Zamknięte kina, teatr, biblioteki, pływalnie, nieczynna będzie giełda samochodowa


Minister Kultury Piotr Gliński zdecydował w środę o czasowym zamknięciu instytucji kultury, w tym bibliotek, teatrów, kin i muzeów. Nieczynne będą także gliwickie pływalnie w zarządzie MZUK i najbliższa giełda samochodowa 15 marca.

Wszystko to ma związek z próbą ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Polski poprzez unikanie gromadzenia się większej liczby osób w zamkniętej przestrzeni.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach będzie nieczynna od 12 marca do 25 marca. Wszystkie zaplanowane wydarzenia z udziałem publiczności zostają odwołane. O nowych terminach informacje będą przekazywane na bieżąco.


Spektakle i wydarzenia zaplanowane w Teatrze Miejskim w Gliwicach i kinie Amok między 12 a 25 marca również nie się nie odbędą.

W przypadku biletów zakupionych on-line na spektakle i wydarzenia zaplanowane w dniach 12–25 marca zwrot środków na konto nastąpi automatycznie, do 30 dni roboczych. W przypadku biletów zakupionych w kasach na w/w spektakle zwrot możliwy jest wyłącznie w kasach za okazaniem biletu.

Od 12 marca 2020 roku wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach będą zamknięte do odwołania. Odwołane zostają również wydarzenia i warsztaty.

Nieczynne będą również obiekty administrowane przez MZUK: kryte pływalnie “Olimpijczyk”, “Delfin”, “Mewa” a także Palmiarnia Miejska.

Działalności nie przerwały natomiast niektóre komercyjne siłownie na terenie miasta, jak również zarządzana przez prywatny podmiot kryta pływalnia w Sośnicy.

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Obserwujący

I dobrze.Byle ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Urko

Samorządy i ministry mogą sobie zamykać , co chcą i na ile chcą . Grupy największego ryzyka i tak gromadnie podrepczą na msze aby potem odwiedzić rodzinę na niedzielnym obiedzie. Dlaczego? Ano dlatego, iż Pan Gądecki nie chce posłuchać Pan Czarzastego i ***** się głowę ..

Tomasz

Czarzasty to niech puknie w główkę oprócz Gądeckeogo także naukowców bo leków na koronawirusa nie widać.

:)

Watykan wykształcił setki tysięcy naukowców, a ani jeden nie wymyślił ani jednego leku na ani jedną chorobę. W zasadzie trudno będzie komuś znaleźć cokolwiek pożytecznego dla ludzkości, co wymyślili ci naukowcy. Angielscy naukowcy oferują Tomaszowi 17.5 tys. zł za pomoc w opracowaniu szczepionki na wirusa, który dzięki boskiej ingerencji zmutuje i znowu będzie śmiertelny. Wtedy Tomasz znowu będzie mógł zostać superbohaterem i ponownie dać się zakazić, żeby uratować ludzkość przed kaprysem Boga. O ile przeżyje pierwszą próbę, ale o to już zadba kochający go Bóg.

Urko

@:-) Tomasz oferty nie przyjmie , albowiem marzeniem Tomasza jest praca w PRUiM -ie

Laszlo_egesz

Twierdzisz, że Watykan wykształcił naukowców? W jakich dziedzinach? Teologia to nie nauka.

Jacek

Dlaczego Was te kościoły tak bolą? Jakoś nie widziałem z Waszej strony apeli o zamknięcie czegokolwiek a o kościoły walczycie jak o swoją bezpieczną przestrzeń.
Co jest w tej wierze tak fantastycznego, że przyciąga nawet frustratów życiowych?
Pewnie wytłumaczenie jest proste-jak trwoga to do boga. Leków na wirusa nie ma , towary wykupione, nauka i jej badania nawaliły……… no coż……..

:)

Nie bolą, a drażnią bezzasadnym wpływem na ludzi, lub po prostu rozśmieszają z tych samych powodów. Zamknięcia innych instytucji podjęły się władze samorządowe i państwowe. Ale jedna instytucja jest ponad prawem i dziwi fakt, że chociaż jej fundamentalnym hasłem jest “nie zabijaj”, w obecnej sytuacji o nim zapomniała pomimo, że grupa najbardziej podatna na śmierć jest jednocześnie największą i najwierniejszą grupą fanów tej instytucji. Czyżby Kościół liczył na podreperowanie finansów na pochówkach dzięki pandemii? Pytanie, “Co jest w tej wierze tak fantastycznego, że przyciąga nawet frustratów życiowych?” jest nieprecyzyjne, bo nie “nawet”, a wyłącznie. A odpowiedź jest zawarta w pytaniu:… Czytaj więcej »

Urko

Mnie nie “bolą” kościoły . Nawet mnie nie drażnią . Nie drażnią mnie nawet wypowiedzi tzw. pasterzy ( choć nie wiem dlaczego, bardziej kojarzą mi się oni z pastuchami) . Zawsze drażniła mnie głupota . Taka polegająca na braku umiejętności powiązania skutku z jego przyczyną i usiłująca wytłumaczyć zdarzenia statystycznie oczywiste wolą bożą , cudem , łaską/ niełaską etc…

Neptunder

To sie teraz pogryza sojusznicy , PiS chce wymienic
emerytow na mlodych ,ktorzy nie obciazaja ZUS
a KRK chce ich utrzymac przy zyciu , bo to oni sa dostawcami zlotowek.
PAD tez chcialby zeby przynajmiej do wyborow zyli,
poniewaz jego wyborcy w 65 % ,to 60+.

Fiku Miku

Giełda samochodowa to instytucja kultury czy muzeum?

kustosz

impreza masowa

dada

i to i to

Laszlo_egesz

“giełda samochodowa w Gliwicach” to od dłuższego czasu wyrażenie w czasie przeszłym.

ers

Kościoły!!!!

13 emerytura

Wirus najbardziej groźny jest dla ludzi starszych, są to świadome działania rządu PiS aby ograniczyć wypłaty emerytur z przeciążonego ZUS.