Zlot Syren w Gliwicach. Dawne królowe polskich szos w Europie Centralnej

Już 23 maja o godzinie 17:00 na parking Europy Centralnej przyjedzie kilkadziesiąt niezwykłych samochodów sprzed lat. Wszystko za sprawą II Śląskiego Zlotu Syren, który zaprezentuje się także w gliwickim Centrum Handlowym.

Samochody zaparkują w pobliżu jednego z wejść, gdzie będzie można podziwiać 37 wyjątkowych Syren, które do Gliwic przyjadą z różnych zakątków Polski ? od Zakopanego przez Warszawę po pobliską Rudę Śląską. Wydarzenie będzie częścią Śląskiego Zlotu Syren ? mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. ? Ta cykliczna akcja odbywa się co dwa lata. Chcąc pokazać wyjątkowe modele produkowane w naszym kraju, o które dbają pasjonaci, zapraszamy wszystkich na interesującą prezentację w Gliwicach, na naszym terenie.

Na widzów czeka masa ?syrenkowych? atrakcji, m.in. prezentacja pojazdów połączona z konkursem na najładniejsze auto oraz próby zręcznościowe na czas. 1-ZlotSyren2015Zwycięzców obu wyzwań poznamy w okolicach godziny 18:45. Przede wszystkim będzie to jednak niezwykła okazja dla miłośników motoryzacji, aby zobaczyć auta, które coraz rzadziej witają na naszych drogach, a każde z nich ma swoją niezwykłą historię.


Akcja w gliwickim Centrum odbywa się dzięki współpracy ze Śląską Rodziną Syren, która powstała w 2010 roku podczas XX Ogólnopolskiej Syreniady organizowanej przez Syrena Bielsko Klub . To grupa pasjonatów, dla których marka Syrena to zdecydowanie więcej niż historyczny samochód. Z pewnością prezentacja w Europie Centralnej będzie okazją do spojrzenia na historię polskiej motoryzacji z całkowicie innej strony ? mówi Paweł Soszka, jeden z organizatorów zlotu ze Śląskiej Rodziny Syren. ? Tym wydarzeniem chcemy pokazać nie tylko nasze samochody, ale także zachęcać w rodzinnej atmosferze do dobrej zabawy i poznawania historii polskiej motoryzacji , której często nie dostrzegamy w codziennym biegu.