“Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz”. Fornalik przed spotkaniem z Jagiellonią Białystok

“Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań i z tego, co zawodnicy zaprezentowali na boisku oraz podczas sparingów” – mówi trener Waldemar Fornalik przed meczem z Jagiellonią Białystok.”

Biuro prasowe Piasta Gliwice opublikowało wywiad ze szkoleniowcem pierwszej drużyny. Fornalik w miarę optymistycznie postrzega przygotowanie drużyny do następnych kolejek. Najbliższe spotkanie odbędzie się przy Okrzei 20 w poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 18:00.

Za drużyną ostatni sparing i zwycięstwo 2-1… Pańskie refleksje na temat tego meczu?
– Uważam, że był to pożyteczny sprawdzian. W wielu momentach było widać naprawdę dobrą grę. Dobrze konstruowaliśmy akcje i kontrolowaliśmy tempo gry. Niestety ustrzegliśmy się straty bramki. Padła ona po indywidualnym błędzie, no ale jednak… My mogliśmy strzelić ich więcej, bo trafiliśmy w słupek, a przy jednej sytuacji kapitalną interwencją popisał się chiński bramkarz. To był pozytywny test, który dobrze rokuje na przyszłość.

W zimowym okresie przygotowawczym Piast rozegrał sześć sparingów. W trzech z nich odniósł zwycięstwa, a trzy zremisował. Jak ocenia Pan te spotkania?
– Wyniki nie zawsze są najistotniejsze, ale na pewno one cieszą i budują atmosferę. Wzrastają chęci zawodników do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej, pracy. Graliśmy sparingi z mocnymi zespołami, więc cel został osiągnięty, bo chcieliśmy potrenować i konsolidować drużynę.

Jak oceni Pan cały zimowy okres przygotowawczy? Wszystkie cele, które były postawione przed drużyną zostały zrealizowane?
– W takich momentach trenerzy zawsze mówią, że w stu procentach zrealizowało się plany z okresu przygotowawczego… Nie było żadnych zakłóceń, problemów… nie wypadła nam również żadna jednostka treningowa i nie ma większych problemów zdrowotnych. Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań i z tego, co zawodnicy zaprezentowali na boisku oraz podczas sparingów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz.

ZOBACZ TEŻ:
Grad bramek w Gdyni! Prawie wszystkie zdobył Piast Gliwice. Bardzo ważne zwycięstwo

W obecnym okienku transferowym do Piasta przyszło sześciu nowych zawodników. Czy ci piłkarze zdążyli się już wkomponować do zespołu? Jak Pan ich ocenia?
– Zawodnik, który potrafi grać w piłkę, to zawsze znajdzie wspólny język z drużyną. Na pewno nie jest to już okres zakończony. Będzie on trwał jeszcze w trakcie ligi. Widać jednak, że podczas sparingów było widać, że nowi piłkarze potrafili się zrozumieć z zespołem.

Został tydzień do ligowego meczu z Jagiellonią Białystok. W jakim nastroju zespół przystąpi do tego spotkania i nad czym jeszcze musi pracować?
– Są elementy nad którymi chcemy popracować, ale pozostaje kwestia czy będziemy mieli ku temu warunki, bo nie wiadomo jaka aura przywita nas w Polsce. Przejście z boisk trawiastych na nasze boiska jest szalenie istotne. Mamy nadzieję, że ten proces będzie płynny i bezbolesny.

(żms)/Biuro Prasowe GKS Piast SA

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Z szbelką na czołg
Z szbelką na czołg

Silni ,zwarci, gotowi……zaraz ,zaraz gdzieś to już słyszałem

Połowa korby
Połowa korby

Na konwencji PiS? :-)

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Całe Gliwice trzymają kciuki za Piasta. Powodzenia Panie trenerze.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

ewentualnie 1/3 \G/liwic

Gliwiczanin
Gliwiczanin

2/3 Gliwic ma gdzieś ten śmieszny klub,a najlepiej świadczy o tym frekwencja na trybunach!

ja234
ja234

Eheheheheheh…trawestując wypowiedz fornalika z niecierpliwością czekamy na kolejną przegraną amatorskiego piasta.
Zaklinanie rzeczywistości dobrze wychodzi piastowi… i nic poza tym….aaaaa no może poza marnotrawieniem kasy miejskiej…

Urko
Urko

Mowa -trawa . Szkoda gadać . I oglądać też….