Zaparkował na przejściu dla pieszych. Skandaliczne zachowanie starszego pana pod przychodnią

Do redakcji wpłynęła wiadomość od Czytelniczki – świadka zdarzenia, w którym – jak twierdzi – starszy pan najpierw zaparkował samochód w obrębie przejścia dla pieszych, a upomniany przez inne osoby, wykonywał niebezpieczne manewry.

Zawsze darzyłam ogromnym szacunkiem ludzi starszych, miałam do nich cierpliwość i ogrom zrozumienia ( bo też kiedyś będę STARA, i nie wiadomo jak potoczą się moje losy). Dziś jednak pewien staruszek osiągnął apogeum DEBLIZMU,NIEROZWAGI i nie wiem jak jeszcze można to nazwać. Zaparkował w ten sposób pod Poradnią Ortopedyczną na ul.Kozielskiej – zaczyna opis Czytelniczka.

Mama z wózkiem, z dwójką dzieci poprosiła żeby usunął pojazd gdyż nie ma jak przejść przez jezdnię… Facet cofnął… PROSTO NA KOBIETĘ Z 2 DZIECI najeżdżając jej na stopy. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć ten ruszył na chodnik wyjeżdżając wprost na mnie, moje dzieci i kobietę w wysokiej ciąży

– dodaje mieszkanka.


To nic…manewr powtórzył trzy razy. Do samochodu podbiegła kobieta, szybko wsiadła, nie reagując na nasze krzyki, po czym odjechali z miejsca zdarzenia. Nic się szczęśliwie nikomu nie stało na tyle poważnego żeby wzywać WPR. Skończyło się u nas na strachu… Nie wiem co stało się z kobietą i dziećmi, która chyba w szoku i nerwach pospiesznie odeszła – kontynuuje Czytelniczka.

Jak przekazuje, sprawa została zgłoszona policji.

(żms)
fot. nadesłane przez Czytelniczkę

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ale to już było

Przychodnia ortopedyczna, Rossmann, apteka, bankomat, szkoła tańca, jakiś szary barak – chyba pozostałość po budowie kloca z powyższymi, stoiska z zieleniną, Biedronka, Kebab i żadnego parkingu. Bo parking to kolejny generator ruchu. Parking – nie przychodnia. Ortopedyczna. Nie te wszystkie sklepy tylko parking. Budowniczy nadający temu miejsce “nowe oblicze” na co liczyli?

Lup

Masz rację. Nie usprawiedliwia to jednak takiego zachowania. Od dawna mówię że sam wiek nie jest argmentem w rozmowie ani wyznacznikiem szacunku. Pozdrawiam

Ale to już było

Oczywiście, że nic nie usprawiedliwia kierowcy. Choć pewnie więcej w tym było stresu niż celowego działania w złej wierze, ale uważam, że miasto pośrednio przyczynia się do generowania takich sytuacji. Nie można bez końca stłaczać wszystkiego. Wolna przestrzeń też odgrywa ważną rolę w mieście. Nie każdy m2 musi generować zysk.

Laszlo_egesz

Oddalenie przychodni ortopedycznej od parkingów wszelakich jest celowym zabiegiem.
Dzięki temu do gabinetów specjalistów dotrą tylko najwytrwalsze jednostki.
Życia nie ratują, a to że kogoś boli noga i nie może się poruszać to niech nie przychodzi – ot filozofia.

treya50

Parking pod przychodnia ortopedyczną jest bezwzględnie potrzebny, Kiedyś był, ale trzeba nawystawiać marketów jakby ich było jeszcze za mało w naszym mieście. Skandal, wstyd dla władz miasta !!@!

Zonk

Na pierwszy rzut oka to ma sens. Ale przy drugim bierzesz pod uwagę różne sprawy i sytuacja się zmienia. Przychodnia jest prywatna, nie ma gruntu na parking dla pacjentów, ale ma go dla samochodów swoich lekarzy. Tej konkretnej spółki lekarzy, którzy uwłaszczyli się na przychodni nikt nie zmusza do siedzenia w tym budynku, który na przypadki ortopedyczne wcale się nie nadaje. Mogą się przenieść w dowolne miejsce, które spełni potrzeby pacjentów i zagwarantuje jakieś standardy. Teraz powinno się zastanowić, czemu tego nie robią chociaż problem jest powszechnie znany od wielu lat? Jestem przekonany, że mają to gdzieś. Miasta nie ma… Czytaj więcej »

Janeczek

Wyburz wszystko dookoła, żeby zrobić parking przy ruderze, bo przychodnia jest do niej przyspawana.

Ampuła

Po lekkich modyfikacjach to gotowy scenariusz na przedwyborczą reklamówkę w Kurwizji, rok 2023. 85-letni wyborca PiSocjalizmu, żywotny, odżywiony i opalony dzięki pobieraniu szesnastu emerytur. W polskiej limuzynie elektrycznej Bogurodzica, model Dziewica, wersja eksportowa do Mozambiku. Zasłuchany w trujkowy komunikat o fuzji Orlenu z Pewexem i Ochotniczym Hufcem Pracy. Z dziarskim refleksem hamuje tuż przed przejściem, na które wkracza kobieta w wysokiej ciąży co najmniej trojaczkowej, jedną ręką pchająca wózek z bliźniętami, a drugą wiodąca łańcuszek czworga dzieci od lat dwóch do czterech. Gdy z Trujki płynie komunikat o budowie wielkiej fabryki dewocjonaliów, bystry wzrok 85-latka przenosi się na drugą stronę… Czytaj więcej »

Osaczony przez madki

Parkowanie na przejściu jest po stokroć godne potępienia. Ale swoją drogą zabrania się wejścia na przejście, wjazdu na skrzyżowanie jeżeli za nim nie ma możliwości kontynuacji jazdy przejścia. Gdyby tam stała zwyżka na kogutach też by się pchała? Widząc zablokowane przejście powinna powstrzymać się od wejścia na nie. Powinna powstrzymać się od dążenia do konfrontacji narażając na niebezpieczeństwo dziecko a osobę starszą na zawał. W wyniku jej działań nastąpiła eskalacja napięć, które mogły doprowadzić do tragedii. Duża nieodpowiedzialność.

olaf

ta i powinna czekać kilka godzin aż dziadziuś zmądrzeje

Po bandzie

Nie, powinna pakować się z dziećmi w oko cyklonu.

Obserwujący

Przecież te matki z bombelkami ( w liczbie 2 i więcej) pchają się tam gdzie nie ma miejsca.One już tak mają.Najpierw natrzaskają sobie bombelków, by mieć jak najwięcej pińćeta, a potem mają roszczenia,że im się należy.Dodatkowo robią z siebie strasznie zmęczone, no pewnie skoro narobiło się bombelków…

Marta

Amen.

Urko

Hmmmm.. Co to jest “DEBLIZM” i jak się osiąga jego apogeum? To coś wspólnego z tenisem jest ?

gosc

starsi świecący mądrością życiową i ogładą to przeszłość oni już prawie wymarli teraz do wieku senioralnego w Gliwicach dochodzi wiejski wyż demograficzny nagnany tu za prl

skw

A KIEDY dokonają weryfikacji ludzi którzy na bezczela parkuja na kopercie dla wózków biorą karty inwalidy dziadka babki i parkują na kopertach pojazdami za kilka tyś złotych powinni za to karać surowo

Roza

Zanim każdy dziad nie mógł kupić starego grata za drobniaki to chyba do tej przychodni nigdy nie jeździł. Teraz każdy to panisko chore co prawda ale zmotoryzowane. Prywatna przychodnia nie ma parkingu, to do niej nie jedź samochodem. Weź taksówkę, po to jest.

Jarema

Daj mu na taksówkę, bo 500+ pewnie nie dostaje, a zdrowie ma zniszczone przez lata tyrania

Obserwujący

Starszym osobom za dużo się wydaje.Są bardzo roszczeniowi,ot, kolejna grupa uprzywilejowana, po górnikach i pińćetplusach.
Powinien dostać mandat plus zakaz prowadzenia auteczka.