Zmiany w parku komunalnym przy ulicy Chorzowskiej. Rozpoczyna się jego rewitalizacja


Firma IJOS-Tech Sebastian Osiecki z Przyszowic wygrała przetarg na budowę oświetlenia drogi w Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej. To początek sporych zmian w tej okolicy – w planach MZUK jest również modernizacja alejek, a także budowa tężni solankowej.

Las przy ul. Chorzowskiej to miejsce chętnie odwiedzane przez spacerowiczów ceniących sobie nieco bardziej dziki i bliższy naturze charakter miejskich zielonych terenów rekreacyjnych. Znajdują się tam place zabaw, rolkowisko, alejki sprzyjające długim spacerom w naturalnym środowisku.

Teraz miejsce będzie bardziej przyjazne – w pierwszym etapie zostanie doświetlone.

Przetarg na budowę oświetlenia części kompleksu leśnego przy ul. Chorzowskiej wygrała firma IJOS-Tech Sebastian Osiecki z Przyszowic. Firma wybuduje oświetlenie na 650 metrowym odcinku, od ul. H. Bieńka do istniejącej asfaltowej drogi przeciwpożarowej. W ramach inwestycji zostaną ułożone kable zasilające i zamontowane słupy z oprawami LED.


Inwestycja będzie kosztować niemal 196 tys. zł i powinna zostać zrealizowana do połowy grudnia, a uruchomiona w przyszłym roku, po dokonaniu uzgodnień z dostawcą energii. Będzie to pierwszy z trzech etapów przedsięwzięcia pn. „Modernizacja drogi leśnej w Lesie Komunalnym”. W kolejnych będą remontowane alejki i oświetlane następne odcinki dróg leśnych.

wiz. Modulor

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
autobusiarz

Rewitalizacja, modernizacja – to bardzo fajne nazwy, podobnie jak utrzymanie czy konserwacja zieleni. Może zaczniemy obstawiać, ile surowca tym razem zainkasują firmy sprzedające drewno kominkowe?

BiKo

Rewitalizacja,.. najpierw dewastacja, brak działań UM a teraz nagle…kotlet wyborczy?
To kolejny obszar działań dobrego gospodarza.
Niedawno dawne budynki Szpitala same zepsuły się do takiego stopnia że UM chciał je zburzyć – tak to jest gospodarz. Wybierzcie Neumana a będzie tak jak było…

Basia

Montowane oświetlenie jest niestety absolutnie nie dostosowane do zasad ochrony ciemnego nieba! Po co nam okrągłe latarnie, które głównie oświetlają drzewa i zaburzają cykl życiowy ptaków? Niedługo na niebie nie zobaczymy żadnej gwiazdy. Montujmy oświetlenie, ale z głową!

Hmm

No i super, oby więcej takich zmian. Tak a propos oświetlenia, to do dziś nie mogę odżałować zastąpienia zabytkowych latarni na starówce tym czymś, co mamy obecnie. Tragedia.

Plandeczak pospolity

Zabytkowe to one też nie były, ale miały klimat i wpisywały się w zabytkowy charakter starówki. Takie właśnie – stylowe – latarnie są produkowane celem ozdabiania zabytków. W Gliwicach trochę inaczej podchodzi się do estetyki, klimatu i zabytków. Stąd 100% zgoda. Są koszmarne. podobnie jak stała ekspozycja pt. “Kostki brukowe świata” oraz wystawa plandek.

Stasiu

Janusz Moszyński w ciągu nieco półtorej miesiąca zrobił dla Gliwic więcej niż Frankiewicz przez swoje 26 lat.

Beton

Co na przykład ?

Okiem sceptyka

A dzisiaj akcja zbierania liści :)
…ale tylko w parku Chrobrego :(

Laszlo_egesz

…..Jesień, Jesień, Jesień Marcin znalazł tylko liścia pół………:D

Imiu

Przyszowice Górą! Zawsze o tym wiedziałem. Mała zadbana Wieś. Nie to City Gliwice. Szkoda tylko że też się wyludniają, Większość ładnych aut na De jeździ a to przecież Polska przed 2WŚ była. Ludzie tam dbają o otoczenie swojego metrarza, nie to co w Bojkowie i innych pomniejszych Dzielnicach FankCity.

:)

A parkingi? Dlaczego nie ma słowa o nowych, przestronnych i pięknie oświetlonych parkingach? Przecież wszyscy chętni nie zmieszczą samochodow na małym placyku pod ruiną Zameczku Leśnego, a drzew jest dużo i można parę tysięcy wyciąć. Wraz z budową tężni wzrośnie zainteresowanie parkiem, a chyba nie chcecie, żeby na parkowych uliczkach i na Chorzowskiej suweren parkował jak popadnie niszcząc wszystko co znajdzie się pod kołami?

Teleporter

Można też nie wycinać i wmawiać sobie, jak były v-ce, że to parkingi są generatorami ruchu.

:)

Same parkingi nie są. Ale tężnia będzie generatorem na 100%. Podobnie jest z fontannami miejskimi, które służą za kąpieliska.