Zaatakowali maczetą w Sośnicy. Pierwszy z napastników w rękach policji

Gliwiccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który wraz z pięcioma innymi napastnikami, 11 września zaatakował robotnika pracującego przy budowie obiektu handlowego w Sośnicy.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował podejrzanego.

W piątek, 11 września około godziny 12.30 sześciu zamaskowanych mężczyzn wtargnęło na teren budowy przy ul. Jedności w Sośnicy i ostrym narzędziem zaatakowało pracującego tam 25-letniego gliwiczanina. Mężczyzna trafił do szpitala specjalistycznego w Sosnowcu, gdzie przetransportował go śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

– Podczas działań operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych gliwiccy policjanci ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, zbierając dowody na jego udział w brutalnym napadzie. Sąd nie miał wątpliwości przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego, aresztując tymczasowo zatrzymanego – informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Mundurowi nadal prowadzą śledztwo w tej sprawie i poszukują pięciu pozostałych sprawców napadu. Nieoficjalnie mówi się, że podłożem ataku były kibolskie porachunki.