Wrocławianie pokonani w Gliwicach. „Nie mieliśmy słabych punktów, a każdy dał z siebie maksimum”

piast-gliwice.eu

W sobotnim spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast wygrał przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 2-0 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Radosław Murawski oraz Sasa Zivec.

Pierwszą dobrą sytuację do strzelenia bramki stworzyli sobie goście. W 6. minucie Kamil Biliński dograł do Kamila Dankowskiego, a ten uderzył na bramkę Piasta. Skuteczną interwencją popisał się jednak Jakub Szmatuła, który wybił piłkę na rzut rożny. Niebiesko-Czerwoni odpowiedzieli kwadrans później. Gerard Badia oddał mocny strzał, ale tym razem również górą był bramkarz.

Kolejną groźną akcję Piast przeprowadził dopiero w 39. minucie. Do siatki trafił wówczas Radosław Murawski, któremu asystował Łukasz Sekulski. 1:0 dla  Piasta.
Chwilę po zmianie stron uderzeniem zza pola karnego popisał się Sasa Zivec. Niestety dla kibiców Piasta piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. W 49. minucie Sekulski główkował po dośrodkowaniu Badii, ale nie trafił w światło bramki.

Sekulski ponownie stanął przed szansą pokonania Dominika Budzyńśkiego w 53. minucie. Nie zdołał trafić do siatki, ale tym razem zmusił bramkarza Śląska do interwencji. Chwilę później więcej szczęścia i precyzji miał Sasa Zivec, który z rzutu wolnego skierował futbolówkę do siatki, podwyższając prowadzenia na 2:0.
W 61. minucie Kamil Biliński próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę uderzeniem z linii pola karnego, ale golkiper Piasta zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 69. minucie Radosław Murawski mógł strzelić swojego drugiego gola w tym meczu, ale niestety zmarnował świetną okazję do podwyższenia rezultatu.

W końcówce spotkania trzeciego gola dla Piasta mógł zdobyć Michał Masłowski, który znalazł się w dobrej sytuacji po podaniu Denisa Gojki, ale nie zdołał pokonać Budzyńskiego.

– Nie mieliśmy słabych punktów, a każdy z zawodników dał z siebie maksimum. Wyglądaliśmy dobrze w ofensywie i defensywie, a o to w tym wszystkim chodzi

– przyznał trener Piasta Dariusz Wdowczyk na konferencji prasowej po meczu ze Śląskiem Wrocław.

– Spokojnie stąpamy po ziemi. Teraz bardzo cieszymy się z trzech oczek, ale też pamiętamy, że za tydzień czeka nas kolejne spotkanie. W Lubinie musimy ponownie zapunktować i jak najszybciej zrealizować nasz główny plan, jakim jest utrzymanie. To bardzo ważne zarówno dla nas oraz naszych kibiców – powiedział zawodnik Piasta Łukasz Sekulski.

Walkę o utrzymanie w Ekstraklasie gliwiczanie kontynuować będą już w piątek, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 5118 kibiców, w tym 190 po raz pierwszy.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2-0 (1-0)
1-0 – Murawski, 39 min.
2-0 – Zivec, 58 min.