Zaparkowali samochody mimo blokujących taśm i barierek. Noc kabaretowa okazała się nocą wstydu


W hali Arena Gliwice odbyło się w niedzielę duże wydarzenie rozrywkowe – Polska Noc Kabaretowa. Straż miejska nauczona doświadczeniami z wcześniejszych imprez w obiekcie, postanowiła zagrodzić miejsca, gdzie zmotoryzowani goście mogą potencjalnie chcieć zaparkować swoje pojazdy. Nic to nie dało.

Miało być śmiesznie i zabawnie, jednak jak się okazało nie wszyscy będą miło wspominać tę noc. Dotyczy to tych osób, które nie chcąc płacić za parkowanie pod halą przy ul. Akademickiej 50, pozostawiły samochody w miejscach nie tylko nieodpowiednich…

Wiedząc, iż parkowanie w rejonie hali, poza miejscami wyznaczonymi jest zabronione, postanowiliśmy zadziałać profilaktycznie i na czas trwania przedsięwzięcia odgrodziliśmy taśmami miejsca objęte zakazem parkowania oraz ustawiliśmy barierki uniemożliwiające wjazd między innymi na przydrożne zieleńce. Chcieliśmy w ten sposób uchronić kierowców przed popełnieniem wykroczenia – czytamy w komunikacie na stronie gliwickiej straży miejskiej.


Niestety, wiele osób nic sobie nie robiło z postawionych przez strażników przeszkód i z całą premedytacją wjechało za taśmy oraz barierki.

Tym samym postanowiło zniszczyć zieleniec oraz zostawić swoje pojazdy na drodze rowerowej.

Wobec osób, które zignorowały obowiązujące przepisy zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem – przekazuje straż miejska. Mamy nadzieję, że sytuacja ta nie skończy się pouczeniem kierujących, którzy zignorowali oznakowanie mające ich zniechęcić do nieprawidłowego parkowania. Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia, które – zgodnie z zapowiedzią służb – zasilą październikową galerię “Mistrzów”.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Sępy

Nie łatwiej zrobić bezpłatny parking?

Gwóźdź

Najlepiej wielopoziomowy. Będzie ładnie. Weź kredyt i zbuduj.

Podatnik

Na ten parking, o którym mowa wziąłem kredyt jakbyś nie wiedział. Nie chciałem, ale wziąłem.

ranne kapcie

Parkingi muszą być płatne właśnie po to, żeby spłacić kredyt, a potem mieć na utrzymanie. Kierowcy nie chcą tego zrozumieć, ale parking to jest usługa, za którą trzeba płacić. Coraz więcej płacić. A jak się nie podoba, to piechotką.

Podatnik

Czyli parkingi przed marketami też powinny być płatne? Czy może rządzą się innymi prawami? Ja, poza ilością betonu w betonie, nie widzę specjalnej różnicy między halą Frankiewicza a Biedronką. Tu i tu przyjeżdżam na zakupy. Tu kupuję piwo a tu disco polo albo zapasy w kisielu. Bez różnicy.

ranne kapcie

Niektóre już są płatne o ile nie spełnisz pewnych wymogów. Poza tym to są prywatne parkingi a nie miejskie i właściciel może dowolnie nimi dysponować. Gdyby wszystkie sklepy miały płatne parkingi to taki “Podanik” jak ty zdechłby z głodu ale nie zapłacił za parkowanie. Albo jak ci na zdjęciach, parkowałby na trawnikach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, itd. byle zaoszczędzić parę złotych. I takich podatników należy karać z całą surowością.

Podatnik

Ten też niech będzie płatny o ile nie spełnię pewnych wymogów, ale jeśli je spełnię (mam bilet) powinien być bezpłatny podobnie jak paragon z zakupów zwalnia mnie z opłaty przed marketem. Za toaletę też mam tam płacić? Żeby woda leciała z kranu muszę wrzucić pieniążek? Za możliwość siedzenia na ławce pod halą też jest opłata? Każdemu cieciowi w tym budynku mam wręczyć napiwek?
Parking przed halą Frankiewicza też jest prywatny i jest na potrzeby imprez za które się już zapłaciło tak jak za zakupy.

Szeryf

@Podatnik, Masz poważny ERROR. Albo jak wolisz 404.

Zjadacz szeryfów

Żeś frajer to płać. Niemal cała strefa płatnego parkowania pasie się na frajerach, którzy płacą gdy nie muszą.

Jóźwa

Do tej pory żaden zjadacz szeryfów ani inny aspołeczny bidula nie udowodnił tego w sądzie. Zostań idolem potłuczonych i zmień system.

Strzał w stopę

Może dlatego, że miasto zamiast iść z tym do sądu kuli ogon i mówi przepraszam. Zresztą co tu udowadniać? Widzisz gdzieś oznakowanie poziome – warunek pobierania opłat?

cozajełop

To ty masz iść do sądu gieniuszu z podola i zlikwidować strefy.

Strzał w stopę

Ja odmawiam zapłacenia mandatu. Tyle.
Jak policja nakłada niesłuszny mandat to idziesz do sądu, czy go nie podpisujesz i policja kieruje sprawę do sądu?
Następny orzeł typu “grałem w sapera więc, wiem jak jest na wojnie”

''

Zjadacz szeryfów ma udowadniać w sądzie, czy miasto Gliwice ?

antycham

Podatnik, jest proste rozwiązanie problemu twoich bezsennych nocy i węża w kieszeni. Bilet na imprezę w hali w wyższej cenie dla tych co przyjeżdżają samochodem. Chyba nie chcemy, żebyś miał większe prawa i wygody niż ci, którzy przychodzą pieszo albo korzystają z komunikacji publicznej, bo są mądrzejsi i bardziej świadomi? Wygody kosztują.

maw

Parkingi są płatne przy marketach widać ze tam nie bywasz

Szota

Jak wróci Frankiewicz na prezydenta za 4 lata to wybuduje i dokończy tego dziela

Marcin

Rozwiązaniem mogłoby też być zorganizowanie komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia. Tak żeby można było dojechać z każdej części Gliwic. I żeby nie jeździł krótki autobus raz na godzinę (a w weekendy wcale).
Do tego obiekty Park&Ride na granicy miasta przy głównych drogach dojazdowych, żeby przyjezdni z innych miast też mieli ułatwiony dojazd.
Ale w sumie parking na 800 miejsc obok hali przewidzianej na kilkanaście tysięcy widzów powinien wystarczyć. Tak przynajmniej wynika z matematyki byłego już prezydenta.

Ostatni Sprawiedliwy

@Marcin.Co się dziwisz, parking na 800 dla swoich VIP-ów co za bilet nigdy nie zapłacili i tych co wcześniej zarezerwują pezez internet i zapłacą. Reszta niech się martwi.
Przy okazji mogę podać przykład parkingu przy stadionie Piasta. Obiekt miejski i z naszych podatków utrzymywany. W okolicy jest targ “przy lipowym” na który zjeżdżają gliwiczanie i z ościennych miejscowości. Parking nie jest udostępniony (beama jest do połowy otwarta), ochroniarze przeganiają (bo tak im każą) a trafi się jeszcze jakiś debilny kierownik, który nie rozumie kto utrzymuje ten obiekt. Parking wręcz zawłaszczony jest tylko dla “swoich” i pracowników.

Beton

W takich na przykład Czechach, działania prewencyjne Straży Miejskiej towarzyszące tego typu imprezom, polegają na wyznaczaniu parkingów tymczasowych i kierowaniu kierowców ze wszystkich dróg dojazdowych na te właśnie parkingi, oraz kierowanie ruchem w celu jego upłynnienia po zakończeniu imprezy. Tak mogloby być i tutaj, wszak mamy nieopodal teren giełdy. Lepiej, jednak wygrodzić okolicę taśmą produkując przy okazji odpad z tworzywa sztucznego, a desperatom którzy godzinami bezskutecznie kluczyli wokół, szukając parkingu adekwatnego do możliwości hali, walić mandaty za nieprawidłowe parkowanie. SM = Sępy Miejskie.

Szeryf

A teraz zamień samochód na stolec i obroń swoją tezę, że długie krążenie z balastem uprawnia do porzucenia go byle gdzie, na trawniku, drodze rowerowej, itp.

e202

A wiesz, że kiedy hala przygotowywała się do uruchomienia to właśnie chodziły takie słuchy, że teren giełdy miałby robić właśnie za parking na czas imprez. Chyba MZUK nie widział w tym swojego interesu i nici z tych planów jak na razie.

Dxz

Ciekawe czy ty byś szedł z giełdy na hale piesxo nawet gdyby był za darmo

P jak glina

Jak chodzą to widać na zdjęciach. Parking w 3/4 pusty bo trzeba zapłacić więc janusze z grażynami parkują gdzie popadnie. Ale bryki każde ma wypasione…

404

Jak się nie dają robić w wała to już janusze? Niezła logika.

Szeryf

Ty jesteś z tych cwanych ze zdjęć, których żadne normy i prawa nie obowiązują? Niezła patologia. Nic dziwnego, że podpisujesz się “błąd”.

Zjadacz szeryfów

A ty jesteś z tych, co w te pędy biegną do parkometru mimo, że zaparkowali w miejscu oznakowanym niezgodnie z wymogami ustawy. System utrzymuje się właśnie z dojenia takich frajerów, którzy płaczą i płacą, bo ktoś sobie tego bezpodstawnie zażyczył.

Jóźwa

W którym miejscu na parkingach hali arena stoją parkometry? Oświeć nas kanibalu.

Ja.

Więc według Ciebie można rozjechać park, ścieżki, chodniki, trawniki bo nie można zapłacić za normalny parking?
Pomijam celowo cenę za parkowanie w dniu imprezy, bo to zwykłe złodziejstwo, jedna k w dalszym ciągu nie uprawnia to do parkowania “gdzie popadnie”

Dzizas

Gdzie ty tu widzisz choćby słowo usprawiedliwiające parkowanie na trawnikach? To że ktoś gani złodziejstwo nie jest równoznaczne z tym, że popiera buractwo

Jeesus

Kto kogo okrada?

Adam

Lepiej zapłacić 200 mandat niż 20 parking cwaniactwo drogowe

Ciepłą strugą

Najlepiej nie płacić ani tego, ani tego. Dlatego olewam arenę

''

Ciekawe, jak sobie radzą hipermarkety w kwestii pobierania opłat za parkowanie ?

Dxz

Wokół hali jest wielki parking koszt tego dnis 20zł dużo? Na Narodowym podczas meczu i imprez 100 ! ł

hanek mały

Mnie ciekawi ile zaśpiewają za parking w czasie międzynarodowej imprezy muzycznej 24 listopada ? Chyba po 50 Euro – oraz w jakim języku halabardnicy będą tłumaczyć obcokrajowcom dlaczego tyle i aż tyle.

Disco ponad wszystko

A co będzie 24.11? Mariush zawita do “miasta”?

Tak mi się skojarzyło

Pewien zacny wokalista rockowy na koncercie w Polsce śpiewa, śpiewa po angielsku, po czym mówi “…and now international wersion” i śpiewa dalej la, la la , la la, la… “…and now polish wersion” …la, la la , la la, la…

Szota

Po prostu mam w du…e imprezki wolę w domu wypić flache niż opie…c się samochodem po zad..piu Gliwic. I placic

Laszlo_egesz

zawsze możesz pójść na kompromis – wypić flachę i dopiero potem opie.c się samochodem.

Lulu

typowy “polak” z 500+, jedyne o czym myśli to flacha – wóda już ci przeżarła to co masz między uszami

Waki

Przecież jest ogromny parking przy Arenie, nie chodziło o to że nie ma miejsca tylko aby nie zapłacić za nie.

Ja.

Odholować na koszt właściciela to się nauczy jeden z drugim.

ja234

Mania parkowania i wjeżdżania wszędzie auteczkiem przysłania suwerenowi…trzeźwe spojrzenie oraz myślenie.
Trzeba wlepiać mandaty po 10 tys plus punkty karne.Na mentalność chłopską jest to jedyny skuteczny sposób.(1521)

parKing

No wstyd faktycznie, bo w Gliwicach takie pojęcie jak “darmowy parking publiczny” nie jest władzom znane

prawda

Taka Arena gliwicka to jedna wielka porażka. Nie dosyć, że ceny biletów wstępu nie należą do tanich, to trzeba nie małe pieniądze płacić jeszcze za parking oraz szatnie. To wszystko powinno być już w cenie biletu!! Za niedługo dojdzie do tego, że samo wejście do sklepu będzie pobierana opłata. Zdzierają na każdy kroku z nas obywateli pieniądze. Jak przyjdzie duża rodzina to wyobraźcie sobie ile musi wydać pieniędzy na taki kabaretowy wypad. Nic dziwnego, że ludzie chcą sobie ułatwić i parkują, gdzie popadnie.

prawda

Imprezę organizują cały czas osoby zarządzające z hala, których powołał Frankiewicz popierany przez Platformę Obywatelską. Nic mi nie wiadomo, żeby Moszyński w tej spółce miejskiej dokonywał jakichkolwiek zmian.

Jan

Parking 5 zł i po sprawie.

jurek

Bo opłata za parking jest bardzo wysoka

Scrooge

Na bilecik wystarczyło, ale na taxi już zabrakło, a autobus jest dla plebsu?

404

Czyli co tak właściwie chciałeś powiedzieć?

You

A co z kontrolami gratow które rycza na całą okolice???? Codziennie o tej samej porze od 6rano debilstwo jedzie, u patrzyli sobie prosty odcinek Kochanowskiego i Gwarkow sczego patrol policji nie zainteresuje się, że nie dość że mają za głośne tłumiki to za szybko jezdza

Imiu

Dziady tak parkują. ALE ALE: Straż Miejska miała już swój LEP na mandaty nad DTŚką przy GCHu.

Wrzodzisław

Ale dlaczego się dziwicie? Przykład idzie z góry. Będący przy korycie PiS wszystkim pokazuje, że prawo można mieć w dpie i nikomu nic się nie dzieje. Naród szybko się uczy. Podziękujcie wszystkim, którzy to bydło dopuścili do władzy.

Ed

20 zł.za 2 godz.pod Areną to rozbój w biały dzień!!!!!!!

Ed

20zł za 2godz.to rozbój w biały dzień!!!!

krzysztof

żniwa pasożytów – jest impreza trzeba w rogi ich walić, na następny raz taką imprezę w mieście ominą szerokim łukiem,Dziadowskie rządy frankiewicza się skończyły lecz smród pozostanie na lata całe.frankiewicz promuje swojego następcę i zachęca do głosowania na swojego lizod,,,,,,,,a , aby było po staremu A PASZLI WY WON

Mmm

Takie hale powinny miec parkingi na ilosc miejsc w hali, a nie na pare samochodów. Najlepiej jeszcze ograniczyć parking wzdłuz hali tasma do ….zyci i zgarniac kasiurke
Jakos na galę boksu także parkowano wszedzie i nie bylo problemu….czyzby wtedy straz sie bała

ranne kapcie

Pewnie nawet nie potrafisz policzyć ile hektarów miałby parking dla 13,5 tys samochodów. O koszcie takiej bzdury nawet nie wspomnę. Gala boksu, którą zaszczyciłeś obecnością, to jak wynika z opisu, impreza dla troglodytów. Gala boksu… czy ty w ogóle słyszysz jak debilnie to brzmi? :)))

hanek mały

Cena 15 zł nikogo nie zachęca do parkowania.

Szeryf

Mandaty są za niskie. Trzeba przekłuwać wszystkie opony albo tłuc reflektory.

manek

Ty Sobieradek, uważaj jak ktoś Ci kiedyś ziobro złamie albo giczały przetrąci.

ranne kapcie

Ciebie też to może spotkać. Albo ci drzewo stanie na drodze i będziesz wyglądał jak marmolada.

manek

Nie, mnie to nie spotka. Bo ja nikomu nie zamierzam niszczyć samochodu nawet jak parkuje w stylu debila.

wieczorek

Za debilizm raczej nikt ci facjaty nie przemodeluje. Ale drzewo nie będzie miało skrupułów, marmoladko.

''

Ile stłukłeś ?