Wiec poparcia dla Ukrainy na gliwickim Rynku. „Zapalmy znicze, by uczcić pamięć poległych”

Wojna na Ukrainie trwa już dwa lata. W przypadającą w najbliższą sobotę rocznicę pełnoskalowej agresji Federacji Rosyjskiej na naszego sąsiada, na gliwickim Rynku odbędzie się wiec poparcia.

 
Wydarzenie zaplanowano na 24 lutego, w godzinach 17:00-18:00.

Gliwiczanie w dniu napadu Rosji na Ukrainę solidarnie zebrali się 24.02.2022 roku, było też kilka protestów przeciw tej wojnie w ciągu roku, potem 24.02.2023 i tak będzie w sobotę 24.02.2024 r. – zapowiadają organizatorki – Joanna Nitychoruk i Krystyna Hano z grupy: Nic o Nas bez Nas – Ruch Kobiecy Gliwice Pyskowice.


– To już niestety 3. wiec poparcia dla Ukrainy i nadal mamy nadzieję, że ostatni, że ta straszna wojna skończy się jak najszybciej. Bądźmy w tym dniu razem, solidarnie z Ukrainą, zapalmy znicze, by uczcić pamięć poległych, wysłuchajmy naszych ukraińskich gości, ich historii i tego co mają do powiedzenia, wykrzyczenia czy wypłakania. Udzielmy im wsparcia i słów otuchy. Wiec ma charakter pokojowy – pisze jedna z organizatorek w mediach społecznościowych.

Miejsce spotkania: Rynek Gliwice przy fontannie z Neptunem, sobota, godzina 17:00. Wydarzenie w serwisie facebook.com – kliknij TU.

(żms)
fot. materiały organizatora