Zamiast do śmietnika, podrzucił śmieci w krzaki. Słono zapłacił i musiał posprzątać

W czasach, gdy każdy mieszkaniec Gliwic musi mieć podpisaną umowę odbioru śmieci komunalnych, a w punkcie selektywnej zbiórki odpadów można bezpłatnie porzucić zużyte opony, aż trudno uwierzyć, że ciągle mają miejsce takie sytuacje jak opisywana niżej.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach, podczas kontroli nielegalnych wysypisk śmieci w Sośnicy, zlokalizowali nowo wyrzucone odpady komunalne przy ulicy Bieszczadzkiej. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających udało się ustalić osobę, która przyznała się do zanieczyszczenia terenu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, został także zobligowany do usunięcia odpadków, co niezwłocznie uczynił.

Straż Miejska w Gliwicach przypomina: zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń – Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca publicznie dostępne, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Na terenie naszego miasta, przy ul. Rybnickiej nie opodal zjazdu na A4, funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców miasta Gliwice. Można tam bezpłatnie (dla gliwiczan) dostarczyć: zużyte opony, baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także chemikalia, odpady zielone, budowlane, rozbiórkowe i wielkogabarytowe. Punkt nie przyjmuje tylko szklanych butelek – z tym rodzajem odpadów należy udać się do firmy Remondis, przy ul. Kaszubskiej. PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w soboty od 7.00 do 13.00.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy
Ciekawy

Ciekawe na ilu metrach kwadratowych pomieszkuje ?

ta z sikornika
ta z sikornika

no wlasnie -dlaczego od metra a nie od osoby ??? smieci metraz czy osoba ? Tylko Gliwice mają takie durne uchwaly

PAKer
PAKer
Choćby dlatego, że w Gliwicach jest sporo mieszkań np. wynajmowanych studentom. Są to mieszkania, w których nikt nie jest zameldowany, a śmieci się “produkują”. Oczywiście, możnaby przyjąć rozliczanie na podstawie zużycia wody, bo zużycie wody już zależy od ilości osób, ale także to rozwiązanie się wielu osobom nie podobało. Poza tym, trudniej się to rozlicza :). Tak wiadomo, jaką powierzchnie ma mieszkanie i co miesiąc płaci tyle samo – a zużycie wody w każdym miesiącu jest inne… . Nie da się rozliczyć sprawiedliwie wywozu śmieci. Jak to sobie wyobrażasz? Będą ważyć Twoje śmieci i liczyć za to, co wyrzucisz? Już… Czytaj więcej »
ABC
ABC
Bzdura.Mieszkania które są wynajmowane np.studentom mają właściciela który wynajmuje i płaci od wynajmu podatek a także wg.gliwickiej zasady od metra za śmieci. Najbardziej sprawiedliwa zasada to opłata od osoby bo przecież to ludzie śmiecą a nie m.2.Wg.mnie to nie są opłaty za usługę wywozu śmieci,ale nowy podatek.Od roku zmienili z 1 wywozu w miesiącu na 2 razy oczywiście podwyższając opłaty nie biorąc pod uwagę np.odpadów bio których w zimie brak no chyba żebyśmy do brązowych kubłów pakowali śnieg.Mnie np.wystarczy 1 worek w miesiącu na plastiki a muszę płacić za 2 wywozy których nie ma.podobnie ze szkłem.Ogólnie ustawa do kosza.
CBA
CBA

@ABC, jest tak jak opisałeś. Dodam jeszcze, że takiego cwanego złodziejstwa na śmieciach w Europie nikt nie wymyślił. Ale wdrożył to gliwicki wszechmogący bez konsekwencji.

Wuit
Wuit

Może był bezdomny i nie miał gdzie wyrzucić bo śmietniki na kluczyk. Ale… jak by wtedy odebrał paczkę?

Wuit
Wuit

Jak mieszkasz sama na 100 metrach to generujesz więcej śmieci niż 5 osobowe rodzina w 37 metrowym mieszkaniu w bloku, nie? Stać Cię na 100 metrowy domek, to stać Cię na płacenie za poodkurzany kurz w pomieszczeniach?

rrolch
rrolch

Bogaty kupuje i konsumuje więcej. Bogaty korzysta z dużego metrażu bo go zwyczajnie stać. Stać go na to, żeby ogrzać i wypełnić tą przestrzeń. Dlatego opłaty za śmieci w zależności od metrażu to bardzo dobry pomysł.

Skorpion
Skorpion

@rroich, ale jesteś zawistny. Skąd u Ciebie tyle nienawiści? Metry kwadratowe czy osoby produkują śmieci? Czy samotna emerytka wdowa w starym 100m2 mieszkaniu jest automatycznie bogatą i ma płacić za Ciebie?

ja234
ja234

Wydaje mi się, że wiem dlaczego urzędasy przyjęły taką metodologię (, że metry śmiecą).Na określonej powierzchni może mieszkać dowolna liczba osób. Przykładowo, na rzeczonych 100 mkw. może mieszkać n osób co daje nam przedział od 1 do n liczby osób.
Niezależnie od tego ile osób mieszka płaci za metraż. Jest to w miarę sprawiedliwe.

Nawiasem mówiąc, 100 metrów mieszkania czy domu nie jest to duży metraż.

rrolch
rrolch

zgadzam się – emerytka samotnie mieszkająca na 100m2 jest kimś bogatym.

emerytka
emerytka

Kwestią czasu jest kiedy sam zostaniesz emerytem a wtedy precz do komórki pod schodami. Albo płać krocie za mieszkanie.

rrolch
rrolch

Szanowna emerytko. Reprezentuję pokolenie, które nie otrzyma emerytury, a na pewno nie w takiej wysokości jak Pani. Jak najbardziej liczę się z ewentualnością opisaną w Pani komentarzu.

emerytka
emerytka

Więcej optymizmu, emerytka życzy ciepłej jesieni życia w bardziej życzliwym otoczeniu.

rrolch
rrolch

dziękuję za słowa otuchy, postaram się

beton
beton

Trzeba być skończonym idiotą, żeby wyrzucić śmieci zawierające cechy umożliwiające identyfikację zaśmiecającego. To tak, jakby zrobił skok na bank i zostawił na miejscu swój portfel z dokumentami.

Żeby nikt mnie źle nie zrozumiał – trzeba być skończonym idiotą, żeby w ogóle wyrzucić śmieci w innym miejscu niż do tego przeznaczone.

Gościu, oprócz mandatu powinien te śmieci z powrotem załadować do auta za pomocą wyłącznie otworu gębowego, z opcją zeżarcia połowy ich objętości.

ja234
ja234

No właśnie, śmiecą wszędzie gdzie staną.Takiemu to od razu mandat w wysokości 5 tys złotych.Zaraz odechciałoby się takiemu śmieci podrzucać.

gargulec
gargulec

Bo mandat może być w maksymalnej wysokości 1 tyś. zł i to tylko przy zbiegu wykroczeń. A za jedno wykroczenie mandat może wynosić maksymalnie 500 zł. Takie prawo.

Zenon
Zenon

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających udało się ustalić osobę, która przyznała się do zanieczyszczenia terenu. – haha albo ten portal schodzi na psy i napisał taką wiadomość albo strasz wiejska , popisała się naprawdę wyczynem aby odnalezc sprawce hehe ) Pewnie był tak elokwentny jak i patrol straszy wiejskiej.

O jej.Zwyczajnie znaleźli jakąś zaadresowaną kopertę,fakturę, czy inny druczek z danymi osobowymi.Osoobiście dokładnie sprawdzam co wyrzucam ,zanim wyrzucam

Miruś
Miruś

…”Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających udało się ustalić osobę, która przyznała się do zanieczyszczenia terenu” wystarczyło przeczytać adres na paczce (widać go na jednej z fotek) jak zwykle zabłyśli inteligencją.
Ale na plus że koleś dostał mandat i musiał posprzątać, aj bym mu jeszcze dowalił ze 3 miechy obowiązkowego sprzątania w tamtym miejscu…

gargulec
gargulec

A może oprócz kary finansowej, obowiązku posprzątania, publikować wizerunek i dane debila.
Może strach przed upublicznieniem mordy zmusił by co niektórych do myślenia.