Z Pyrzowic do Europy Centralnej? „Prowadziliśmy rozmowy w tej sprawie”

W czerwcu, podczas jednego z wywiadów radiowych, prezydent Gliwic przyznał, że negocjuje z firmą Helical, odpowiedzialną za park handlowy Europa Centralna, duży projekt komunikacyjny przy skrzyżowaniu autostrad.

Temat, póki co, wydaje się dość odległy, ale w magistracie przyznają, że ?coś jest na rzeczy?.

– Pomysł ewentualnego znaczącego punktu przesiadkowego na terenie Europy Centralnej wiąże się z położeniem obiektu firmy Helical. Może dobrze by było uruchomić stamtąd połączenie z Pyrzowicami? – zastanawia się Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.


Warto dodać, że połączenie z Pyrzowicami, gdzie znajduje się port lotniczy, jest możliwe dzięki odcinkowi autostrady A1, który w czerwcu został oddany do użytku.

– Oczywiście, zależy to przede wszystkim od Europy Centralnej, która jeszcze w pełni nie potwierdziła gotowości przystąpienia do pomysłu. Ważne jest również to, żeby znalazł się przewoźnik ? dodaje Jarzębowski.

Wydaje się, że realizacja takiego scenariusza jest całkiem prawdopodobna.

Jak wielokrotnie podkreślano na konferencjach prasowych, lokalizacja centrum handlowego przy węźle Sośnica, łączącym autostrady A1, A4 i DK 44, jest jednym z głównych atutów Europy Centralnej. W firmie Helical potwierdzają, że tego typu rozmowy faktycznie miały miejsce.

– Taka propozycja ze strony prezydenta rzeczywiście została złożona. Póki co, można powiedzieć, że nie bardzo wiemy, gdzie taki punkt przesiadkowy miałby się zmieścić na naszym parkingu. Musielibyśmy wygospodarować jakieś miejsce. Temat na pewno wygląda dość obiecująco i wrócimy do pomysłu po otwarciu ? informuje nas Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu C.H. Europa Centralna.

Jak informowaliśmy już w ubiegłym miesiącu, przy gigantycznym parku handlowym wyznaczonych będzie 2300 bezpłatnych miejsc parkingowych. Według zapewnień przedstawicieli firmy, klienci będą mogli dotrzeć do Europy Centralnej także specjalną linią autobusową. Zdaniem inwestora, w godzinnej strefie dojazdu do centrum handlowego znajdzie się aż 5 mln klientów. (mpp)

(fot. materiały inwestora)