Wyjątkowe okazy skamieniałości, a nawet fragmenty meteorytów – to wszystko na Politechnice Śląskiej

18 i 19 listopada na Wydziale Górnictwa Politechniki Śląskiej (ul. Akademicka 2) odbędzie się Giełda Minerałów oraz Kiermasz Biżuterii. Podczas wydarzenia odbędzie się prelekcja na temat dinozaurów.

Paleontologiczny wykład „Poczet polskich dinozaurów” 18 listopada o godzinie 12:00 wygłosi Paweł Woźniak z Górnośląskiego Oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego, fantastyczny popularyzator wiedzy, który prowadzi między innymi Kącik Małego Geologa.

Podczas Giełdy Minerałów będzie można zaopatrzyć się w wyjątkowe okazy pochodzące z polskich i międzynarodowych ekspedycji. Czego tam nie będzie ‒ minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, a nawet pozaziemskie meteoryty. Niektóre okazy zostały starannie obrobione przez artystów i jubilerów – będzie można je znaleźć na Kiermaszu Biżuterii. Impreza jest zaplanowana na sobotę i niedzielę między godzinami 10:00 a 18:00.

(żms)/UM
fot. Muzeum Geologii Złóż im. Cz. Poborskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii‎Giełda Minerałów na Politechnice Śląskiej – Gliwice