Wyrównany mecz w Zabrzu, przy komplecie widzów. Rzut karny zdecydował o wyniku

W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0-1 (0-0).

Początek rywalizacji w Zabrzu był bardzo wyrównany. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. W pierwszym fragmencie meczu groźne uderzenie z dystansu oddał Adam Wolniewicz, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Jakuba Szmatułę.

Uderzenia zza linii pola karnego próbował również Szymon Żurkowski, jednak on również nie zmusił bramkarza Piasta do interwencji. Niebiesko-Czerwoni odpowiedzieli niecelnym strzałem z dystansu Martina Konczkowskiego. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0-0.

Po przerwie sytuacja na boisku się nie zmieniła. Minimalnie dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Piasta. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje strzeleckie. W 56. minucie do głosu doszli miejscowi, a celny strzał oddał Damian Kądzior. Jakub Szmatuła nie miał jednak problemów ze skuteczną interwencją. Chwilę później w dobrej okazji znalazł się Maciej Jankowski, ale napastnik gliwiczan źle trafił w piłkę i nie zagroził bramce gospodarzy.

W 79. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego nie powinno być… Arbiter popełnił błąd, a później pokazał czerwoną kartkę Jakubowi Szmatule, który nie zgadzał się z jego decyzją. Po chwili było już 1-0 dla miejscowych… Jedenastkę skutecznie wykorzystał Igor Angulo
W doliczonym czasie gry arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr, ale tym razem Rusov okazał się lepszy od Angulo.

Mecz został rozegrany na Arenie Zabrze, przy ulicy Roosevelta. Na trybunach pojawiło się 22 708 widzów.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1-0 (0-0)

1-0 – Angulo, 82 min.(k.)