Zgodę na wycinkę wydano, ale bez gniazd. Ptaki trzeba było przewieźć do schroniska

Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnie nielegalnej wycince drzew przy ulicy Hoblera. Po przybyciu na miejsce okazało się, że została ścięta korona świerka pospolitego, na której znajdowało się gniazdo gołębi.

Strażnicy powiadomili Schronisko dla zwierząt, które zaopiekowało się uratowanymi ptakami. Funkcjonariusze skontaktowali się także z Urzędem Miejskim, który potwierdził zgodę na wycinkę. Jak się jednak okazało, wydano ją z zastrzeżeniem, że na drzewie nie będzie ptasich gniazd, a ten warunek niestety nie został zachowany.

REKLAMA

Na miejsce został wezwany Patrol Policji, który prowadzi dalsze czynności w sprawie.

(fot. Straż Miejska Gliwice)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
zez

Jestem w szoku.Jak można gołębia uczynić bezdomnym ? Choć nie RIP to gołąb. ani nawet gołab wysokich lotów czyli taternik. Nic w moim życiu już takie nie będzie jak przed tragedią gołębia

Miniona

drzew faktycznie żal, ale taki gołąb to taki inny orzeł :) też ma skrzydła i prawie jest na godle … to trochę jak ze szczura robić maskotkę dla dzieci – wszystkie szczury to takie “Ratatuje” z kreskówki. dla wszystkich którzy nie zrozumieli – CZY SZCZURY PODLEGAJĄ OCHRONIE W OKRESIE LĘGOWYM?! :)

gliwicjus

Stanowczo powinien się w tej intencji odbyć jakiś czarny marsz albo coś. Od dzisiaj wszyscy jesteśmy gołębiami.

Spokojny

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu .

Anonim

jak to jest jest gołąb zwykły (skalny, miejski) to jest to zwykły szkodnik, a jak dziki (grzywacz) to by było szkoda (mam za oknem takiego gnieżdżącego, na razie cisza ale wiem że będzie mnie wk… ale przeżyję ;-) )… W G-ce nie widuje grzywaczy za dużo, więc stawiam, że to gniazdo ‘latającego szczura”

rrolch

Jakim skuwrysynem trzeby być, żeby prowadzić wycinki w okresie lęgowym? Nie chodzi nawet o to, żeby być miłośnikiem gołębi, ale o zwykłą, elementarną, (nie napiszę ludzką) wrażliwość.

Darek

Właśnie okres lęgowy to najlepszy czas, gdyż tych zaśrańców dachowych na Hoblera mamy dużo za dużo…

anka

Ciąza i macierzynstwo to swięty czas nie tylko dla ludzi, ale tez dla stworzen, ktore czlowiek oswoił, a teraz zabiera im przestrzeń. Wstyd Gliwice!

Cyrk As

@ anka. To te gołębie były oswojone ?

fakir

Gołąb grzywacz-dziki ptak wędrowny (i łowny) zakłada gniazda wyłącznie na drzewach

Szczery

Żal drzewa, ale nie latających szczurów….

krzysztof

urzędas wydał zgodę i już się jego rola skończyła zarobił na wypłatę DZIADOSTWO URZĘDASÓW I NIERÓBSTWO

Edgar

“Nie czas żałować róż gdy płoną lasy” przypuszczam że wydano decyzje wycinki pod nadzorem ornitologa, wykonawcza nie spełnił wymogu lub spełnił niedokładnie, i stało się.

asdf

Czy urzędnicy nie mają obowiązku przed wydaniem decyzji przeprowadzić oględzin w terenie, żeby stwierdzić brak gniazd? Bo nie rozumiem zbytnio na jakiej podstawie została wydana zgoda w tym przypadku. Właściciel złożył wniosek, a w urzędzie stwierdzili zaocznie “widzi nam się, że jest ok”? A może po prostu wszystko co dotyczy usunięcia zieleni otrzymuje automatycznie zgodę w Gliwicach?

Edgar

Procedura jest taka ze zgoda na wycinkę w okresie gniazdowania wydawana jest pod warunkiem zachowania przez ubiegającego się, nadzoru ornitologicznego, urzędnicy nie oglądają drzew bo aby wydać decyzje nie muszą być ornitologami, odpowiedzialność spoczywa na osobie która ubiegała się o decyzję.

Jan

Zupełnie tak jak urzędnicy nie muszą być dendrologami. A jednak są w stanie jednym papierkiem skazać cały szpaler drzew na ulicy do wycięcia.
W tym roku bardzo dużo drzew jest oznaczonych pomarańczowym X, zupełnie tak jakby przed wyborami chcieli zrobić ostateczne rozliczenie z zielenią – na zasadzie “możemy przegrać wybory, więc wycinajmy, póki się da”.

MALY ROZUMEK

Urzędnik wydaje decyzje na podstawie obowiązujących przepisów prawa, może ci się to podobać albo nie. Jakoś teoria spiskowa o chęci ogołocenia Gliwic z drzew przed wyborami jest uszyta widelcem.