Finałowa impreza WOŚP-u rozpoczęła się o godzinie 12:30 na gliwickim Rynku. Przy dźwiękach muzyki prowadzona była zbiórka środków na sprzęt wykorzystywany do leczenia noworodków

Na Rynku akcję aktywnie wspierali członkowie organizacji pozarządowych, studenci Politechniki Śląskiej, sportowcy, a nawet Wikingowie. Skandynawscy wojownicy prezentują swoje uzbrojenie, nie zabrakło też widowiskowych pokazów walk. Przez cały czas trwania imprezy prowadzone są licytacje oraz kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji WOŚP-u.

Gdy gra Wielka Orkiestra, to nie mogło zabraknąć znanych nazwisk. Na gliwickiej scenie przewidziano występy m.in. formacji Jamal i Lombard.

Ryk silników, sportowe emocje i szczytny cel

W niedzielę, 14 stycznia już od 9.00 fani motoryzacji mogli wziąć udział w kolejnej edycji zawodów WRAK-RACE. Mordercze wyścigi samochodów, które „lata świetności” mają już dawno za sobą. W programie była m.in. licytacja pojazdu (cały dochód przekazano wolontariuszom WOŚP Sztab Gliwice), pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP Ostropa oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy z udziałem DOPR Tychy.

(żms)/UM Gliwice, MZUK Gliwice
fot. Studio Apalat

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mark
Mark
Ludzie czy was wszystkich porąbało… Tyle dobrego zrobił Owsiak dla Polskich szpitali a PIS ma gdzieś lekarzy i wielu innych ze służby zdrowia. Za to wzięli się za zmiany w PKW czy KRS , Sądownictwie itp. To tutaj piszcie jak PIS rozwala Polskę i jak teraz Europa patrzy na nas…. i jak KURSKI z TVP potraktował w ubiegłym roku WOŚP i jak PIS zakazał współpracy BANKU PKO z orkiestrą i jak na antenach TVP wieje chłodem gdy o WOŚP mają powiedzieć… Owsiaka i WOŚP – ludzi którzy charytatywnie przy tym przedsięwzięciu obrzucać błotem , wyzywać od gówien , od żydów… Czytaj więcej »
AMF
AMF

“Tyle dobrego zrobił Owsiak dla Polskich szpitali” To już określa twój poziom intelektualny -jak sam określiłeś to okolice “naprawdę trzeba być DEBILEM i KRETYNEM” ale za to bezczelnym skoro wymagasz od innych czego nie wymagać od siebie “forum LUDZIE innym ludziom ubliżali i SZKALOWALI!!” i przy okazji widać jak “obrońcom” demokracji bardzo się marzy powrót cenzury i jedynie słusznej linii.

Połowa korby
Połowa korby

Wpisy Anusa Małego Fałd wreszcie przekonały mnie o prawdziwości powiedzenia : “Jak Bóg chce kogoś ukarać , to mu rozum odbiera.” Chociaż w przypadku AMF należałoby go uzupełnić o kolejną część w brzmieniu : ” I powoduje przyrost jelita cienkiego wprost do mózgoczaszki ” :-)

Aneta
Aneta

Ciekawe, ile zebrał nasz ukochany PIAST, a ile przekaże do WOŚP?

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

A co to jest ten Piast? to mała kupa nic nie wnosząca ani do Gliwic ani do WOŚP;)

Ja2
Ja2

A co to jest za imię Zygfryd lub nick?!!!

Ja2
Ja2

Jakieś taka ciekawa to idź do zarządu i się spytaj!!!

ja234
ja234

Piast nie przekazuje, oni koszą kasę miejską i sponsorów tylko do swojej kieszeni.
A potem ciamkają o podsumowaniu roku.

moje miano
moje miano

“Na Rynku akcę aktywnie wspierali”- to jeden kwiatek autora
a co to jest “KICYTACJA” pojazdu? Może siodłanie samochodu przez zające? to drugi kwiatek.

Ale najważniejsze, że impreza udana! Gratulacje dla Jurka Owsiaka i wolontariuszy.

AMF
AMF

To już poprawione, ale zostało jeszcze wątpliwe “podopiecznych Fundacji WOŚP-u.” i ewidentne masło maślane “straży pożarnej OSP”.

PS: tylko kiedy zmiana nazwy na bardziej szczerą np: Huczna Ściema Poświątecznej Imprezy?

Połowa Korby
Połowa Korby

Zamiana nastąpi w 12 godzin 46 minut i 16 sekund po tym jak Anusa Małego Fałdy ulegną “dobrej zmianie” na Alternatywnie Mondre Fekalia :-)

Ps. Pamiętaj, że dzisiaj trollujesz za free :-)

Anioł
Anioł

Na pohybel krytykom.Pójdziemy.Zagramy.Kolejny rekord jako pewniak mamy………………………………..A teraz wy.Dajcie głos antyorkiestrowi psiejcy.Pomózcie w biciu rekordu,bijąc pianę.

zeo
zeo

Po twoim wpisie widać, że to ty jesteś psiejcą i bijesz piane.

Xsenofob
Xsenofob

Czy Anioł wie co w staropolskim znaczyło “Na pohybel”?
Pewnie nie, bo by tak nie napisał.

Anioł
Anioł

Wie .I celowo tak mocnego określenia użył.Wszak w twoich salskostepowych dzikich stronach występowało często.W życiu oraz literaturze.Gdybym napisał co mi bliższym jest “chyngnijcie się podciepy”mało kto by zrozumiał.

Filip z Konopii
Filip z Konopii

Nie pij tyle, bo to szkodzi wątrobie.

pokora
pokora

Idźcie, idźcie tylko po co ta totalna histeria aniołku?:) Trzeba było U2 zaprosić i sfinansować!

beton
beton

Na giełdzie przy ul. Kujawskiej odbędą się wyścigi, tylko ulicę Kujawską ktoś zapomniał dokończyć remontować

tonic
tonic

Zbiórka na Woodstock.

Olo
Olo

I na kijowskiego

Połowa korby
Połowa korby

Z utęsknieniem czekam na to, aż jakiś prawicowy troll wyklęty ze słynną “kotwicą” wydziaraną na lewym ( od serca) pośladku napisze coś dowcipnego , twórczego albo tylko “nie wtórmego” . Ale gdzie tam …. Ten sam odmóżdżony przekaz od lat ….

Jaki taki
Jaki taki

Kłamiesz jak Jaki

marian
marian

Znowu tak wielu dało się naciągnąć i wydali swoje ciężko zarobione pieniądze na tego cudaka. Z każdej wasze złotówki, którą wydaliście, kilkadziesiąt groszy poszło na organizacje tego szoł. Dla porównania, koszty np. Caritasu to mniej niż jeden grosz z każdej złotówki.

Urko
Urko

Zauważył ktoś , że kato-prawicowe przygłupie trolle maja wyjątkowo prymitywne nicki ???? Niby to ten lepszy sort, a wyobraźnia jakoś taka nacechowana pewnym prostactwem . No cóż, chów wsobny robi swoje ….

gliwiczanin
gliwiczanin

za to ****** ma fantazję do wymyślania pseudonimów, a **************?

Urko
Urko

“stalinowski gej “??? Jestem pod wrażeniem . Wygrałeś jakiś konkurs wśród prawdziwych katolików -Polaków ? Jakiś test na inteligencję ? Czy ten post, to wynik pracy zbiorowej ?
Ale niech to trwa , niech to trwa ….:-)

ja234
ja234

No, trolle prawicowe serwują typowy dla siebie bełkot.
Wierzą w tą, że wstali z kolan i mogą robić co chcą,a , że walnęli przy okazji łbem o sufit…

pokora
pokora

Wiesz Marian, ja zawsze podziwiam uczestników tego kabaretu,bo najpierw całodniowe żebractwo oprawiają, a na koniec dnia odbywa się światełkowe roz****nie całego tego trudu. To jest chore przecież, nie Urko?

Urko
Urko

Nie bardziej niż ty jako efekt katolickiego inbredu. U ciebie szło po linii żeńskiej ??? Bo pisać potrafisz :-)

pokora
pokora

Jak chcesz tutaj owsiakować , to odstaw twoje lustro do kąta i w nim pozostań pajacu:)

Urko
Urko

Dzisiaj ci jedyna słuszna partia płaci jakoś więcej za posta ? Na premię się załapiesz, bo wychodzisz poza kontent i dokładasz własną inwencję :-) :-) :-) .
Podobno Owsiak chodzi po 70 gr za posta. Z premią to będzie jakieś 1,00 zł :-) zarobiony z ciebie gość :-) :-) :-)

pokora
pokora

G#wno wiesz jak zwykle, dlatego stać Cię tylko na taki prymitywny bełkot, niestety żebraczku:)

Urko
Urko

No to czekam na tę prawdziwą “mondrość” ejakulująca z twoich postów misiaczku :-)
No dawaj , dawaj tę prawdziwą polską, narodową i katolicką “mondrość” . niech wylewa się spod twoich paluszków niczym ekstrakt z szambiarki :-) :-) :-)

pokora
pokora

Niekończący się z twojej strony lewacki bełkot, daleki od pozorowanej mondrosci:)))

Urko
Urko

Bla bla bla …lewactwo , bla bla …Owsiak ….., bla bla… “Chała Bochaterą ” …. blal bla “Buk , Handel , Włoszczyzna” bla bla… :-)
No dalej, wysil ten biało-czerwony , katolicko-narodowy móżdżek … Tylko żebyś się przy okazji z wysiłku nie sfajdał w majty z orzełem w koronie :-) :-) :-)
Pamiętaj . Prafdziwy Polak nie fajda w swoje majty :-) :-) :-)

pokora
pokora

Gratuluję cały tyyy.
Bełkotarz się dalej w twoim lewackim szambie biedulo:) Diagnoza: nosisz zamiast móżdżka pustak, typowa lewacka domena. Aha, tylko się nie sfajdaj, bo już cię czuć:)

Urko
Urko

Uaaa…. nudą wieje, widać, że lecisz za free. Poza tym, jak już to : “bełkotasz” i “bidulo” patałachu :-) :-) :-)

pokora
pokora

Tak czy siak, nareszcie zrozumiałeś w czym się taplasz lewacka bidulo:))))

Urko
Urko

No . Wdałem się taki klasyczny “fajt” z płatnym, bełkoczącym trollem , sprzedającym za grosze wytwory swojego móżdżku o prawie dziewiczej , niepofałdowanej korze mózgowej. Poziom twoich postów uświadomił mi, że nie powinienem osobie o okaleczonej psychice i osobowości wszy łonowej , które nie potrafi wyjść poza schematyczny prymitywizm wypowiedzi, okazywać swojej wyższości intelektualnej . Ot. Takie dotknięcie żałosnej egzystencji osobnika bez wykształcenia, o możliwościach intelektualnych ameby. Interesujący z mojego punktu widzenia eksperyment socjalno-behawioralny :-)

AndrzejD
AndrzejD

Naprawdę musiałeś wydalić z siebie ten nic nie wnoszący komentarz ?
Wytłumacz nam dlaczego tak cie boli to że WOŚP zbiera kasę na sprzęt medyczny ?
Nikt nie zmusza tych ludzi do wrzucania SWOICH pieniędzy do puszek WOŚP
Więc co ci do tego jak ktoś wydaje swoje pieniądze z własnej woli ???
Musisz mieć chyba bardzo smutne i nieciekawe życie jeżeli tak cie to interesuje.
Niech WOŚP zbiera kasę , niech zbiera CARITAS, niech zbierają inne organizacje – byleby kasa była wydawana uczciwie. Jeżeli masz wątpliwości co do WOŚP to podaj jakieś twarde dane i/lub zgłoś sprawę do prokuratury, urzędu skarbowego itd itp.

pokora
pokora

Nie rozumiem twojego bredzenia w tym temacie, ty naprawdę wierzysz, że tych 120 tys. dobrodusznych młodych wolontariuszy potrafiłoby uzbierać tyle drobniaków?
Ja się o twoje życie nie zamartwiam , więc od mojego się odstosunkój. A co dowodów, to nie moje hobby, od tego są odpowiednie organa w naszym państwie i myślę, że nie zasypiają;) Tyle.

Urko
Urko

O . Już 1, 70 zł masz. Jeszcze parę postów i będziesz miał na wino proste. :-)
Idź, napij się i potem możesz pobeczeć przez CB radio :-)

AMF
AMF
Właśnie problem w tym, że ta HUCPA opiera się na zmuszaniu ludzi do płacenia. Bynajmniej nie mam tu na myśli całej nagonki czy nawet presji tylko wszechstronne finansowanie z budżetu: finał w mieście wojewódzkim to ponad 100 tyś zł (i to bez służb) bo jak przypominam JO KŁAMAŁ odnośnie tego jak gwiazdki garną się do grania za darmo – i to są pieniądza z budżetu miasta. Dalej mamy subsydiowanie ze strony organizacji i instytucji rządowych – choćby taki locik F16 to coś blisko średniej krajowej. Skąd oni te pieniądze biorą – czyżby nie z podatków które są OBOWIĄZKOWE? Skoro je… Czytaj więcej »
Połowa korby
Połowa korby

No , to taki Prafdziwy Polak jak ty został już zwolniony z obowiązku zrobienia czegokolwiek dla innych , skoro ci drugiego i trzeciego sortu zrobili to za ciebie . Teraz możesz poszczekać sobie na forum :-)

AMF
AMF

Wróżka jesteś, czy może jakieś objawienie od Piotra S?

Połowa korby
Połowa korby

Jak już to “wróż” . A jeśli chcesz odpowiedz na twoje kolejne głupawe pytanie, wydalone anusem z zębami , to proszę bez tych debilnych, prawicowo -hurra – patriotycznych pseudonimów\. Choć nie wykluczone , że Piotr S. jest mi znany z nicka “Śmierdź wrogom Łojcowizny” :-)

AMF
AMF

Dzięki ci TVNie. Nidy bym się nie domyślił w jaki sposób te fajerwerki nie szkodzą pieskom i ogólnie są cacy, ale na szczęście oświeciliście mnie! One po prostu są MAGICZNE.

PS: 3000 (sic!) ładunków x cena ładunku = …

Połowa korby
Połowa korby

Jako wielkiego fana fajerwerków , pragniemy Pana zapewnić, iż jesteśmy w stanie odpalić za kompletną darmochę dowolną ilość fajerwerków pod miejscem , gdzie Pana plecy tracą swą szlachetną nazwę .
Z wyrazami szacunku : TVN

ja234
ja234

Szwendający się w niedzielę po marketach wesprzyjcie WOŚP.
Czyli zamiast do marketu na rynek, zróbcie coś dobrego.

Ja2
Ja2

Zrób coś dobrego, i zamilcz dziś …

Jerzy
Jerzy

Kazdy robi to na co ma ochote.Owsiaka zawsze wspieralem ale odkad w 2017r zaczal politykierowac stracilem chec.

Piotr
Piotr

Ja również

AMF
AMF

W 2017? prędzej już zaczął jawnie jechać po bandzie, bo politykierstwo uprawiał od kiedy się tylko w TV pojawił, długo przed odkryciem, że kopiując amerykańskich telekaznodziei się można tak skutecznie wylansować.

Połowa korby
Połowa korby

Po nim przynajmniej coś zostanie . Nazwisko długo będzie kojarzyć się z czymś dobrym . A co zostanie po Anusa Małego Fałdach ? Te żałosne intelektualne wypierdy w archiwum forum miasta średniej wielkości. I dobrze . Takie złogi nie powinny być pamiętane :-)

Księgowy
Księgowy

Patrzcie państwo.Tyle lat Jurka podległe katolom służby prześwietlają.I hówno na Jurka mają.Hówno maja ,bo pewnie Żydzi Jurkowi pomagają.WIWAT ORKIESTRA !

ja234
ja234

Znowu jazgot cały dzień na rynku. Kogo te prymitywne pseudo rozrywki interesują?

A co
A co

Zostań cały dzień w kruchcie .Lub w domu.

Ja2
Ja2

Pobaw się narzędziem…