Wybory prezydenckie. Andrzej Duda wybrany na kolejną kadencję. A jak głosowali gliwiczanie?


Wysoka frekwencja i wyrównana walka do samego końca. Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na kolejnych 5 lat został ponownie Andrzej Duda.

W samych Gliwicach wygrywa Rafał Trzaskowski.


godz. 20:00
Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki ze 100% obwodów wyborczych. Andrzej Duda uzyskał 51,03%, Rafała Trzaskowski 48,97%.


godz. 10:00
Z danych 99,87% obwodów głosowania wynika, że Andrzej Duda otrzymał 51,2% głosów, Rafał Trzaskowski 48,8%. Frekwencja wyniosła 68,12%.

godz. 9:20
Gdyby wyniki rozstrzygali tylko gliwiczanie, prezydentem z dużą przewagą zostałby Rafał Trzaskowski, który uzyskał 61,16% głosów, przed Andrzejem Dudą 38,84%. Frekwencja w Gliwicach: 68,39%.

poniedziałek, 2:00
Przewaga Andrzeja Dudy zwiększyła się do 2%, przy przewidywanym marginesie błędu 1% – wynika z finalnych badań late poll przeprowadzonych przez IPSOS. Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 51% z Rafałem Trzaskowskim 49%.

godz. 21:00
Andrzej Duda: 50,4%, Rafał Trzaskowski: 49,6% – to pierwsze wyniki badań exit poll, wskazujące na zwycięstwo dotychczasowego prezydenta. Różnica jest jednak bardzo mała, dokładniejsze dane spłyną na kilka godzin.

godz. 18:20
Zapowiada się poprawienie frekwencyjnego rekordu sprzed dwóch tygodni. Do 17:00 głosowało 52,1%, to ponad 4% więcej niż 28 czerwca, gdy do 17:00 do urn poszło 47,89% Polaków. Frekwencja w Gliwicach do 17:00 jest minimalnie niższa niż ogólnopolska – 51,83%

godz. 14:20
Znamy już też lokalne dane o frekwencji z godz. 12:00. W Gliwicach 26,89%, powiecie gliwickim 22,24%. W Zabrzu 21,43%.

godz. 13:40
Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że frekwencja z godz. 12:00 jest jeszcze wyższa niż w I turze wyborów, dwa tygodnie temu, i wynosi 24,73%. 28 czerwca było to 24,08%.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Zażenowany

Gliwiczanie co z Wami? Czy naprawdę jesteście tak podani na manipulację? Czy nic Was nie nauczyły wcześniejsze – wybory na lokalnym gruncie: Frankiewicz, Neumann? Czym jest spowodowane to uwielbienie do PO i ludzi układu w naszym mieście?

Ostatni Sprawiedliwy

@Zażenowany. Syndrom gliwicki – tutaj trza dobrego psychiatry.

DD

Psychiatra też chce pełnej miski ryżu.

The Tiger@

Jeśli chodzi o nasz miasto – to tutaj chodzi o wyniki spowodowane kilkoma dobrymi decyzjami w przeszłości. I odcinaniem kuponów od tego.
Co do wyborów ogólnopolskich – to chodzi w znacznym stopniu o poczucie pewnego rodzaju elitarności i głosowanie na partie, które właśnie pod tym kątem szukają wyborców – czyli głosowanie przeciwko uznawane za populistyczne PiS. Drugim aspektem jest też orientacja proeuropejska i głosowanie na partie / osoby deklarujące chęć dalszej integracji europejskiej, względnie nie blokowania jej.

Gerrda

Już dawno ,dawno planowałem głosować na P. Dudę i nic to by nie zmieniło.Szkoda waszych bylo chęci obiecanek i cacanek.

prosty_gliwiczanin

Bo tak naprawdę to nie wyborcy wybrali prezydenta. Wynik ustalono wcześniej na supertajnym spotkaniu przedstawicieli PiS-u, PO, Państwowej Komisji Wyborczej, Iluminatów i Masonów Szkockiego Rytu. Reszta jest tylko szopką. Jakby wybory mogły coś zmienić, już dawno byłyby zakazane.

prosty_gliwiczanin

Nawiązałem tylko do wypocin jakie zamieszcza pewien podstarzały youtuber, a tyle ludzi ironii nie wyczuło.

fsf

Lansem, panie lansem….

parKing

O odporności na manipulację nie masz zupełnie prawa wspominać jeśli głosowałeś na PiS. To tak jakby alkoholik komuś wytykał, że pije piwo. Ten naród dający się wciągnąć w idiotyzmy POPiSu powinien być wspominany przez historyków jako przykład dlaczego nie będzie już wtedy stosowana demokracja. Szkoda, że tych czasów się nie doczekam.

Zawsze ***** ***

14.07.2020 – Naszym zadaniem jest wypłacać 13. emeryturę, prawdopodobnie będzie też 14. emerytura w 2021 r., ale kolejne nie są planowane – mówi osoba związana z rządem.
A co z obietnicą prezydenta? – To nie była obietnica, ale raczej życzenie, że kiedyś uda się wypłacić seniorom więcej – mówi i dodaje, że obecnie w budżecie nie ma pieniędzy na wypłatę 24 emerytur.

Także tego… Jak to się mówi na Śląsku – daliście się wyciulać.

w pogoni za octem

dla wszystkich gliwickich lemingów,jak nie zgadzacie się z tym demokratycznym wyborem Polaków,to pozwalam wam z powodu waszej frustracji i złości,porzucać kamieniami w dinozaury.

octu nigdy nie brakowało

Jak w dinozaury, to Jarosław bez trybu dostanie bęcki.

Engelbert

Namów pozostałych neandertalczykow

Pół Tusk

Kim jest gość, który w Pułtusku mówi: “- Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni, nie tylko w kampanii, ale przez całe ostatnie pięć lat”, ale już w Warszawie zmienia zdanie: “- Nie żałuję słów, które wypowiedziałem w kampanii”?
Kłamał w Pułtusku, w Warszawie, czy w obu miastach?

Dzień Ćma

To prezydent katolik Duda.

Gerrd

Duda nasz prezydent

Rysiek

A ty mieszkasz na wschodzie? Tutaj jest inny prezydent.

prosty_gliwiczanin

Przykro mi, ale prezydent polski jest jeden, lewaku. No chyba że do Nojmana pijesz.

Krzysztof

Kwintesencja wyborcy Andrzeja. Zwyzywać, nie mając ku temu podstaw.

Ojciec swojego syna

Myślałem że łaskawie pozwolisz nam wyjechać z kraju… Możecie dalej psy wieszac na klasie średniej i wyższej tylko to nie nas kryzys dotknie najbardziej. My mamy z czego schudnąć a i wszystkie plusy leżą sobie na koncie nie ruszone a wasze plusy?

Polska dla Polaków nie cwaniak

Nasze plusy pojawiły się dopiero od pięciu lat.Wiem że woleliście biedę i bezrobocie. By mieć tanią siłę roboczą

Dziadek Rainhold

Bida w Polsce jest pisowi potrzebna bo mo komu dawać i kogo kupować. Pracującym (ale nie lyniom) należy jak najwincej zostawić w kabzie, a nie zabierać i potem łaskawie dawać No ale wtedy nie byłoby efektu + z dawania i tego cołego socjalizmu

Ostatni Sprawiedliwy

@Dziadek Rainhold. Powiedz to tym w Niemczech, że mają mega socjalizm z ichniejszym Kindergeldem.

Dziadek Rainhold

No i się tam mnożą w postępie geometrycznym nierobiący czegokolwiek innego wyznawcy proroka z Mekki

Arletta

Głuptasku – PiS rżnie cię bez wazeliny, ale na lidokainie. Jak znieczulenie przestanie działać to się zdziwisz.
Myślisz, że balujesz za nasze, bogatych pieniądze? Otóż mylisz się! Balujesz za własne, pożyczone u bociana. Tylko że ten bocian za chwilę po tę kasę przyjdzie. Do ciebie przyjdzie, nie do nas. Bo nasze pieniądze są dawno wyprowadzone poza zasięg lepkich łap neobolszewii pisowskiej. Więc ciesz się i podskakuj, bo za chwilę będziesz żarł kamienie.
Zawsze i wszędzie skutki takich szaleństw ponoszą najbiedniejsi. A bogaci – zawsze nimi będą, bo mają łeb na karku. Przyjrzyj się Grecji, Wenezueli – tam tak właśnie jest.

prosty_gliwiczanin

W Polsce klasa średnia nie istnieje.

prosty_gliwiczanin

Trzaskowski był figurantem mającym zastąpić skompromitowaną HGW. Rządził w Warszawie na zasadzie “każdy byle nie Jaki”. Ale był ktoś, kto mógłby realnie powalczyć o prezydenturę, ktoś kto nie był umaczany w aferę reprywatyzacyjną czy inne poważne machlojki. Paweł Adamowicz – zrobił więcej dla Gdańska niż Rafek dla Warszawy, mógłby sporo namieszać w wyborach. Czy dlatego został zabity?

prawda

Tak jak powiedziała Kidawa-Błońska dla Kaczyńskiego liczy się Polska, a nie świat. Polska właśnie wybrała też kandydata, dla którego liczą się wartości polskie, a nie niemieckie czy Unii Europejskiej.

Apostoł

Nie, to 1/3 Polaków wybrała rządy kłamców, homofobów, rasistów, mizoginów i złodziei. Ta część Polaków tak właśnie rozumie “polskie katolickie wartości”.

Gerrda

Jestem w tej 3 części jak mi milo

panek

Trzecia nie głosowała.

aku

Jaka ty jesteś PRAWDA? Ruska?

Dzień Ćma

Ta trzecia z góralskiego przysłowia.

PRAWDA

Jestem inz. z lat 70-tych i pamietam komune i walke ludzi z komuchami i tych co zgnieli .Zastanawiam sie jak mozna glosowac bylo na Trzaskowskiego,ktory jest mierny i na dodatek bez programu,bez wizji……………..Dla mnie to szok..
Z PIS-em tez sie nie zgadzam w wielu rzeczach,ale przynajmniej nie PLUJA NA SWOJ KRAJ .
A ci mlodzi .ktorzy biora 500 plus na dzieci i glosowali na Trzaskowskego powinni ,jesli maja odrobine uczciwosci, z tych pieniedzy zrezygnowac.
Ludzie szanujcie SWOJ KRAJ i jego wartosci .

Walczak

Nikt oprócz PiS nie zrobił z was niewolników za waszą kasę. Nieuczciwie wybrany Andrzej Duda nie ma demokratycznego mandatu. Tyle w temacie starców i wieśniaków.

Dziadek Rainhold

Dlaczego oni mają zrezygnować z 500+ skoro pracują i płacą podatki, też na 500+?

parKing

Nie plują? W jaskini mieszkasz czy co? Zobacz sobie TVPiS czasem i ile jadu się tam wylewa, rekordowe ilości. Podczas walki z koronawirusem pluli nawet na lekarzy, wielcy Polacy katolicy, to już naprawdę trzeba nie mieć krzty honoru.

Piotr

a kogo to obchodzi że ty jesteś inż? teraz jest taka sama komuna tylko w wilczej skórze jak było za PZPR, tamci mieli wszystko w jednej ręce i ci to samo. Gdyby Pisory nie mieli kasy na rozdawnictwo na prawo i na lewo, to byśmy zobaczyli jaki wynik by miał PAD? nikt nie bierze kasy tylko ją dostaje z naszych podatków. Judasza też kupili za 30 srebników

Remik

Widać że to inżynier z awansu społecznego, ale z mentalnością pańszczyźnianego chłopa.

parKing

Prawda jest jedynie taka, że gwno wiesz. PiS lubi lizać tyłki amerykańcom i wprowadzać mnóstwo ustaw ułatwiających im przechowywanie tutaj wojska lub lizanie tyłków Izraelowi. Wystarczy poczytać trochę źródeł innych niż te podległych TVPiSowi, no ale po co, lepiej być zmanipulowanym idiotą.

Ale zdziwko .

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Małgorzata Trzaskowska dziękuje za głosy. “Jutro mamy szansę obudzić się w innej Polsce” . A tu po pobudce , ręka w nocniku .

Stary

Ale podziękowała za “kupę serducha…”. No, dama jak się patrzy !

anna

wstyd za takie słowa kupa serducha ha ha

wiesław

Gratulacje dla Pana Prezydenta. Gliwice pewnie znowu przyniosą wstyd głosując na uzurpatora podstawionego przez Berlin i Brukselę. Na szczęście Polacy mądrze wybrali.

AndrzejD

…ja pingole, jaki trzeba mieć zryty beret, żeby wygadywać takie bzdety !
@wiesław – ty byłeś, jesteś i będziesz gołodoopcem, nawet jeżeli pisiory będą rządziły następne 50 lat.
Kasa na socjal się skończyła i nowej nie będzie – nic więcej nie dostaniesz.
Wszystkim gołodoopcom się wydaje że winę za ich biedę ponosi Berlin i Bruksela.
Ale OK – żyjcie sobie dalej w tym przeświadczeniu jak wam to odpowiada.

Olo

Andrzeju
Jaki słodki jest Twój jazgot. Wijesz się i miotasz ale nic nie wskórasz. Nic od Ciebie nie zależy. Naucz się żyć w realnym świecie.
Po tym co piszesz widać jakim wielkim kłamstwem była Wasza niby tolerancja, otwartość i zrozumienie. A okazało się to jednym wielkim picem stworzonym na potrzeby wyborów. Już Komorowski pokazał ile można obiecać i podpisać jak pali się grunt.

spoko

… dodrukują

wieś sentymentalna

Alternatywna rzeczywistość. Powiat ciągle żyje w PRL. Lubi, tęskni i szanuje. I głosuje na PiS, bo żadna partia tak nie przypomina im PZPR. W mieście Gliwice nie mają szans.

The Tiger@

Czy wybrali mądrze – to się okaże. Ale wybrali i wybór należy szanować – w drugą stronę to też działa.
Natomiast Trzaskowski nie jest podstawiony przez Berlin i Brukselę. Oczywiście te dwa ośrodki władzy, chętniej by widziały Trzaskowskiego na Belwederze, ale one nie ingerują w lokalną politykę. Natomiast w Polsce jest wystarczająco dużo osób, które właśnie w ściślejszej współpracy z tymi ośrodkami widzą lepsze rozwiązanie niż akcentowanie swojej inności.

dubler

Tiger@ zaklinasz rzeczywistość niestety i to bezczelnie;) Współczuję.

The Tiger@

W którym miejscu?

Perez

The Tiger@ …dokladnie. Juz nie moge sluchac tych naiwnych ludzi ktorzy wina za wszystkie zla w polsce obwiniaja Bruksele i Berlin. Skoro jestesmy niepodlegli tak jak to PiS nam mowi, to niech biora odpowiedzialnosc za dobre i zle rzeczy ktore wynikaja z ich panowania. Nie ma zgody na takie wyrywkowe stwierdzenia. Czekam tylko az powiedza ze 5% inflacji to wina Merkel

The Tiger@

Łatwo jest szukać i wskazywać “wrogów” na zewnątrz, bo oni mają mniejszą szansę się bronić. A jest tak, że to co dzieje się w Polsce jest spowodowane wyborami obywateli Polski. Tymi większymi i tymi mniejszymi.

dubler

@TheTiger POtrzask jest zastępcą chyTRUSKA w EU, którego poklepała Merkelówna, a on klepnął swojego pionka zastępcę, żeby odebrał KADUCEUSZ polski dr. Grodzkiemu temu od śmiertelnych Kopert. No To POtrzask sobie trochę pofikał po Polsce, a jak to fikanie się skończyło dla niego to już wiesz, bo bardzo tutaj nie tylko z Perez-em ubolewacie.
Dzisiaj to właśnie jest zapowiadane przez POtrzaska JUTRO, a więc wyłaźcie chłopaki z okopów “bo słoneczko świeci i nie ma u nas Niemców”;)

The Tiger@

@dubler: A teraz napisz to normalnym językiem, bo tak to tylko brednie wychodzą.

dubler

@The Tiger, co słoneczko cię oślepiło, że nie zrozumiałeś tak prostego tekstu? Współczuję;)

The Tiger@

@dubler Tekst nie był prosty tylko prostacki. A jak Tobie się kończą argumenty ad rem to zaczynasz ad personam.

dubler

@The Tiger najwidoczniej pomyliłeś mnie z twoim przyjacielem Perezem i dlatego próbujesz mnie obrażać;) Ja szanuję twoje poglądy, dlatego moje ad voce do Ciebie zakonczylem odpowiednim (;)) znakiem. Wyraziłem tylko moje wątpliwości do co twojej wiary w czystość gry politycznej lewacko-liberalnego POtrzaska wobec nas w przeważającej części młodych Polaków i tyle!

Perez

@dubler……za duzo TVP i pozniej Ci sie miesza :)

dubler

@The Tiger, jeżeli wszystkich, którzy się trochę jak ja z tobą nie zgadzają uważasz za atakujących, to jest mi też tylko trochę przykro, bo chyba jesteś lekko przewrażliwiony?;) Natomiast twoje stwierdzenie, że znasz dokładnie politykę Niemiec wobec Polski,,,,, “zablokowało ostatecznie” wszystkie moje ewentualne argumenty, nie koniecznie zgodne z twoją dokładnością w tym właśnie temacie;) Twoje:”, że to co Ty napisałeś za głupstwa dla mniej rozgarniętych wyborców pt. “straszenie Niemcem”. Oświeć mnie gdzie ja straszyłem wyborców Niemcem?, ja tylko zacytowałem (“x” ) fragment hejtu z wiecu waszego pupila oglądając to akurat w tvn-ie:) Tak więc, przemyśl jeszcze raz, kto tutaj straszy… Czytaj więcej »

The Tiger@

@dubler: Można się ze mną nie zgadzać, ale “@The Tiger, co słoneczko cię oślepiło, że nie zrozumiałeś tak prostego tekstu? Współczuję;)” jest dla mnie atakiem. Całkiem mądrze wnioskujesz, że to stwierdzenie zablokowało ostatecznie Twoje argumenty. Więcej szczegółów na ten temat nie będę pisał, bo stracę moją anonimowość. Tutaj straszyłeś: “POtrzask jest zastępcą chyTRUSKA w EU, którego poklepała Merkelówna, a on klepnął swojego pionka zastępcę, żeby odebrał KADUCEUSZ polski dr. Grodzkiemu temu od śmiertelnych Kopert.” Rozumowanie pt. A. Merkel popiera D. Tuska, który to szkodzi dlatego Polsce. Jeśli tak nie uważasz to tak też napisz. Czytam ze zrozumieniem. Gdyby wszyscy tak… Czytaj więcej »

dubler

@The Tiger rozumiem, że na moje konkretne zapytanie o “straszenie Niemca”, które poruszyłeś wcześniej nie jesteś wstanie mi uczciwie odpowiedzieć? Wolisz się jednak tutaj gimnastykować wyciągając z kontekstu moją odpowiedź na twój prostacki wpis skierowany do mnie.Dziękuję tobie za powielanie moich poważnych przemyśleń opartych niestety na znanych wszystkim faktach i to bez twoich manipulacji, w którymi się tak często tutaj lubujesz. Obawiasz się o utratę anonimowości, choć cnotę już dawno utraciłeś:) Przeglądając jeszcze raz wszystkie twoje wpisy w tym wątku nie trudno zauważyć, że jesteś takim “lekko pokrętnym czarusiem”;) Na twoje ostatnie dwa krótkie zdania odpowiem krótko: nie daj Panie… Czytaj więcej »

The Tiger@

@dubler:
Napisałem odpowiedź na Twoje pytanie. Skorzystaj z Twoich rad wobec mnie.
Nie manipuluję. Nie muszę, bo fakty i prawda są po mojej stronie.
Cnoty nie potrzebuję – mam za to wystarczająco honoru.
Uważam, że masz poważny kompleks na moim punkcie, bo wiesz, że mogę mieć rację i więcej ludzi w realnym życiu słucha mnie, a nie Ciebie.

dubler

@The Tiger, z tym twoim honorem nie przesadzaj, bo kto kocha Polskę i jest Patriotą to wie dobrze, że jego wartością jest: Bóg – Honor i Ojczyzna ! Ty tutaj twoimi wpisami i straszeniem Polexitem udowodniłeś, że masz wyraźną honorową lukę;)

The Tiger@

@duber: Nie, nie pomyliłem. Nie obrażam nikogo – także Ciebie. Ale jak ja coś napiszę to Ty mnie atakujesz.
Natomiast znam dokładnie politykę Niemiec wobec Polski. Myślę, że jak naprawdę mało kto w Gliwicach. I także znam różne mechanizmy oraz postawy, dlatego jestem pewny tego co napisałem i uważam, że to co Ty napisałeś za głupstwa dla mniej rozgarniętych wyborców pt. “straszenie Niemcem”.

Perez

@dubler…nie ubolewam nad tym kto wygral czy przegral, tylko nad kierunkiem ktory Polska wybrala. Zamiast sie jednoczyc z europa, to wybieramy jakas dziwna wizje klotni ze wszystkimi dookola.

Perez

juz sam Twoj wpis mowi nam ze jestes debi..m. Za duzo TVP

Obserwujący

@Gerrd, pisowskie media są lepsze według ciebie?myślisz,że pisiowskie media przekazują niezmanipulowaną prawdę?
Pisowskie media ledwo ciągną,gdyby nie dotacje rządowe już dawno by padły,ale w zamian za sianie propagandy jeszcze istnieją.

dubler

@Perez, już sam Twój wpis mówi mi tylko, że nie jesteś tutaj jedynym debi…m niestety, czyli ofiarą wybiórczej z tvn do kupy:)

Perez

Co wy z tym TVN? Ogladalem sobie kilka programow informacyjnych (TVP, TVN, POLSAT, Teleexpress). Obiektywu brakuje TVP, Teleexpress tez nie ten co kiedys, ale jednak nie jest az tak zle jak w TVP. TVN mowil o wszystkich kandydatach, dzielac czas mniej wiecej po polowie, malo tego, mam wrazenie ze wiecej czasu poswiecali Dudzie. Co wazne….nie mowili nic ze jest zly, ze klamie…mowili fakty ktore sa powszechnie znane. Nastepnie spojrzalem na TVP. Pomijajac juz ze przed wiadomosciami musialem wysluchac reklamy rzadowej jak to polski rzad pomaga firma i jak to jest pieknie, ladnie i przyjemnie (puszczanie takich reklam przed wiadomosciami jest… Czytaj więcej »

dubler

@Perez tak się składa, że ja analizuję od kilku lat codziennie wymienione przez ciebie telewizje pod kontem uczciwości i przyzwoitości pracujących tam dziennikarzy i odpowiem ci krótko: ci z tvn piekielnego grillowania się nie boją, ale do czasu;)
Co do twoich wypocin w temacie TVP i dobrej zmiany od 2015r. z uwielbianym prezydentem A:D. przez większą cześć Polaków to, ponieważ podobnie jak ty tutaj huczą tvn-y, wybiórcze i newslisiki itd. to pozwól, że twoich kompleksów nie skomentuję.
A co do twojej szczerości w temacie PO, jak się jest ich ofiarą, to trudno być ich zwolennikiem i tu próbuję cię nawet zrozumieć:)

Perez

@dubler Ty jednak nie jestes normalny, a ofiara jestes Ty, ofiara ciemnoty tego kraju. Pozatym…. skoro ogladales TVP oraz inne programy informacyjne i dalej uparcie mowisz ze TVP jest obiektywna….nie mamy o czym rozmawiac, bo slowo obiektywizm znasz chyba tylko z opowiesci. Jak mozna byc takim ignorantem? A moze Ty po prostu naprawde jestes glupi? Nie chcialbym Cie obrazac, ale nie potrafie znalezc wytlumaczenia Twojego toku myslenia. “@Perez tak się składa, że ja analizuję od kilku lat codziennie wymienione przez ciebie telewizje pod kontem uczciwości i przyzwoitości pracujących tam dziennikarzy i odpowiem ci krótko: ci z tvn piekielnego grillowania się… Czytaj więcej »

dubler

@Perez podejrzewam, że próbujesz mi wmówić, ze nie rozumiem twojej szprachy? A co do czarnego kierunku, który Polska rzekomo wybrała, to odpowiem krótko: jak już narobiłeś w portki to nie strasz innych, żeby nie było w mieście większego smrodu. jak po niedawnej warszawskiej szambo-ulewie, czy karmienie fekaliami ryb w Wiśle:)
I jeszcze jedno, z jasnowidztwem Jackowskiego nie konkuruj, bo nie masz żadnych szans:)

arro

Oczywiście -Putin się cieszy

Piotr

Najbliższy psychiatryk jest w Toszku, spiesz się bo miejsc może braknać

Oburzony

Co się stało z tym miastem?To była porządna społeczność,w większości kresowiacy którzy nie zagłosowaliby na tego RT.No ale Gierek wymieszał tę społeczność i dlatego dochodzi do takich incydentów.Ale cieszmy się wygraną.

Jest Faja

O co się tak podniecać? Bez względu czy wybrana została kiła czy rzeżączka (bo taki był wybór), to wygranym jest kandydat i jego partia, a przegranym społeczeństwo. To społeczeństwo, które doprowadziło wcześniej do tego, że teraz wybór był własnie jak między tymi dwoma wstydliwymi przypadłościami.

Laszlo_egesz

Ty chyba nie rozumiesz istoty tego wyboru.

Jest Faja

Ależ waśnie rozumiałem i to niestety aż za dobrze. W przeciwieństwie do zajadłych i zaślepionych wyznawców każdej ze stron, którym ich bezrefleksyjny fanatyzm odbiera zdolność choćby szczątkowego myślenia.

parKing

Istota jest taka, że żeby doprowadzić do dwóch takich kandydatów w drugiej turze, trzeba być zmanipulowanym motłochem bez szans na świetlaną przyszłość. I tyle.

Malecha .

Dla mnie jest niepojęte . W państwie gdzie ponad 3/4 ludności deklaruje swoją przynależność do wiary katolickiej tak znaczący odsetek oddaje swój głos na zdeklarowanego antychrysta . Panu Bogu świeczkę , a diabłu ogarek . A feeeeee .

Stop sektom

Bo te 3/4 to z d… jest wzięte. Polska jest państwem świeckim i im większe wasze starania o przekształcenie Polski w państwo wyznaniowe, tym większy mur napotkacie.

Stop mamipulacji

Polska państwem świeckim????? Od kiedy?? Jakieś badania? Fakty?

parKing

Ustawa z dnia 17 maja 1989 roku o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Baranie. A to że stare baby, dziady i wieśniaki myślą inaczej nic nie zmienia.

Ufff, co za ulga .

Niewiele brakowało , a musiałbym nosić skórzane majtki i kaganiec na pysku .

czyżby?

A tak musisz klęczeć

Żatornik

Cóż, mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, mnie modlitwa pomaga.

Laszlo_egesz

Kaganiec i tak nosisz, a twoje fantazje na temat majtek mało kogo obchodzą

Kukułka

Jeszcze z przytupem Dudni?! Trzask-Prask i PO KOndominium!

Gerrd

Haha niech chłop poprezydentuje se w warszawce

PiSTOP

To są dane ogólnopolskie. W Gliwicach zgnilizna PO jest silniejsza od zgnilizny PiS. Tutaj wygra Trzaskowski ze śląską żoną.

Malecha .

Przegrać z honorem to Trza umieć . A tu ni hu hu ……

stop bolszewi i pedrylozie

Jakiś mocny kwik od rana…. Chyba nie dlatego że nie wybrali tego oszołoma warszawiaka, krakusa (różne podawał wersje ten człowiek katastrofa) na prezydedenta Polski?

Żool

Spośród dwóch miernot wybrałem miernotę z ratusza i jestem teraz zrozpaczony, że wygrała miernota z pałacu prezydenckiego. Rozpocząłem dzień od trzykrotnego uderzenia głową w ścianę a jak spółdzielnia naprawi windę wyjadę na ostatnie piętro i wyskoczę z okna. Innym radzę zrobić to samo – tylko zbiorowy protest może obudzić rodaków głosujących na niewłaściwą miernotę.

Ad

godz. 9:20
Gdyby wyniki rozstrzygali tylko gliwiczanie, prezydentem z dużą przewagą zostałby Rafał Trzaskowski, który uzyskał 60,93% głosów, przed Andrzejem Dudą 30,07%.

a kto zajął w Gliwicach trzecie miejsce z brakującymi 9,00% głosów?

Kuśka

Znasz pojęcie głosów nieważnych?

Jan

9 % nieważnych głosów w Gliwicach ? Czyżby sfałszowano wyniki ?

żałosne Pomyje

Trzak – prask i sen komuchów prysł jak bańka mydlana!!!
Brawo Polska, brawo Polacy!

ED HARIS

ok

PO

Jak mozna powolywac sie na figurke Matki Boskiej a dzieci wypisac z religii i nie dopuscic do Pierwszej Kominii Swietej ????
No jak????
Żenada

DUDY NIGDY

Województwo Śląskie
Rafał Trzaskowski – 52,3 proc.
Andrzej Duda – 47,7 proc.

Beton

Ja bym to jeszcze rozbił na głosy za Trzaskowskim i przeciwko Dudzie. Wtedy można by dojść do ciekawych wniosków

Fan

Pokaz elokwencji przewodniczacego platformy w wypowiedzi jak ma wygladac wieczorne spotkanie duda trzaskowski utwierdzilo mnie w przekonaniu co to za persona non grata

arro

Ani Duda ani Trzaskowski, jedynym od rządzenia jest żoliborski watażka Wybrany obecnie tzw. prezydent dalej będzie bil czołem o jego buty.

Arletta

Przerażające, że na świecie XXI wiek, a ponad połowa tego narodu to pasożytniczy kołtun, ciemnota całująca panów w czarnych sukienkach po rękach, zadowalająca się byle ochłapem, byle tylko nie trzeba było uczciwie pracować. Rozbiory były jednak całkowicie zasłużone.Ten żałosny narodzik nie zasługuje na własne państwo: zawsze je sprzeda a kasę przepije. A najlepiej czuje się, kiedy opowiada mu się bajki o potędze i wręcza pieniądze pożyczone w firmie “chwilówkowej” wmawiając, że to jego i mu się należą. Zachwycony sÓweren tańczy wtedy, wiwatuje, całuje dobrodziejów po rękach, zupełnie nie zdając sobie sprawy. że po te pieniądze szybko ktoś przyjdzie a w… Czytaj więcej »

Ampuła

Najważniejsze dla PiSocjalistów i kleru jest utrzymywanie jak najszerszych mas społeczeństwa na szerokiej skali “słabości ekonomicznej”. Tak działa państwowa hodowla dawców głosów. Uzależnieni od państwowych datków, jałmużn i ochłapów są impulsowo obficiej dokarmiani przed każdymi wyborami. Poza wykładaniem okolicznościowych dodatków do paszy, władza używa straszaka. Zawsze tego samego: wizji odebrania państwowych jałmużn i ochłapów po zmianie rządzących.
Głosy biednych kupujesz tanio. Od bogatych nie kupisz byle datkiem-dodatkiem ani pozłacaną obietnicą.

Fan

Zwlaszcza od bogaczy samorzadowa spolkowych dilerow politycznych miejsce za miejsce

Stop mamipulacji

No i w końcu Ampuła opisał przy okazji mechanizm działania piasto-porażki.

Mama

Ampula, trafione w dziesiatke! Gratulacje!

borys

Arletko bidulko, proponuję ci wygooglać “maść na ból d…”, zaopatrzyć się w nią i stosować regularnie. Bo wiesz, jak będziesz tak się ekscytować, to w końcu ta nitka w głowie ci pęknie i uszy odpadną.

dubler

@ borys, Arlettka to pewnie jedna z czarnych gliwickich dziewuch i stąd ta czarna alergia dla odwrócenia uwagi od istoty. A pod jej parasolem, jak sam widzisz zawsze znajdzie się znajdzie jakaś tam Ampułka:)

JEST OK

Brawo !!!.Wyborcy docenili Pana Prezydenta za godne reprezentowanie naszego kraju.To co zapowiedział musi być kontynuowane dalej.Popieram -rozbudowę Polskiej energetyki (modernizacja linii przesyłowych, i w końcu budowa elektrowni jądrowych-zapotrzebowanie energetyczne rośnie z roku na rok ) , przekop mierzei wiślanej (byśmy byli nie musieli się prosić by wpłynąć na nasze wody terytorialne).Programy wspierające Polskie społeczeństwo.Modernizację naszego wojska czy bardzo dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi !.Co do Centralnego Portu Komunikacyjnego – jestem ZA -ponad 38 mil. Polska powinna mieć taki port (nie oglądajmy się bo ktoś tam ma ,to my nie musimy- tylko unowocześniajmy nasz wspólny kraj ( popieram wszystko co nas… Czytaj więcej »

The Tiger@

@JEST OK Gratuluję wpisu – bo jest pozytywny. Można mieć różne poglądy, ale jeśli argumentuje się pro, a nie contra to to dobrze rokuje na dogadanie się. I szanujmy się wszyscy, bo wszyscy mieszkający w Polsce – Polacy, obywatele RP, ale też tutaj pracujący czy uczący się dokładają cegiełkę do wzrostu.

Miruś

…ale teraz jak wszystko j.e.b.n.i.e. to pisiory nie będą miały na kogo zwalić…

PO

tobie sie chyba sufit upadl na glowe wąski hahahhhhha

Mieszkaniec

Będą na COVID 19 (zawsze im się jakoś udaje)