W środku nocy mieszkańcy usłyszeli huk. Ktoś wysadził bankomaty i ukradł pieniądze

Nocne włamanie do bankomatu w Pyskowicach. Wybuch zniszczył dwie stojące obok siebie maszyny, spowodował również duże uszkodzenia i straty w mieniu wolno stojącego budynku banku. Trwa ustalanie sumy skradzionej gotówki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 marca, około godziny 3:30 przy ulicy Wojska Polskiego w Pyskowicach.

Ogólnodostępne bankomaty usytuowane były w przedsionku banku. Maszyny zostały doszczętnie zniszczone. Świadkowie, usłyszawszy huk i zorientowawszy się, co zaszło, powiadomili służby pod numer alarmowy 112. Sprawcy uciekli znajdującym się w pobliżu samochodem – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Trwają intensywne czynności śledcze, detektywi zbierają dowody i prowadzą analizę tych już zebranych. Postępowanie prowadzi wydział ds. zwalczania przestępczości przeciwko mieniu.

Równocześnie zwracamy się z apelem do osób, które były świadkami zdarzenia bądź zauważyły coś, co może mieć związek ze sprawą, o kontakt z KMP w Gliwicach. Całodobowy telefon to 47 8592 255. Informacje można też przesyłać na anonimową skrzynkę mailową – kliknij TU – apeluje Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
666

Kradzieże dokonywane były, są i będą z różnych powodów na różne sposoby, a najbezpieczniej z kolesiami przy korycie.

Pamiętliwy

To chyba nie pierwszy taki przypadek w Pyskowicach. Czyżby poprzedni sprawcy nie zostali schwytani?

karibu

Święta idą. Suweren się szykuje.

zajączek

Powinien szykować się w ciszy, skupieniu i w pojednaniu z Bogiem a tu nagle odpala taką bombę, bardzo nie po chrześcijańsku.

AndrzejD

..no inflacja już zeżarła pińcset+ to suweren musi sobie jakoś radzić. Na flaszke musi starczyć

to co najciekawsze

Szkoda że z artykułu nie możemy się doczytać co stało się z banknotami z bankomatów, czy zostały tak jak maszyny doszczętnie zniszczone, czy może rozfrunęły się po całych Pyskowicach ku radości mieszkańców albo w strzępach opadają drobnym śniegiem ku radości dzieci, zostały przez automaty zalane barwnikiem czy może umieszczone w pancernych zasobnikach padły łupem rzezimieszków ?

egOn

rozumiem, że taki bankomat trzeba napełnić gazem, tylko jak pozniej to podpalic, zebym sobie krzywdy nie zrobil.
orientuje sie ktos?

AndrzejD

Pierwszy najprostszy pomysł który mi przychodzi do głowy – 2 druty włożone do środka bankomatu których drugie końce są podłączone do zwykłej lekko przerobionej zapalniczki z iskrownikiem piezoelektrycznym, tak żeby iskra przeskoczyła na końcu tych drutów a nie między elektrodami zapalniczki. Inny nieco bardziej skomplikowany sposób, to zamiast zapalniczki podłączona zwykła cewka zapłonowa wymontowana z dowolnego auta ze szrotu podłączona na chwilę do akumulatora. Wszystkie elementy legalne i łatwo dostępne. …nawiasem mówiąc ciekawi mnie w jakim stanie są banknoty po takim wybuchu ?

SS3

Dajesz jakiś procent czy coś? ;-)

gliwicjus

Gang Olsena przesadził z mocą ładunku.

Gang PiSena

Na biednego nie trafiło, banksterzy odrobią sobie straty zdzierając z biednego klienta a pomagają im w tym jedne z najgorszych przepisów prawnych dotyczących bankowości na świecie, których PiSowskie państwo nie zmienia wspierając banksterów a nawet jednego z nich uczyniło premierem, w propagandzie wstali z kolan a w rzeczywistości boją się banksterów i leżą przed nimi na ryju.

Ampuła

PiSocjalizm katolicki skierował już gospodarkę na ścieżkę i kurs hiperinflacji jak w Zimbabwe czy Wenezueli.
Niedługo bankomaty same będą pękać z hukiem. Od zapchania makulaturą z obrazkami sławnych Polaków.
Sześć zer z Matką Dudą. Dziewięć zer z Tatą Dudą. Dwanaście z Matką Kaczyńskim. Piętnaście z Don Orleone.

nadprogramowy zgon

Jesteś w błędzie, minister Kościński już szykuje Polskiego Narodowego Bitcoina i całkowitą likwidację papierowego banknota aby urzędowo można było przygwoździć do trumny niepokornego władzy suwerena, blokując mu konto w banku.

Inż.mgr

Większość komentujących to trole którym nie udało się w życiu bo nie chciało się uczyć,więc są biedni i wyzywają się w komentarzach… Czyż nie,klaso robotnicza? :-)

Siadaj dziecko, dwója.

Słabiutki wpis jak na takiego wy-uczonego.

pauperyzacja

Niby taki wyuczony a tylko inż.mgr, taką terminologią to się prezentuje każdy, nawet do ekspedientki w aptece nikt już nie mówi pani magister.

Pablo

Ja jestem klasa robotnicza i radze sobie świetnie. Ty zapewne jesteś trol na zasiłku próbujacy dowartościować swoje nic nie znaczące życie poprzez próbe naśmiewania się z innych jakobyś sam był bogatym biznesmenem . Jeżeli dzięki temu kolejny dzień przetrwasz nie rzucajac sie z mostu czy pod pociąg celem skrócenia żałosnego jestestwa to niech Ci będzie na zdrowie . Pamietaj tylko że Twoj zasiłek jest z pracy klasy robotniczej bo bogaty na koniec roku zawsze ma straty i nie ma z czego płacić podatków czy ubezpieczenia społecznego

gorąca linia

Ciekawe, kto dokładnie zadzwonił na nr 112 ? Może jakiś radny ?

Wrrrap

Poszukaj na YouTube koleś się przedstawil

Obserwujący

Suweren zdziczał już całkowicie.

SS3

Skoro nie było ofiar to nie całkowicie.