi\"

Szkoda,że redakcja nie podpisuje przedstawianych do materiału zdjęć. Ale sam miałbym z tym trudność.Bo jak podpisać,jak nazwać tłum gliwiczan szturmujący halę Bankrut (zdj.1) w dniu otwartych drzwi………………………………………………….A Radan ?W mojej ocenie gwarantuje szybsze niż zakładano bankructwo tego obiektu.

Gwareczek
Gwareczek

Nie jakaś firma kogucik tylko niedojda Radzio i gliwicka „celebrytka” Ania:))) Kabaret.

Tuziemiec
Tuziemiec

Czegoś takiego się spodziewałem.Radan,Kwieciarnia Róża czy Ubojnia Drobiu.Jako meloman wole tych ostatnich czyli Ubojnie Drobiu.Na bank w hali Bankrut posłuchałbym Aleksandry Kurzak w duecie z Jose Curą.A tak .”Kriminal tango” przerwane przez wejście agentów CBA

kanalia52
kanalia52

Rekomendacje o kant dupy rozbić. Znajomi królika przy korycie.

Tomasz Jakubiec
Tomasz Jakubiec

Rozumiem że był jakiś konkurs lub przetarg na firmę która będzie organizować imprezy. Ma ktoś może link do BIPu z tym przetargiem? Bartosz Rybczak wiesz coś o tym?

AndrzejD
AndrzejD

…ja nic nie wiem żeby był jakiś przetarg lub konkurs który wygrała fundacja RADAN.
Może trzeba zapytać NIK lub prokuraturę ?

kanalia52
kanalia52

Dobry pomysł. Ale polecał bym najpierw CBA.

zlotousty
zlotousty

to teraz już wiesz?

zlotousty
zlotousty

Andrzeju zapytałem tak, bo jak widzisz jakoś CBA nie podnieca się jeszcze Tadziem i jego przyjacielem z magistratu, a przecież obciążające go i ich papiery leżą od ponad 8 lat u nich chyba, że biedule nie rozumieją, co to są gliwickie przekręty?;)

Mateusz Kołodziejczyk
Mateusz Kołodziejczyk

Adam cos wie.

Anonim
Anonim

Pewnie podciągneli to pod jakiś przepis, który mówi, że przetargu nie trzeba….ot co!

Józef Dziuba
Józef Dziuba

Może być Tadziu i nie ma znaczenia kto. Ta hala to debilny pomysł ogólnie i katastrofa finansowa dla Gliwic

Ala Anna Makota
Ala Anna Makota

Może dla Ciebie w moim życiu nic to nie zmienia…

Józef Dziuba
Józef Dziuba

Ala Anna Makota Tak, wiem że niczego nie rozumiesz. Na wybory (parlamentarne) także nie chodzisz bo to w twoim życiu nic nie zmienia. Może gdyby miasto wydało 0,5 miliarda zamiast na hale np na służbę zdrowia, to by kiedyś zmieniło? A może zrezygnuj z kota i nazwij się Mapsa? Koty są przereklamowane. Że jestem złośliwy? Jestem. Tak czy siak, życzę pomyślności.

Kamil Tyndyk
Kamil Tyndyk

Nie dziwie się, że prowadzisz taki zacięty monolog, zacznij używać argumentów, to monolog może nawet zamienić się w prawdziwą rozmowę.

Józef Dziuba
Józef Dziuba

Kamilku, malutki, jeśli nie rozumiesz tekstu to lepiej nie odzywaj się. Potrzebujesz większego argumentu niż 0,5 miliarda?

beton
beton

0,5 miliarda to kwota na wybudowanie i wyposażenie. Teraz zaczną generować się mniejsze, ale za to stałe, cykliczne kwoty związane z kosztami utrzymania hali: media, ubezpieczenia, licencje, koszty wynagrodzeń, remontów itp. Będzie kilka baniek miesięcznie

Arkadiusz Jachym
Arkadiusz Jachym

…”mają duże doświadczenie w organizacji imprez ” …. jakieś przykłady imprez na kilkanaście tysięcy ludzi organizowanych przez radan poproszę.

Tomasz Mihal
Tomasz Mihal

Turnieje Tenisowe na kilkadziesiąt osób na widowni i tu ma być tak samo :-)

Ferdynand Frankokiepski
Ferdynand Frankokiepski

Dzierżawca ? JEST (Wodociagi) Nadzorca kalendarza ? Jest (Radan) …….A robić nie ma komu !

Ampuła
Ampuła

Czyli pomiędzy miejskich kanalarzy a fachowych realizatorów imprez wchodzi pośrednik, w dodatku w formie fundacji. A nie ma w Polsce bardziej zorganizowanej przestępczości od tej fundacyjnej. Taka na przykład, jednoosobowa fundacyja “Luxus VeryTaduś” ubogiego zakonnika, obraca miliardami. Oczywiście na cele kultowe, od których państwu wstyd pobierać podatki. Paleta fundacji Owsiaka to dokładnie ta sama historia. Jednak z punktu widzenia odbiorcy (widza, uczestnika, kibica) chciwy pośrednik jest szansą na duże, hitowe imprezy w Podium. Niewątpliwie na kosztownych eventach z gwiazdami sportu i rozrywki zarabia się grubo lepiej, niż na Biegach Dzika dookoła remizy. Im większe przepływy, tym więcej uszczknie pośrednik. “Obiekt… Czytaj więcej »

Tomasz Kowalski
Tomasz Kowalski

Pamiętajcie, że za niecały rok są wybory samorządowe.

Tomasz Kiewlicz
Tomasz Kiewlicz

Wybory ? Ociec prać ?

Vip
Vip

I co po wyborach? Zamienisz Franka na Wygode? Czyli b/z

Anonim
Anonim

Każda zmiana lepsza…. rozwali panoszącą się bezkarnie klikę.

Vip
Vip

Powstanie kolejna kilka. Tak bylo jest I bedzie….

Anonim
Anonim

Kolejna nie będzie miała tyle czasu na rozbudowę i panoszenie.

Czuwający
Czuwający

Tylko kochani nie gadamy tylko na wyborach do urn zap…..lamy .

Czuwający
Czuwający

Idzie NOWE !

Tomasz Mihal
Tomasz Mihal

Raczej za kilka miesięcy,a i tak jest wszystko ustawione z góry i co dadzą tu wybory…zanim ktoś się połapie w tym wszystkim-jak w ogóle przyjdzie ktoś nowy i lepszy dla mieszkańców-to miną z dwa lata,a tu będzie jak było…:-)

ja
ja

Zaczynam mieć obawy czy ASOT – bądź, co bądź duża impreza – odbędzie się w tym podium, hali czy arenie – nie mylić z tą przy Aleji Jana Nowaka ;) – czy jak tam jeszcze magistrat sobie wymyśli. Bo zaraz się okaże, że jeszcze będzie kolidować z mistrzostwami przerzucania gnoju za remizą – bardzo prestiżową imprezą w kaledarzu imprez.
Jak narazie to tylko ASOT wygląda na klarownie zorganizowaną imprezę, ale to może tylko dlatego, że nikt z UM nie maczał w tym palców za dużo.

The Man In The High Castle
The Man In The High Castle

Niewiarygodna degrengolada. Tysiąc procent prywaty. Szok. Nie będzie inaczej – niebawem pierwszy raz w życiu zagłosuję na PiS. Kij że to oszołomy. Tylko oszołomy mogą wygrać z mafią. Gliwicką mafią.

Mietek
Mietek

A ja zaglosuje drugi raz.Precz z frankocyrkiem.

ja
ja

Przecież Frankiewicz trzyma z PiSem i nienawidzi się z PO

asd
asd

Ostatnio jest chyba na odwrót, bo pokłócił się z PiS-em…

Chociaż to pokazuje, że żadna partia go nie rozliczy, bo nie ma w tym interesu. I nie opłaca się głosować na jakąś partię tylko dlatego, że w danej chwili nie lubi się z prezydentem – bo to jak widać ciągle się zmienia. Lepiej zagłosować na listę wyborczą utworzoną przez grupę mieszkańców, przez tzw. “społeczniaków”, którzy są przeciwko prezydentowi. Oni przynajmniej nie będą postępować według partyjnych przykazów z Warszawki.

Anna Palewicz
Anna Palewicz

Pam rzecznik jak zwykle zlotousty.

Zgaduj Zgadula
Zgaduj Zgadula

Zgadnijcie komu Cappo di Tutti Francesco przydzieli tytuł Lwa gliwickiego ?

prof Miodzio-Pralczyk
prof Miodzio-Pralczyk

Wolałbym wyczytać w tytule,że znaleziono ORGANIZATORA KALENDARZA nie odpowiedzialnego.Odpowiadać za nic.Pękna sprawa.

rocki
rocki

Camorra

komisarz Catani
komisarz Catani

“La Piovra”

Zamaskowany Muczaczo
Zamaskowany Muczaczo

Halą mogłby zarządzac dyr. Krawczyk, ale tam nie ma jeszcze nikogo kogo mógłby zwolnić.

STARY ROK
STARY ROK

Jednego krzaczka nie widzę.Widzę dwa krzaczki wynikające z Frankiewicza buty.Pierwszym krzakiem jest “dzierżawca” którego stworzono tylko po to aby odzyskać VAT.Mając w pamięci przekręt z ustawą kominową w tym przypadku kiedy tylko wpłynie wniosek o odzyskanie VATu nastąpi zjawisko recydywy.I sadzę ,że przed osadzeniem Franka w “tjurmie” może go tylko uratować skundlenie z PiSem.Gorąco mu tego życzę.Tjurmy jasna rzecz ,nie skundlenia.Życzę osadzenia w oddzielnej celi tak niezbednej dla samodzielnego pracownika naukowego.A drugi krzaczek ? Oczywiście to nie Radan.Ale Radan jako firma działająca w prowadzonym do tej pory zakresie biznesowym.Biznes związany z halą Bankrut ,to właśnie działalność firmy krzak.Dokładnie takiej jak… Czytaj więcej »

asd
asd

Radan zajmuje się wszystkim po trochu i niczym konkretnym. Nie zmienią tego urzędnicze zapewnienia o wielkim profesjonalizmie, a zwłaszcza hasła złotoustego Jarzębowskiego, który nieraz zaklinał rzeczywistość próbując przekonywać, że białe jest czarne, a czarne jest białe.
Organizowanie panewnickiego biegu dzika, turnieju złotego shoguna czy mistrzostw westernu i rodeo raczej nie sprawi, że gliwicka hala będzie prestiżowa i szanowana w całej Polsce (czy tym bardziej Europie).