Więcej kultury w Bojkowie. Ciągnący się od 4 lat remont filii MDK nareszcie dobiega końca

Remont filii gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie dobiega końca. Na kulturalnej mapie miasta pojawił się kolejny nowoczesny obiekt.

Prace przy ul. Parkowej 5 rozpoczęły się już w 2015 roku i są na ostatniej prostej. Budynek MDK-u zyskał nowoczesną salę ze sceną i widownią. Już niebawem w kalendarzu domu kultury mieszkańcy znajdą wiele ciekawych koncertów, spektakli i innych wydarzeń.

Scena i widownia są na parterze budynku, na piętrze znajduje się sala konferencyjna. Obiekt po remoncie ma wzmocniony dach, odnowione pomieszczenia (na dwóch piętrach), nowe instalacje (elektryczne, gazowe, odgromowe i wodno-kanalizacyjne) oraz centralne ogrzewanie. Inwestycja jest już na finiszu – wkrótce zostanie zamontowane zostanie nagłośnienie i oświetlenie sali widowiskowej.


Przeprowadzony remont kosztował około 4,5 mln zł. Otwarcie filii Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie jest planowane na początek 2020 roku.

„Emdek” kieruje swoją ofertę do szkół, ale nie tylko – w swoje mury zaprasza także mieszkańców dzielnicy. Do działań włączą się także osoby niepełnosprawne, seniorzy, a nawet wojsko. W obiekcie powstanie także izba pamięci poświęcona historii Bojkowa.

(żms)/UM(mm)
fot. MDK Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła

Widok tych toalet, naszykowanych dla użytkowników z Bojkowa, zepsuł poranek tubylcom z Wójtowej Wsi.
Od razu uruchomiły im się niesmaczne wyobrażenia, jak od tych oślepiająco lśniących mis i spod rozrzutnie drewnoluksusowych glazur wychodzą nowiuteńkie rury z fachowo solidnymi łączeniami. Prowadzące zrzut wód nieczystych szczelnie i bystro na zewnątrz obiektu. Ku kanalizacji wysokiej kultury, z efektownie sprawnym przepływem i morderczo efektywnym tłumieniem odorów.
Taka sprawna, wydajna i szczelna kanalizacja może kiedyś dojść i do wójtowsioków!
Zakradnie się podstępem z obcymi, opasze okolice dławiąco i zagnieździ w ojcowiźnie tak trwale, że widłami nie zmożesz…

gliwicjus

Najbardziej szkoda młodzieży. Zetknie się taka z miazmatami nowoczesności, da się omamić marnością i blichtrem i już nigdy nie wróci na ojcowiznę…

Imiu

Bojków ma więcej kapliczek i krzyży niż wszystkie Gliwickie Dzielnice razem wzięte…
No i ceny odmalowania jednej zaczynają się od 40 000.00 PLN NETTO…Średnia to 100 000.00 PLN Netto.
Bojków gdzie przejeżdżało Tour de Pologne…Wiceprezydent Frnkowicza już powiedział że “Miasto planuje inwestycję/reklamę miasta. NIE” więc niech dalej tak się produkują XD
Bojków- gdzie to jest? Chyba za granicą :-D Kiedyś niemiecka wieś ze stosunkami blisko rodzinnymi w dotyku itp.

gliwiczanin

Bojków to typowa zapomniana dzielnica przez gliwicki samorząd. Mam wrażenie, że Bojków to ma tyle wspólnego ze Gliwicami co Opole ze Górnym Śląskiem.

Laszlo_egesz

Bojków słynie ze swej przebogatej oferty kulturalnej, która wypełniona jest przez zbiór unikatowych w skali świata kapliczek i krzyży.

''

Bojków to taka rodzima śląska Góra Grabarka.

treya50

Przed wojną to był Szyjnwałd. Opisał szyjnwołdzioków Szczepan Twardoch w Drachu. Nikt ich nie lubił od Gliwic aż po Rybnik. No, ale teraz szyjnwołdzioków już nie ma. Bojki co tu nastały po wojnie wypędziły ich precz aż do Rzeszy, taki to naród.

Laszlo_egesz

Chyba słusznie bo to społeczność wsobna była i głupki się rodziły. Tak to bywa, jak się rucha bliskie kuzynki.