Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania. Ulica Pionierów zostanie zamknięta

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Toszeckiej – Myśliwskiej – Pionierów. W związku z postępem prac realizowanych przez spółkę Strabag od poniedziałku, 15 lipca, zgodnie z deklaracją wykonawcy, zostanie wprowadzony nowy etap tymczasowej organizacji ruchu.

Wlot ulicy Pionierów na ulicę Toszecką zostanie zamknięty, dlatego kierowcy będą zmuszenia do poruszania się wyznaczonymi objazdami. Zarząd Dróg Miejskich apeluje o szczególne zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie drogowe.

REKLAMA

Przypomnijmy, przebudowa skrzyżowania ma doprowadzić do zwiększenia jego przepustowości.

Po zakończeniu prac kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo.

Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego. Zakres przebudowy obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Wojciecha do zjazdu, do restauracji Mc Donald’s. Koszt tej inwestycji to 6,5 mln złotych.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. scr. ITS Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan

Kosztowna,niepotrzebna budowa. Prościej i taniej rondo .

Fiku Miku

Za parę lat ktoś w końcu wpadnie na genialny pomysł, że sprawniejsze będzie w tym miejscu rondo.

Biko

Ale oczywiście, w tym rejonie to już 3 lub 4 przebudowa skrzyżowania. Im gorzej, głupiej tym lepiej – nowy projekt, nowe wykonanie – nowe pieniądze – komuś na tym zależy. Może stąd poparcie dla władzy…

Beton

Gratulujemy drogowcom zamieszczenia skutecznego i czytelnego oznakowania objazdów. Przy wjeździe z ronda w Pionierów krzywo stoi znak zakazu ruchu z tabliczką pod spodem o treści “400 m”. Ani słowa o tym, że skrzyżowanie zostało od tej strony zamknięte, o wyznaczeniu objazdu nie mówiąc. Efekt: korek spowodowany zawracającymi samochodami, które dotarły do parkingu budynku Toszecka 101 i nie mogły przedostać się dalej.

krzysztof

i tak się w mieście lody kręci, tylko kto jest tym udziałowcem lodów ?

Dafi

Każda inwestycja w Gliwicach jest krytykowana i wszyscy zaraz doszukują się “kręcenia lodów”. Tak jakby wszyscy byli w tym kraju bez winy tylko w tych nieszczęsnych Gliwicach kręcą te lody. Można oczywiście nic nie robić tylko ciekawe na co wtedy wszyscy by narzekali…. Robią źle, nie robią też niedobrze…
Z mojej perspektywy ważne że inwestycja usprawni komunikację.

krzysztof

jakoś parę lat temu robili remoncik na tym skrzyżowaniu Jak raz nie potrafią zrobić do porządku to niech wcale nie robią i nie marnują podatków mieszkańców a jak niemota się nie nadaje to won ze stanowiska i zatrudnić osobę która myśli mózgiem , a nie ma we łbie wschodniego wiatru

ja234

Pewnie “przy okazji” wytną “chore drzewa”.Przecież żadna inwestycja w tej wioseczce nie może się obyć bez wycinki drzew.Bezsensowna przebudowa, niszcząca środowisko, by auteczkowcy mogli wygodniej zajechać pod drzwi.Tak naprawdę przepustowość drogi się nie zwiększy,będzie taka jak przed przebudową.(1328)

Fred

To tak przy najbliższej wichurze oby parę konarów spadło przed twoimi stopami to może też zrozumiesz po co wycina się stare drzewa….

eryk

Po co ten remont i wywalanie tylu pieniędzy lepiej by wybudowali ZOO którego nam tak brakuje. Zaniechać wszystkich inwestycji to będą pieniądze na przystanki i malowanie starych ruder. Pozdrawiam śląski demagog i populizta