Z. Frankiewicz w jednym szeregu z politykami PO: “zagrożona jest przyszłość Polski”

– Podjęliśmy nadzwyczajną decyzję o aktywnym udziale samorządu w najbliższych wyborach. Proponujemy ludzi, którzy są doświadczeni, kompetentni, wygrywali wybory w swoich miejscowościach

– mówił w środę w Warszawie na konferencji prasowej Zygmunt Frankiewicz. Prezydent Gliwic nie doprecyzował czy sam zamierza startować w wyborach, ale po raz pierwszy zajął tak zdecydowane stanowisko w krajowym sporze politycznym.

– Wielu wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych uważa, że sytuacja w Polsce jest nadzwyczajna, zagrożona są nasze społeczności lokalne, zagrożona jest przyszłość Polski. Może lepiej zaangażować się teraz i wygrać ze wsparciem opozycji niż czekać aż w Polsce samorząd się skończy – mówił Frankiewicz.

REKLAMA

Wraz z nim w konferencji wzięli udział politycy PO m.in. przewodniczący Grzegorz Schetyna, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Brejza, a także prezydenci miast Jacek Karnowski (Sopot) i Hanna Zdanowska (Łódź). Wszyscy zaapelowali do samorządowców o przyłączenie się do Koalicji Obywatelskiej.

O potencjalnym zaangażowaniu Zygmunta Frankiewicza w tegoroczne wybory parlamentarne informowaliśmy przed paroma dniami. Spekuluje się, że prezydent lub ktoś z jego otoczenia może zostać wystawiony przez KO do walki o mandat senatorski. Kandydatura samego Frankiewicza wydaje się jednak mało prawdopodobna – jego ewentualne zwycięstwo oznaczałoby, że przestałby być prezydentem, a miastem przez kilka miesięcy rządziłby komisarz wyznaczony przez premiera, czyli przez PiS.

Prezydent Gliwic nie po raz pierwszy czynnie włącza się w ogólnokrajową kampanię wyborczą. Cztery lata temu wspierał Nowoczesną Ryszarda Petru. W 2011 roku był jednym z inicjatorów Unii Prezydentów – Obywatele do Senatu. Wiele mówiło się też o jego współpracy z Polską Razem Jarosława Gowina (obecnie Porozumienie). Po raz pierwszy jednak w wymiarze krajowym Frankiewicz trafił na pierwszą linię politycznego sporu. Z pewnością znaczenia ma fakt, że oprócz zasiadania w fotelu prezydenta Gliwic piastuje też funkcję prezesa Związku Miast Polskich.

(msz)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RealistA

“Podjedliśmy nadzwyczajną decyzję”… bo przegraliście wybory do europarlamentu i strach Wam w oczy zaglądnął… Dla ratowania stołków weszliście w koalicję z lewicą, więc nie zdziwi mnie kompletnie nic w działaniu PO. Czy PO to partia czy już kabaret??? Frankiewicz, Frankiewicz” co Ty wyrabiasz??? Samorządność zagrożona??? Widzimy tą samorządność: Trzaskowski wprowadza do szkół sexedukację. Faktycznie trzeba bronić samorządy, ale przed PO i ludźmi z nimi powiązanymi. To nie ulega wątpliwości.

Leszek K.

W czym gorsza ma być koalicja PO z lewicą niż PiS z faszystami? PiS się nie wstydzi, że prawo zmienia były PRL-owski prokurator, a wokół Kaczyńskiego krążą byli UB-cy i agenci rosyjskiego wpływu. Stary baran będzie się martwić edukacją seksualną, podczas, gdy od dziesięcioleci prowadzą ją zboczeni księża i to mu nie przeszkadza. Dziś dla utrwalenia władzy PiS zrobi każde świństwo i przytuli każdą kanalię, wychodząc z założenia, że to ich kanalia, a więc pożyteczna. Wystarczy włączyć TVP.

Bongogongo

Są gorsi od Diabła. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała z PiS potrącił 79-letnią kobietę na parkingu przed galerią handlową i odjechał bez udzielania jej pomocy. Dostał 300 zł mandatu i twierdzi, że nie zauważył.

Steed

No to faktycznie – zagrożenie dla Polski, może PiS’owcy mają taki plan że zaczną przejeżdżać ludzi na ulicy. Śmieszny argument.

LOL

To raczej przykład, że PiSowcy przestępcy podlegają innym normom karnym niż pozostali obywatele. Prokuratura w Gliwicach właśnie umorzyła śledztwo w sprawie posła PiS, Grzegorza Matusiaka, chociaż jest świadek, który doniósł, że wręczył mu łapówkę. Prezesa PiS prokuratura boi się nawet przesłuchać w sprawie koperty z łapówką. Mocne argumenty?

Steed

A znasz na tyle sprawę żeby wyciągac wnioski? Czytałeś protokoły z przesłuchań? Zapoznałeś się z materiałami dowodowymi? Wątpię. Najłatwiej wypowiadać sie na temat o którym sie pokątnie słyszało a nie ma się zielonego pojęcia. Poza tym to o czym piszesz było równiez za poprzednich rządów i to o wiele więcej.

Tola

LOL, a ja mam świadka że ty mi wręczałeś łąpówkę….

MariannaA

Prominentny w innej branży Najsztub też nie zauważył. Auto nie miało badań wzgl. ubezpieczenia.
Wyrok? Niewinny.
Bo PL to radziecki stan umysłu.

Ostatni Sprawiedliwy

@MariannaA. Najsztub nie posiadał prawa jazdy (zostało mu odebrane), auto było bez badania technicznego oraz bez ubezpieczenia OC.

Zoltan

A dzisiaj przedstawiciele Najwyższej i Najczcigodniejszej Kasty zwolnili do domciu oprawcę i mordercę 9-miesięcznej dziewczynki, Blanki z Olecka…

Zoltan

A o Cimoszewiczu – expremierze RPRL – waść zapomniałeś?

Tola

Leszek K. gdybyś włączył TVP i naprawdę oglądał i słuchał ze zrozumieniem to wiedziałbyś….

ToBi

Pławniowice 2…
Jak taki człowiek może mówić o samorządności, o współdecydowaniu – robi co chce i jak chce nie pytając nas o to. To jest kpina z nas – samorządność to wasze władztwo, wydaje że władza jest wasza na zawsze.
To wy jesteście zagrożeniem dla demokracji bo umiecie szanować wyboru ludu,,,

Imię Imię

A smog jak truł, tak truje. Wybitnym osiągnięciem PiS jest groźba utraty finansowania z UE na czyste powietrze, ale kogo to obchodzi, kiedy 500+ wpada co miesiąc niezależnie czy do biednej czy bogatej kieszeni. W przyszłym roku znowu podniosą podatki, składni na ZUS, właśnie szykują ograbienie emerytów… Jest pięknie.

Siara

Samorządność wg PiS: szczecińska Rada Miasta przyznała jednej z tamtejszych parafii bonifikatę na zakup działki. Za wartą półtora mln złotych działkę Kościół zapłaci 3550 zł. Gliwicka RM przyznaje podobne bonifikaty proboszczom i polibudzie. Wtedy Frankiewicz jest dobry i sprawiedliwy, czy zły bo ze strachu nie wprowadza sexedukacji w mieście z największym odsetkiem nieletnich matek w województwie?

Tola

siara – dowody, dowody

LOL

Akcja lajkowania propisowych trolli jest widowiskowa, ale przypomnę, że PiSowski kontrkandydat obecnego prezydenta, pan Gonciarz, w kampanii wyborczej nie mógł się nachwalić Zygmunta Frankiewicza. W zasadzie wszyscy się zastanawiali po co Gonciarz startuje w wyborach skoro tak mu się Frankiewicz podoba?

Misiu

Oglądając w TV przekaz z tego zlotu to widać wyraźnie, że nasz franek czuje się w nim jakoś nieswojo. Wyraźnie się dystansuje od niektórych PełOwskich z wyrokami orłów, dlatego pozostaje pytanie, po co on w to .. włazi?;-)

realista

Jak zobaczylem pana Frankiewicza w tym towarzystwie to poczulem sie jakbym w leb dostał.
W moich oczach stracil wszystko .

Misiu

Bezpartyjny franek przytulony przez swoich, czy to przypadkiem nie jest hipokryzja? :)

Gliwiczanka

mam tak samo realisto

Ostatni Sprawiedliwy

Zygmunt Frankiewicz bronił jak lew byłego komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach. Tego który jako policjant dostał 8 miesięcy (niestety w zawiasach) za znieważenie i uderzenie strażnika miejskiego. Później jako komendant straży miejskiej wsławił się w kradzież 30 ton kostki brukowej (za co dostał kolejny wyrok, ale co dziwne i urlop bezpłatny w UM na czas kary). Można by rzec, że przy okazji ośmieszył funkcję komendanta, robiąc z siebie komedianta. Ciekawostką jest fakt, że był brany pod uwagę na kandydata w wyborach do Sejmu z ramienia……. tak zgadliście z listy PO. Co by było gdyby dostał się do Sejmu? Człowiek kompletnie… Czytaj więcej »

Gliwiczanka

“głowa psuje się od…” tak powiada Petru – pupilek frankiewicza

bańska

Zgadzam się. Zagrożeniem dla naszej przyszłości, są tacy ludzie jak ZF!

niestety

On choćby Gliwice podpalił jak Neron Rzym to i tak jego ekipa na niego zagłosuje a reszta leni nie pójdzie wybierać..

Star

Wyrzucony z PO próbował w różnych dziwnych projektach politycznych, z których nie pozostał nawet pył. Od lat komu tylko udzielił poparcia, ten ginął. od Gowina do Petru, a teraz znowu się zakochał w PO. Czy ten gość ma w ogóle skrystalizowane poglądy, bo wygląda, że błądzi jak pijany zając we mgle?

''

Identycznie jak Ziobro wywalony z PiSu znowu zakochał się w PiS.

Star

Jeżeli chciałeś tym porównaniem pokazać, że Frankiewicz nie różni się od Ziobry, to chyba się udało. Teraz musisz sobie odpowiedzieć, czy to dobrze?

LOL

W punkt! Teraz akolici Zygmunta i Zbigniewa mają zagwozdkę. Rozgrywająca się tutaj “grecka tragedia” jest śmiechu warta. Frankiewicz to człowiek nienarodzonego POPiS-u, niepasujący do żadnej partii, oprócz własnej. Jego wsparcie dla PO jest fasadowe, jedynie z racji prezesowania ZMP (szykowny akronim), a nie prezydenta Gliwic. Gdyby prezesem ZMP był, np. Juliusz Tuwim, to o Frankiewiczu nie byłoby słowa. Można powiedzieć, że wytrawny lawirant stał się ofiarą funkcji honorowej.

Dante

Pocałunek śmierci…

krzysztof

po co szczekasz frankiewicz jak ty się ludzi w Gliwicach boisz , ani razu nie wyszedłeś do mieszkańców ty jesteś tchórzem,tylko we własnej grupce PO robisz hałas.Sam chciałeś rozwalić PO robiąc rozłam za co ciebie w zad kopnęli , ale widać że takie miernoty są PO potrzebne TONIECIE I IDZIECIE NA DNO TAKIE SZKODNIKI JAK WY POWINNI BYĆ WYRZUCENI NA ŚMIETNIK HISTORII

ewa

Ciekawe, czy w oczy powiedziałbyś to samo Frankiewiczowi?

krzysztof

jasne że tak tylko okazji nie mam bo ten osobnik przed ludźmi spieprza jak szczur

''

Bierze przykład z Kaczyńskiego.

The Tiger@

Akurat nie ma problemu go spotkać.

ToBi

Dobre pytanie, wiec należy się bać w ramach demokracji – tego że układ wykrystalizowany przez 30 lat Cię zniszczy, a jest on we wszystkich obszarach…
Przykre ale prawdziwe.

ewa

W oczy się nie mówi, prawda panowie

Rozbiegane oczka

Mówi, mówi. Zwłaszcza panowie mówią w oczy. Choć są tacy, co nawet nie patrzą w oczy prawda?

mieszkaniec grodu

piękna ekipa -to ci z PO złodzieje co moje pieniądze z OFE nie były moje przy zapisywaniu się do OFE rząd AWS-u i taki buzek mówili że są moje,ale jak sprzedali zakłady i inny majątek to donald zap,,,,,,ił moje , złodziejstwo lgnie do siebie

Bez jaj !!!

Frankiewicz prawi morały o samorządności :)

molibden

Takie morały dyrdymały

Trzcina

To już wiadomo za co PO sprzedała Gliwice …

mieszkaniec 1966

dostaniecie od społeczeństwa solidnego kopa a ty frankiewicz pierwsze rozlicz swoją działalność niszczycielską w mieście

Janusz

Zagrożeniem dla Polski to Schetyna-Tusk & Company. Prezydencie, zastanów się co robisz.

asdf

On doskonale wie co robi. Wraz ze swoimi kolegami staje do walki o utrzymanie stołka. Emerytura mu ani w głowie, marzy mu się dożywotnia władza.

''

Uczy się od najlepszego mistrza Jarosław K.

ti ti ta

Tak, tak! Zagrożone sa dożywotnie koryta! Aż strach sie bać co to będzie, jak na emeryturkę przyjdzie iść.

krzysztof

jak stał frankiewicz z tym głupim uśmiechem z dala od schetyny odosobniony i zagubiony WIDOK BEZCENNY jeszcze widły do łapy i cyc wypiąć po ordery

jona anets

I w tym momencie Franiu, straciłeś moje poparcie!

Franek

Kładę na to lachę.

Raj. De Morgg

“Samorząd jest apolityczny” “My samorządowcy nie uprawiamy polityki” ile razy Pan Panie Prezydencie to powtarzał? :-/ Dlaczego również Pan i Pana otoczenie nie potraficie uszanować wyboru ludzi? Dużo mówicie o niszczeniu demokracji, a sami w ogóle jej nie rozumiecie – robiąc z większości społeczeństwa głupków, którzy wybierając PiS są zdecydowani i gotowi na zniszczenie Polski.

ZakSciska d..

Za koszenie trawy w miescie sie brac bo nawet tego sie nie chce robic

ewa

W takie upały trawy się nie kosi ZakSciska d…. z naciskiem na to de

DD

W upały nie, w deszcz nie, zimą też się nie kosi. Sprzedać sprzęt i wybudować następny stadion albo sąd.

ewa

Doprawdy odkrywcze, że zimą się nie kosi

antyKOD

oj Ewa już piąty miesiąc upałów u Ciebie znacznie powyżej 36,6

mieszkaniec-juz-nie-gliwic

Frankiewicz co to za hucpa? .. nie bierzmy w niej udziału.

Matrix

A ludzie i tak dalej będą głosować na Frankiewicza. Czego jeszcze trzeba aby przejrzeli na oczy?

98:76

Nawet gdyby na ulicach zalegały ludzkie zwłoki, to ekipa w UM by się nie zmieniła. To miasto jest inne niż reszta kraju.

mieszkaniec-juz-nie-gliwic

Franiewicz jedz tam na senatora tylko zabierze ze sobą swoich pociotków z UM

ToBi

Chyba do sanatorium…

W pogoni za octem

Gliwice to taki Śląski Gdańsk. ….

Ostatni Sprawiedliwy

Raczej i oby nie. Jeszcze w otmętach absurdu Frankiewicz nie sprzedał Niemcom gliwickiego PEC-u, żeby objąć lukratywną funkcję w RN.
Chyba, że jego aspiracje sięgają wyżej (z poziomu Senatu) by sprzedać pozostałą, niesprzedaną część za rządów PO, kończącą dzieło zniszczenia.

Imiu

Aaa Frankiewicz, to już ponad ćwierć wieku więc standardowo: cyt. “nie chcę ale chce”. Kaska BuBu się liczy. Pozostaje jedynie upadek naturalny. Disney z Frankiewicza nie jest ale bajki ładne opowiada, takie by zostać z Nami XD
Powodzenia bo jestem miły :-D

lubnaczek

nie rozśmieszajcie mnie; tacy wszyscy uczciwi i kompetentni – a gdzie pan Dragon, po chamsku wysiudany dla politycznych gierek

VAkk

Gliwickie lemingi postarają się żeby Frankiewicz był zadowolony

antyKOD

sytuacja jest nadzwyczajna i krytyczna koryto się kurczy a my nie umiemy inaczej niż za cudze

Jarosław

rozumiem że piękny Zygmunt na czas kampanii wyborczej weźmie urlop….zresztą czy on jest czy go nie ma i tak w mieście **** się robi

niejózek

Jeszcze 20 lat rządów prezia i G-ce będą wyglądać jak w 45-tym