Wokół kwietników na Rynku pojawiły się drewniane płotki. Ochrona przed solą? Jest inny powód

Wokół kwietników na Rynku pojawiły się drewniane płotki. Nie zostaną tam na stałe – to tymczasowe rozwiązanie, wynikające z konieczności zabezpieczenia roślin przed uszkodzeniem podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Montaż ozdób świątecznych też już się zresztą rozpoczął.

 

Choć to dopiero połowa listopada, przygotowania do tego wyjątkowego czasu już trwają. – Pierwsze świąteczne ozdoby są już zamontowane, a mowa o pl. Krakowskim, Sikorniku, czy Bojkowie. Kolejne ozdobią zieleńce oraz skwery – informuje MZUK.

Na gliwickim rynku trwają przygotowania do świątecznego jarmarku, który rozpocznie się na początku grudnia. Zamontowano drewniane osłony, które mają zabezpieczyć roślinność na czas świątecznego wydarzenia

– dodaje Zarząd.


Tradycyjnie pod koniec listopada rozpocznie się montaż dużych choinek w centrum miasta. Pierwsza choinka pojawi się przy ul. Dworcowej, kolejna na skwerze nad DTŚ.

Świąteczne ozdoby niezależnie od MZUK zamontuje również miasto. Pojawią się głównie w centrum Gliwic i w centrum przesiadkowym. Nowością jest plac przed dworcem PKP – tam stanie świetlne lustro i efektowna bombka. Pozostałe lokalizacje to Rynek, ulica Zwycięstwa, Strzody, Wyszyńskiego (przy UM), Bohaterów Getta Warszawskiego, a także plac Piastów.

(żms)

20 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze