Wzdłuż DK 88 ustawiło się aż 8 nieoznakowanych radiowozów. Akcja policji ma poprawić bezpieczeństwo

Z inicjatywy zabrzańskiej drogówki we wtorek na całej trasie DK88 przeprowadzono działania pod kryptonimem „Śląskie – tutaj jeździmy bezpiecznie”. W akcji wzięli udział stróże prawa z aż 6 jednostek policji oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 
Działania prowadzone były pod kątem egzekwowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

We wtorek 8 września na drodze krajowej nr 88 przebiegającej przez województwo śląskiej i opolskie przeprowadzone zostały działania „Śląskie- tutaj jeździmy bezpiecznie”. Działania rozpoczęły się o 6:00 i trwały do 14:00. W ramach akcji funkcjonariusze z komend Policji w Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu, Tarnowskich Górach i Strzelcach Opolskich monitorowali ruch na całej długości DK88. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących na trasy wyjechała większa liczba patroli. Łącznie trasę monitorowało aż 8 nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami. Podczas policyjnych działań czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy posiadający funkcje mobilnego fotoradaru. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

W podczas akcji łącznie funkcjonariusze ujawnili 242 wykroczenia w tym 211 polegających na zlekceważeniu obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań ujawniono dwa przestępstwa. Pierwsze dotyczyło zmiany wskazań licznika, a drugi przywłaszczenia pojazdu. Podczas prowadzonych kontroli ujawniono też jednego kierującego, który był pod wpływem alkoholu – podsumowuje Bijok.

Przeprowadzone działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kronos

Takie akcje to powinny być codziennie. Taka jednorazowa pokazówka nic nie zmieni. Ludzie dalej będą zap…ć.

AndrzejD

Tu nie o żadne bezpieczeństwo chodzi, tylko o łatanie dziury w budżecie państwa.
Mandaty za prędkość wystawia się szybko, łatwo i dużej wysokości
Gdyby chodziło o bezpieczeństwo, to psy łapali by gamoni gadających przez telefon bez zestawu głośnomówiącego, jeżdżących w deszczu na światłach dziennych, czy wlokących się 90km/h środkowym pasem autostrady. Że nie wspomnę o zabieraniu dowodów rejestracyjnych kierowcom trupów które powinny już dawno trafić do huty

Kronos

Nie mogę się zgodzić. Tutaj niestety chodzi o propagandę, że coś robimy staramy się aby było lepiej. Reperowanie budżetu by było gdyby pojawiły się fotoradary w najbardziej absurdalnych miejscach tutaj jest jednorazowa akcja, która może przyniesie kilka groszy ale to kropla w morzu potrzeb.

Krysp

Tylko że kierowcy tych “trupów” jeżdżą o wiele bezpieczniej niż właściciele BMW i tych z czterema kółkami na masce.

J23

Na całej długości drogi 88 takie akcje powinny być codziennie a szczególnie jak gamonie wracają z pracy szczególnie od 14 do 17

Miś

To nam wskazuje na to, że po pierwsze, życie stawia przed nami ciągle coś nowego. Po drugie, musimy mieć różne warianty. I dlatego proponuję wariant następujący: A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości…
A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie? Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!

gliwiczanin

takie akcje powinny być codziennie a nie raz na rok.

Ampuła

Akcja kryptonim “Pokazucha”.
Importowany z PRL-u, stały element rzeczywistości PiSocjalistycznej, w której wszystko jest pokazowo rozdęte, centralnie wszczęte, piramidalnie kaskadowe, wstrząsające dla kadr i społecznie przeciwskuteczne.
Skoro wczoraj mundurowi wyroili się z siedmiu komend, pobrawszy tysiące jednostek sprzętu i wyposażenia, napletli setki godzin służbowych połączeń w terenie, wypalili cysterny przydziałowych paliw i tira prywatnych papierosów – w konsekwencji mają teraz do wypełnienia kilka hektarów papierowych raportów przez najbliższy miesiąc.
Spędzą go z dala od dróg.

gliwicki mgr

Św. Mateusz Morawiecki i błogosławiony Jaruś Kaczyński muszą mieć na pińcet plus z mandatow, nie chodzi tu o bezpieczeństwo.

Urko

He! A nasz gliwicki oficer prasowy jest wyższy stopniem ! :-P

Laszlo_egesz

Ciekawe czy kapelan gliwickiej policji ma wyższy stopień od rzecznika.

Urko

Nawet jeśli nie, to po twoim poście , błąd zostanie szybko naprawiony . Było się odzywać ? :-)

Imiu

Inicjatywa dobra ale jak zwykle wykonanie widać pod koniec wideO. Może za niedługo Policja będzie zatrzymywać/stać na środku rond itp. miejscach.

Stach

Czyli robili to co zwykle – zbójowali. W większości przypadków prędkość nie jest ŻADNYM problemem

Obserwujący

No,wystarczy jechać przepisowo, nie łamać przepisów.Dla suwerena to za dużo.
Dobrze,że policja pilnuje was.

#noś maseczkę

GR

Kpisz sobie? Nie da się jechać trzymając się limitów prędkości. I mało kto tej sztuki próbuje, wierz mi. A wiem co piszę…

Lolek

Ale dlaczego się nie da jechać zgodnie z ograniczeniem prędkości? Samochód sam Ci przyspiesz?

Zbigniew

Filozof?

Zbigniew

Masz samochód??? To jedź zgodnie z przepisami i zachowuj dozwoloną prędkość z Cieszyna do Władysławowa.Jak myślisz? Ile czasu zajmie Ci taka “podróż”?

The Tiger@

7 h 40 minut. Oczywiście to czas netto. Jadąc szybciej na tej trasie może uszczkniesz 1h. Jadąc “na pałę” może 2,5h, w nocy 3h.

Obserwujący

Bardzo dobrze.Jeszcze niech wlepiają mandaty po 10 tys i zabierać prawo jazdy.Aż suweren się nauczy.
#noś maseczkę

Kek

Dlaczego nie 100tys? Nie noszę maseczki