Wpadł jeden, w sprawie zatrzymano jeszcze dwie osoby. Takie wykrycia bywają zupełnie przypadkowe

Dwóch młodych ludzi, a wraz z nimi również kolejne osoby, zostało zatrzymanych w związku z prowadzeniem biznesu narkotykowego.

 
Ich klienci nie doczekają się na dostawę. Przypomnijmy, że handel narkotykami to przestępstwo zagrożone karą więzienia.

Dwóch zatrzymanych i kolejni dwaj w związku ze sprawą

Kryminalni z I komisariatu w czasie weekendu rozpracowali sprawę pewnego 25-letniego dilera, któremu przerwali rozkręcający się biznes.


Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie i znaleźli sporą ilość suszu marihuany i haszyszu, łącznie prawie 200 gramów. Do sprawy zatrzymano również dwie inne osoby, a ich rola w przestępstwie jest wyjaśniana. W tym samym czasie policjanci z Komisariatu Policji III zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie 57 działek metaamfetaminy – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. – Informacje naszych policjantów sięgają często wątków narkobiznesowych z innych miast, nawet województw.

Przykładem może być niedawne przeszukanie i zatrzymania w jednym z miast w województwie Kujawsko-Pomorskim. Nasi kryminalni rozpracowali i wspólnie z tamtejszymi stróżami prawa zatrzymali podejrzanych, zajęli też 22 kilogramy narkotyków

– dodaje oficer prasowy.

Policja przypomina, że narkotyki są nielegalne i ich posiadanie oraz handel jest karalne zgodnie z polskim prawem. Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za samo posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za handel narkotykami kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

4 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze