Wybieramy nowoczesne okna do domu – PCV czy aluminiowe?

Nowoczesne okna
Źródło: Adobe stock

„Mój dom to moja twierdza” – to powszechnie znane i często przytaczane przy wielu okazjach powiedzenie, choć w dzisiejszych czasach nikt już przecież nie buduje zamków warownych. Co więc oznacza w odniesieniu do współczesności? Dom musi stać się prawdziwym azylem i komfortową przestrzenią, w której domownicy będą mogli bezpiecznie spędzać czas, regenerując siły i realizując życiowe plany. To miejsce wypełnione dobrą energią i swobodną atmosferą. Jaką rolę odgrywają w nim nowoczesne okna? Zapewniają ciszę, ciepło i poczucie spokoju. Otwierają wnętrze na piękne widoki i wpuszczają do niego naturalne światło, które fantastycznie wpływa na samopoczucie mieszkańców.

Co oznacza termin nowoczesne okna?

Okna tradycyjne, standardowe to przede wszystkim profile drewniane oraz plastikowe. Dziś jednak drewno nie jest tak popularne jak dawniej, bo materiał ten, w obliczu wymagającej eksploatacji, zyskał w ostatnich latach naprawdę mocnych konkurentów.

Elementy stolarki otworowej, wystawione na działanie czynników atmosferycznych i zmienne warunki pogodowe, muszą być odporne i trwałe. Dzisiejsze okna PVC i okna aluminiowe radzą sobie w tej materii znakomicie. Plastik, który nie ma nic wspólnego ze swoim archaicznym pierwowzorem oraz niezwykle innowacyjne aluminium charakteryzują się elastycznością, a przy tym wytrzymałością i świetną estetyką przez długie lata. Nowoczesne okna nie ulegają wypaczeniu, nie żółkną, nie tracą dobrego wyglądu i zatrzymują ciepło w środku, zaś hałas na zewnątrz.

Okna PCV w salonie

Źródło: Adobe stock

Okna PVC i okna ALU – energooszczędność w pakiecie

W obecnych czasach zwraca się szczególną uwagę na aspekt energooszczędności, która wpływa korzystnie na podreperowanie budżetu domowego, a także na poprawę kondycji środowiska naturalnego. Szczelne, ciepłe okna PCV czy ALU zapewniają domownikom komfortową atmosferę w czterech ścianach i ograniczają straty ciepła dzięki znakomitym parametrom.

– Najnowsze Warunki Techniczne określają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw 0,9 W/m2K, co oznacza, że tylko modele realizujące te założenia nadają się do montażu w projektowanych dziś domach – mówi Marcin Wolak, ekspert OknoPlus. Niska przenikalność ciepła to cecha wyróżniająca okna PCV oraz okna aluminiowe OknoPlus, a nasze flagowe rozwiązania imponują wynikiem Uw 0,7 W/m2K, dlatego są świetną propozycją dla inwestorów poszukujących rozwiązań z najwyższej półki – podsumowuje.

Okna aluminiowe

Źródło: Adobe stock

Kupujemy okna PVC i aluminiowe. Kwestia finansowa przedsięwzięcia

Nowa stolarka otworowa to inwestycja dość kosztowna – zwłaszcza, gdy rozpatrujemy ją w kontekście jednorazowego wydatku. Należy jednak przyjrzeć się bliżej korzyściom. Oprócz wspomnianego już komfortu we wnętrzu oraz aspektu ochrony środowiska, trzeba pamiętać o tym, że szczelne okna PVC jak i okna aluminiowe zatrzymują ciepło w czterech ścianach, więc domownicy nie muszą się martwić o zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie. Co więcej, dzięki zastosowaniu modnych, wielkogabarytowych przeszkleń promienie słoneczne docierają do pomieszczeń i dogrzewają je w sezonie przejściowym zupełnie za darmo. A jeśli dodać do tego możliwość skorzystania z dotacji rządowych na przeprowadzenie termomodernizacji, to wydatki znacznie się zmniejszą.

Wizualna strona inwestycji

Znakomite parametry, solidne materiały i jakość to dziś nie wszystko. Nie bez znaczenia pozostaje sprawa estetyki. Czy okna PVC i aluminiowe trafią w gust domowników? Zdecydowanie tak! Nowoczesne okna doskonale wpisują się w potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Profile plastikowe czy aluminiowe znakomicie imitują drewno – dokładnie oddana struktura i rozmaite odcienie brązu sprawią, że miłośnicy naturalnych aranżacji będą zauroczeni takim rozwiązaniem. Zdeklarowani minimaliści nie będą kryć zachwytu szeroką gamą stonowanych barw. A tych, którzy lubią wyrażać swój styl poprzez mocne akcenty kolorystyczne podbije mnogość intensywnych, a nawet ekstremalnych kolorów. Każdy dostanie to, co lubi.

Okna PCV w salonie

Źródło: Adobe stock

Home sweet home

– Okna aluminiowe i okna PCV nie bez powodu już od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem projektantów oraz inwestorów – dodaje ekspert OknoPlus. – Obie dopracowane technologicznie i dopieszczone estetycznie propozycje sprawdzają się w wymagającym klimacie umiarkowanym i zachowują parametry oraz walory wizualne przez długie lata. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości warto porozmawiać z naszymi doradcami. Teraz również salon partnerski OknoPlus w Gliwicach zaprasza wszystkich zainteresowanych budowaniem dobrej atmosfery w domowym zaciszu.

Projektując swój wymarzony dom, nikt nie myśli o kompromisach. Inwestorzy wybierają produkty z najwyższej półki, sięgają po innowacyjne rozwiązania oferowane przez sprawdzonego producenta i dopinają wszystko na ostatni guzik. Nowoczesne okna to udane połączenie nietuzinkowego designu, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, do indywidualnego wyboru – w wersji PVC lub ALU.

materiał partnera