Znamy już datę otwarcia nowego odcinka obwodnicy. Planowane są też atrakcje dla mieszkańców

Zachodnia obwodnica Gliwic na odcinku od ul. Daszyńskiego do Rybnickiej zostanie otwarta dla kierowców w sobotę, 5 września, w godzinach wieczornych – wynika ze wstępnych założeń Zarządu Dróg Miejskich.

O ile nic nie stanie na przeszkodzie i pozwoli na to sytuacja epidemiczna, tuż przed otwarciem odbędą się imprezy z udziałem mieszkańców.

Wstępny program zakłada organizację wydarzeń sportowych i rekreacyjnych z wykorzystaniem nowej obwodnicy oraz drogi rowerowej. Część z tych aktywności zostanie przeprowadzona w formie rywalizacji sportowej. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19, obecnie ustalane są szczegóły organizacyjne i zasady pozwalające na przygotowanie wydarzenia z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami (zbieranie danych i oświadczeń o stanie zdrowia, przerwy między grupami, aby ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie wydarzenia, dezynfekcja itp.) – informuje Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta miasta.


O ile nie zmieni się sytuacja epidemiczna w kraju i nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, szczegółowy program wydarzenia powinien zostać udostępniony w połowie sierpnia

– dodaje rzecznik.

Podobna organizacja imprez dla mieszkańców miała miejsce w marcu 2016 roku, kiedy otwierano Drogową Trasę Średnicową. Cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dużą grupę zwiedzających gliwicki odcinek DTŚ stanowili też użytkownicy jednośladów, uczestniczący w zorganizowanym przez Gliwicką Radę Rowerową przejeździe. Uroczystości poprzedzające otwarcie trasy trwały wówczas dwa dni.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

W 20 lat od wejścia w XXI wiek, w najbardziej zurbanizowanym regionie kraju, w sporym uprzemysłowionym, podobno bogatym mieście, odbędą się atrakcje dla mieszkańców z okazji otwarcia 3 kilometrowego odcinka drogi. Zaraz jeszcze dojdą do tego pieśni pochwalne na rzecz wykonawców i organizatorów tejże budowy. Wszak 5 września to aż 25 dni przed upływem III kwartału, czyli można powiedzieć, że 25 dni przed terminem. Zupełnie jak na 22 lipca w dawniejszych czasach. Jak bym jakiś film mistrza Barei oglądał…

Mietek Powroźny

Prezydent został senatorem a obwodnica po 27 latach obiecywania jeszcze nie ukończona.

bart

Obwodnica już dawno byłaby gotowa (w postaci autostrady A4 BEZ BRAMEK), gdyby były prezydent nie postanowił wyjść ze struktur PO organizując pilchowicki rozłam. Ale stało się, Zygmunt postanowił zawalczyć o wyższe stołki, marzyła mu się posada na stanowisku przewodniczącego PO, a z czasem być może fotel premiera. A mógł siedzieć cicho i negocjować z ówczesnym rządem PO brak bramek na A4. Skutki odczuwamy do dzisiaj…
Nota bene ostatnio z PO się pobratał, oczywiście znowu dla kariery.

oczywisty oczywistor

Już dawno na bramkach A4 wkoło Gliwic jest zerowa opłata dla ruchu lokalnego,niezależnie od pobratań Frankiewicza. i jego kariery.

gmG

…i oczywiście dlatego są specjalne ścieżki po trawie by lokalnie nie stać w korku… przepraszam ale trochę logiki by si przydało. Od czasu uruchomienia bramek przestałem używać tej “obwodnicy” jak kilkukrotnie utknąłem na bramkach.

Adam

Tak to proszę spróbować się wybrać gdzieś ta obwodnica, odstać na tych bramkach i tak swoje trzeba, wyśmienita obwodnica……….

inż Karwowski

Jedna marna obwodnica w 27 lat i jeszcze nieukończona. W znacznie krótszym czasie wybudowaliśmy Dworzec Centralny, Trasę WZ i Trasę Łazienkowską.

Okulista

Tak tylko na ta cholerna warszawe CALA Polska musiala dawac i daje do dzis.

AndrzejD

…no właśnie. Czy towarzysz Edward Gierek zmartwychwstał ?
A będą baloniki dla dzieci, krupnioki i piwo dla dorosłych i loteria fantowa ?
Ja prdl jakim cudem polska jest jeszcze w Unii ?!

oczywisty oczywistor

Przecież Unia to twór komunistyczny, a “polska” pisana przez ciebie z małej litery to tylko województwo w tej Unii.

Gliwiczanin

Atrakcje z powodu otwarcia drogi? Gdzie my żyjemy?! Otworzyć i już!

Imiu

W Polsce robią takie wały że tyle dekad oczekiwana trasa to CUD bo można byłoby za te pieniądze drugą Cyrk Arenę otworzyć, no przynajmniej dobudówkę, większy ganek XD

gliwiczanin

Dzisiaj jechałem DTŚ ten odcinek który był juz poprawiany – znowu tam są fale Dunaju. Mam nadzieje że to wytrzyma kilka lat bez remontów

Zezem

Ludzie! Chodźta wszystkie! Droge zbudowali, bendziem świentować!
Czy z okazji oddania do użytku nowej ulicy magistrat wydrukował okolicznościowy album jak to zrobił w przypadku DTŚ? Ludzie chcieliby mieć taką pamiątkę, żeby wieczorami z rodziną oglądać. I co z nazwą nowej wspaniałej drogi do Knurowa? Powinna być taka dostojna i święta.

Laszlo_egesz

Otwarcie po pół roku od momentu uzyskania przejezdności to żaden sukces.

gmG

A czy chodnik też jest czy się zakłada że gliwiczanie tylko na kółkach?

Imiu

Jest między pasami ruchu, przegrodzona barierkami dla Korony Wirusy…taka mała separacja od ludzi.
W zimę można tamtędy na nartach popylać oraz na łyżwach.

Obserwujący

To drugie.Praktyka wskazuje,że auteczka są integralną częścią glajwiczan,po prostu się z nimi zrośli.Wszędzie muszą nimi zajeżdżać,nawet do sklepu oddalonego o…2 km..

Wojtek

Rybnicka była zawsze zakorkowana. Teraz to będzie horror. Po doprowadzeniu obwodnicy będą trzy skrzyżowania ze światłami (dwa z obwodnicy i jeden zjazd na autostradę),doprowadzi to do całkowitego zakorkowania tej ulicy.

To zależy

Obwodnice z reguły odkorkowują. Centrum odkorkowują.

Tola

Uroczyste otwarcie drogi, przemarsz, przemówienie, spacer po nowym odcinki wreszcie imprezy towarzyszące. Jak za komuny. Ale się nie ma co dziwić skoro Po ma rodowód z minionej epoki….Komuna w pełnej krasie…

Neptunder

Duza wioska pod Sosnicowicami bedzie miala festyn ludowy z krupniokami , zymlokami, zymla ,piwem i
pokropkiem .
Niestety dawny soltys tej wioski uciekl w senatory i
siedzi w stolecy , chciaz powinien w innym miejscu .
Nie bedzie wiec onego na tym festynie .
Wlasciwie to byly soltys powinien zapisac sie do jedynej
slusznej partii i pokazac jak buduje sie pominiki ku chwale swojej. Takie dwie wieze w stolycy
bylyby wybudowane w pol roku .

Grzegorz

obwodnica ???? a na Toruńskiej to będzie korek przez najbliższe trzy lata bo chyba taki termin jest na odcinek Rybnicka -Bojkowska

Tom

We wsi nowa droga, będzie festyn.

Bor

Traktorom wjazd wzbroniony? To jak MZUK wjedzie ze swoimi ulubionym sprzętem traktorowym do koszenia i sadzenia?

oczywisty oczywistor

Przeniosą je helikoptery.

Ech...

Ale nie licząc tych żółtych pogotowia, to w Polsce jest tylko 6 helikopterów. Jeden ma TOPR, jeden policja i wojsko na chodzie ze dwa Mi-24 i dwa czarne hołki.

oczywisty oczywistor

A te obiecane dla polskiej armii w Świdniku przez ministra Wrakcierewicza, wyprodukowane przez polskiego robotnika w polskim zakładzie zbrojeniowym ?

AndrzejD

…te ze Świdnika są – ale ich nie widać bo ściśle tajne.
( w zaufaniu Ci powiem, że są schowane w garażu Rydzyka pod Toruniem – da się dopłynąć tylko łodzią podwodną i tylko od strony przekopu przez Mierzeję Wiślaną)

oczywisty oczywistor

No to teraz aby była kompatybilność z tymi niewidzialnymi helikopterami to MZUK musi zakupić traktory wykonane w technologii ” Stealth”.

bart

Nie widzisz na zdjęciach, że tam wszędzie asfalt i beton? W Gliwicach jest taka tradycja, że zieleń trzeba usuwać przy każdej dostępnej okazji. Nic się nie może ostać.
A jak są jakieś większe tereny zieleni, to trzeba wymyślić sprytny plan, żeby się jej pozbyć. Np. budując zbiornik przeciwpowodziowy, który nic nie da – bo problem leży gdzie indziej. Ale przynajmniej będzie można wyciąć 662 drzewa.

Obserwujący

Spoko,traktorem wjadą.Przecież glajwice to wiocha.

suport

Po wiochach to najwięcej na rowerach jeżdżą.

Taki pan

Ten znak zakazu ze zdjęcia, gdzie u góry jest “traktur” przedzielony linią i na dole “rower” to jest jakiś nowy znak?

gmG

Jak przykryją to dachem to Gliwice będą miały kolejny tunel.

gliwiczanin

gdzie wy tam drogę rowerową widzicie. Tam później jest rzeczywiście ale przy wjeździe jej nie ma.

oczywisty oczywistor

Którym wjeździe, bo są dwa ?

oczywisty oczywistor

Albo nawet trzy.

oczywisty oczywistor

Czwarty też za niedługo będzie.

Marcell

I sru nad jeziorko o nazwie Wilcze doły,

punk

Jakie jeziorko? Raczej półkilometrowy krater z wyprostowanym, cienkim sikiem rzeczki na dnie, wyłożony zdychającą trawą, może jakieś ławeczki i siłownia, a w dni deszczowe bagno z komarami.

punk

Oby nikt nigdy nie dokonał otwarcia SUCHEGO ZBIORNIKA PRZECIWPOWODZIOWEGO na potoku Wójtowianka. Miał być korytarz ekologiczny pod tą obwodnicą – a będzie co? Kamienie, trawa, beton, może jeszcze jakieś sztuczne instalacje “uatrakcyjniające” ten teren. I tak będzie aż po Sikornik. A z drugiej strony – będą magazyny, aż po autostradę i poligon. To będzie cud, jeśli zostanie jakiś kawałek naturalnego potoku z drzewami i zwierzętami.

Gerrd

Chyba
Z komarami

Passacik

Zakaz ruchu rowerków to mój ulubiony znak :)

eol

Obok drogi po oby stronach są ścieżki dla rowerów więc znak jest zasadny.

a życie swoje

Nawet jakby nastawiali 100 znaków w odstępach 10 m rowerzyści i tak je zignorują i będą jeździć po jezdni. I to obok siebie.

Laszlo_egesz

Oni mają szytki o 1cm szerokości, napompowane do 8bar. Jak te boroki w obcisłych-kolorowych mają korzystać z dróg rowerowych? Najdrobniejsza przeszkoda w postaci warstwy farby na nawierzchni wywołuje cały szereg urazów w obrębie ich prostat.

Aaaaaa

… to dlatego omijają jak ognia grającą farbę.

oczywisty oczywistor

Wychodzi na to, że rowerzyści to cienkie fajki nieodporne na udar pomimo żelowych wstawek w majtkach w kroku.

gliwiczanin

jakby im tam dali jeszcze z 500 milionów to by zrobili jeszcze obok drogę rowerową…

oczywisty oczywistor

W jakim celu ma być tam droga rowerowa obok drogi rowerowej ?

Gruntowy przymrozek

@oczywistor Żeby cykliści niekorzystający z drogi rowerowej nie korzystali z niej jeszcze bardziej.

Obserwujący

W rozwiniętych krajach Unii Europejskiej, powstaną takie drogi…tylko dla rowerzystów.
W glajwicach oczywiście takie drogi buduje się dla auteczkowców żeby mogli pędzić biedactwa i…powodować wypadki.
A propos wypadków,ciekawe po jakim czasie będzie pierwszy dzwon.

oczywisty oczywistor

Bardzo szybko rozpędzony rowerzysta przy……i w drugiego rozpędzonego rowerzystę.