Wiosenne solenie ulic w Gliwicach. “Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby miasto stanęło”

fot. px

“Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby miasto stanęło” – mówi nam koordynator Akcji Zima z ZDM. W nocy z wtorku na środę ulice w Gliwicach zabezpieczono solą. Działanie to zbulwersowało mieszkańców, jednak jak ustaliliśmy, miało charakter prewencyjny.

Mamy kalendarzową wiosnę, chociaż pogoda w ostatnich dniach zrobiła się na powrót zimowa. Na drogi wyjechały służby drogowe, co zwróciło uwagę Czytelników. Do redakcji nadesłano dzisiaj następującą wiadomość od mieszkańca.

Chciałem zwrócić uwagę na pewien absurd wykonywany przez miejskich urzędników z Zarządu Dróg Miejskich – napisał Czytelnik. – Otóż dzisiaj nad ranem posolono wszystkie ulice w Gliwicach, w nocy była taka śnieżyca, że spadło chyba pół albo nawet ćwierć milimetra śniegu. Ale solniczki jeździły od rana, posolone są nawet boczne uliczki, jak Mieszka I. Rano ulice były suche, na wszelki wypadek je posolono, ciekawe ile to kosztowało – kontynuuje gliwiczanin.


Urzędnicy z ZDM mają talent do marnowania naszych podatków. Tej zimy solono non stop, prawdopodobnie ZDM chce nadrobić plan zużycia soli z poprzednich lat. Cierpią na tym auta i drzewa przydrożne, wiele z nich usycha na wiosnę

– podsumowuje Czytelnik.

Jak ustaliliśmy podczas telefonicznej rozmowy z koordynatorem Akcji Zima w naszym mieście z ramienia ZDM, Andrzejem Razmusem, działania służb odpowiedzialnych za odśnieżanie prowadzone były prewencyjnie. We wtorek po południu pogoda zmieniała się dynamicznie, wieczorem temperatury zaczęły mocno spadać, dlatego podjęto decyzję o jednorazowym zabezpieczeniu ulic.

W mieście działa m.in. strefa ekonomiczna i Amazon, które muszą mieć zapewnioną ciągłość dostaw, z tego względu bardzo istotna była prewencja przed skutkami mogącego wystąpić nocą opadu śniegu.

(żms)
fot. poglądowe

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dzięki ci o Amazonie i strefo

W mieście działa m.in. strefa ekonomiczna i Amazon, które muszą mieć zapewnioną ciągłość dostaw, z tego względu bardzo istotna była prewencja przed skutkami…”
To wiele wyjaśnia. A właściwie to wszystko wyjaśnia. Całokształt podejścia zarządu miasta do mieszkańców wyjaśnia.
A wy się dziwicie, że w tym kraju głosuje się nie “za” kimś, tylko “przeciw” miernotom.

Obserwując

Społeczeństwu podobają się poczynania miernot, wide pisiory ich bezsensowna,chaotyczna szarpanina z epidemią.Poza tym,pińćet działa jako łapówka…efekt jest taki,żę suweren wypiera to co widzi i dalej miernoty mają poparcie i dalej będąrozwalać kraj ku uciesze suwerena.Normalnie ręce opadają.

ojjoj

nie obserwując, a kanał dla idiotów. należy włączyć mózg nawet ten w smartfonie.

gmG

Dlaczego traktujesz 500+ plus jako łapówkę a nie jak zwrot podatku?
“społeczeństwo musi zacząć się przyzwyczajać do ciężkiej pracy i wyrzeczeń” zdaniem Platformy. Zrób sobie 5 dzieci i żyj na bogato nie pracując.

black_horse

Jak byłe w środku zimy kilkunasto centymetrów eopady śniegu, to nie solili tylko czekali na zakończenie opadów. Wiosną solą prewencyjnie.

PAKer

Bo co innego odśnieżać, a co innego nie dopuścić do oblodzenia i oszronienia jezdni.

666

To jakiś absurd, dlaczego sypią solą a nie piaskiem, niszczą wszystko dookoła. Przystanki autobusowe posypane nierówno czyli plackami na szybko i trzeba było skakać pomiędzy nimi aby na skórzane buty sól się nie dostała. Czy są jakieś szczepionki dostępne przeciwko głupocie ludzkiej? Poza tym co z psami wyprowadzanymi na spacer, wózek im kupić czy buty?

Ernest

Jesteś Pan śmieszny! W grudniu kiedy sypało na 35 cm Amazon, czy strefa nie pracowały?! Jakoś nie widzieć było solarek

Obserwując

Kiedy śniegu było więcej,nie dało się odśnieżyć ulic.O chodnikach nie wspominając.
Kiedy spadło 2cma śniegu, histeria i wywalanie kasy mieszkańców na solenie.No i kuriozalne tłumaczenie,że strefa i amazon…oni potrafią zadbać o łańcuch dostaw…radzili sobie kiedy śniegu było po kostki i więcej.

Nojmann żebyś ty chłopie nie był wybrany na drugą kadencję.

słup soli

Kolejny przyklad jak lekka reka wydaje sie nie swoje pieniazki, BRAWOOOO

mietek powroźny

Polska jest jednym z nielicznych krajów w Unii, gdzie na drogi wysypuje się tak duże ilości chlorku sodu. Sól niszczy asfalt, chodniki, buty, infrastrukturę podziemną i przydrożną zieleń. Kiedy temperatura spada, sól przestaje działać i woda znów zamarza. Jeśli wsiąkła w twardy od zimna asfalt czy beton to zamarzając go rozsadza i powoduje powstanie dziur w jezdni. Temperatura zamarzania roztworu soli kamiennej w wodzie jest niższa niż 0 stopni, więc substancja ta wymieszana ze śniegiem czy lodem prowadzi do ich topnienia. Zapomina się jednak o tym, że jest to reakcja, która pochłania ciepło, a więc obniża temperaturę roztworu. Słona woda… Czytaj więcej »

gliwicjus

W lipcu proponuję prewencyjny wyjazd pługów śnieżnych.

Jadzia

“Działanie to zbulwersowało mieszkańców” – a jakby miasto stanęło to to działanie nie bulwersowałoby mieszkańców.
Wystarczyło nie działać….

12 kwiecien 2021

12 kwiecien 2021r u kogo na Gliwicach dzis padal snieg? Pług zasuwa ul. Pszczynska !!!!!!!!!!!!!

wędkarz M

Odra tego nie wstrzyma w tym roku to cała Bochnia

Tom

No bardzo dobrze, raz na czas przed zamarznięciem opadów.

wiesław

Przestańcie już jątrzyć, dajcie ludziom zarobić trochę.

gmG

I to miało by sens: potrzebujemy na wypłaty to solimy.