Zmiana na stanowisku prezesa Piasta Gliwice. Pełnienie obowiązków powierzono Grzegorzowi Jaworskiemu

Grzegorz Bednarski zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Piasta Gliwice. Rada Nadzorcza wyznaczyła do pełnienia obowiązków Grzegorza Jaworskiego, przewodniczącego RN. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że na czele klubu może stanąć Bartłomiej Druziński, były dyrektor biura ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

 
Ta ostatnia informacja podana została w poniedziałek przez serwis meczyki.pl, który z kolei powołuje się na wcześniejsze informacje z portalu sportmarketing.pl. Na razie jednak oficjalnie Piast potwierdził jedynie rezygnację Bednarskiego. Przypomnijmy, że dotychczasowy Prezes pełnił tę funkcję od stycznia 2021 roku.

To był wielki zaszczyt być prezesem Piasta Gliwice. Chciałbym podziękować pracownikom, kibicom, Radzie Nadzorczej, trenerom, piłkarzom i całej społeczności, tworzącej ten klub. Jestem przekonany, że przed Piastem stoi wiele celów i sukcesów do osiągnięcia. Bardzo dziękuję za ostatnie trzy lata, które zostaną w mojej pamięci na zawsze – powiedział Grzegorz Bednarski, cytowany przez oficjalny serwis klubu z Okrzei.


Piast Gliwice S.A. to spółka z większościowym pakietem udziałów miasta Gliwice (66,68 %). Pozostałe akcje są w posiadaniu Zbigniewa Kałuży i Stowarzyszenia GKS Piast. Za okres między 1 lipca 2022 a 30 czerwca 2023 klub wykazał ujemny wynik finansowy rzędu ponad 13,5 mln zł, co planowano pokryć zyskami z kolejnych lat obrotowych. Jeszcze w styczniu br. magistrat deklarował, że w związku z taką sytuacją nie planuje zmian w zarządzie klubu. Bardziej szczegółowo opisywaliśmy to tutaj:

Piast Gliwice ze stratą 13,5 mln złotych w ciągu roku. Magistrat: „taka jest ligowa rzeczywistość”

Piast Gliwice po 28 kolejkach znajduje się na 13. pozycji w tabeli Ekstraklasy.

(żms)

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze