Wspólnie wybrali się kraść paliwa na stacji? Policja szuka świadków, sprawcy to ok. 30-letni mężczyźni

Policja poszukuje dwóch sprawców… dwóch kradzieży paliwa, do których doszło jednego dnia, na tej samej stacji benzynowej. Podczas tankowania obaj mężczyźni rozmawiali ze sobą, niewykluczone więc, że byli znajomymi.

Oba zdarzenia miały miejsce 11 grudnia, około 20:14, przy ul. Łabędzkiej 24G w Gliwicach na znajdującej się w tym miejscu stacji paliw „MOYA”. Skradzione paliwa to BP95 i LPG.

Podejrzanym o pierwszą kradzież jest kierujący pojazdem marki SKODA FABIA, koloru czerwonego, o nieustalonych numerach rejestracyjnych z uwagi na zaśnieżenie przedniej tablicy oraz brak tylnej.

Sprawca to mężczyzna w wieku około 30 lat, nie zapłacił za paliwa i w pośpiechu oddalił się z miejsca czynu.

Drugiej kradzieży dokonał kierujący pojazdem marki OPEL CORSA o również nieustalonym numerze rejestracyjnym z uwagi na zaśnieżenie tablic rejestracyjnych, kierującym był ok. 30 letni mężczyzna, obaj dokonujący kradzieży mężczyźni najprawdopodobniej znali się z uwagi na wspólne rozmowy w trakcie tankowań tych pojazdów – informuje gliwicka policja.

Śledczy prowadzący dochodzenie w tej sprawie poszukują świadków, osób mogących dopomóc w ustaleniu sprawców, danych osobowych tych osób, miejsca zamieszkania, innych okoliczności tego czynu. Kontakt w tej sprawie: I komisariat policji, ul. Kościelna 2, tel. 478590100, 478590102.

(żms)/KMP Gliwice
fot. arch. 24gliwice.pl