Zaczynał zdobiąc mury, wiadukty, a nawet wraki samochodów. Wystawa Jacka Bocianowskiego aka Rumuna

zdjęcie poglądowe/SAR

W Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4-5) odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Bocianowskiego aka Rumuna „Dirty By Nature”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 
Inaugurację ekspozycji zaplanowano na 10 lutego (piątek), rozpoczęcie o godzinie 18:30.

Prace przedstawione na wystawie są zbiorem spontanicznej twórczości wykonywanej głównie na płytach piankowych lub innym medium malarskim techniką typu mixed media, a farby użyte przy powstawaniu obrazów to głównie akryle, spray, czasem olejne. Jacek Bocianowski aka Rumun jest pochodzącym z Zabrza artystą ulicznym, związanym z graffiti. Obecnie tworzy głównie obrazy oraz rzeczy okołoartystyczne – informują organizatorzy.


Prezentowany artysta to osobowość na wskroś niekonwencjonalna. Zaczynał w przestrzeni miejskiej, zdobiąc mury budynków, pustostany, wiadukty, a nawet wraki samochodów. Jest typowym autodydaktą, nieskażonym przez żadną placówkę edukacyjną o profilu artystycznym.

– wyjaśnia kurator wystawy Bartłomiej Kozłowski z kolektywu Megafon Kultury.

– Po pewnym czasie zmienił medium na nieco bardziej klasyczne, przerzucając się na płytę piankową. Mimo tej metamorfozy nie zmienił stylu, tworząc dalej w nurcie street artu. Jego malarstwo cechuje surowa plama oraz spora doza ekspresji – dodaje.

Gościem specjalnym wydarzenia (FB – klik) będzie poeta Wojciech Musiał, który zaprezentuje swoje wiersze.

(żms)/SAR
fot. 24gliwice/zdjęcie poglądowe