Znany podróżnik, Aleksander Doba już w najbliższy piątek w CH Forum Gliwice. Wstęp wolny

Fot. Magdalena Czopik

W piątek (18 maja) miłośnicy przygód także obiorą kurs na CH FORUM, aby spotkać się z człowiekiem, który falom się nie kłania.

Aleksander Doba przybędzie do tego gliwickiego centrum o godz. 18:00. 100 pierwszych osób otrzyma w prezencie książki z autografem.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a jego miejscem będzie lokal na I piętrze, w okolicach sklepu Martes Sport.

Aleksander Doba to emerytowany inżynier, podróżnik, turysta. Obecnie jego największą pasją jest kajakarstwo i właśnie w tej dyscyplinie zyskał światowy rozgłos. Wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii.

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona – Floryda.

W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją Trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu.

Aleksander Doba jest także żeglarzem i sternikiem jachtowym, poświęcał też czas innym sportom, np. szybownictwu i spadochroniarstwu.

Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mic
mic

CH FORUM TO TAKIE GLIWICKIE CENTRUM KULTURY frankiewicz czy tobie nie jest wstyd że Gliwice nie mają porządnego ośrodka na spotkania z ludźmi Jesteś przedstawicielem dziadostwa

krzysztof
krzysztof

a mogli Cię przyjąć obok hali , a w sklepie to zawsze jakiś dach nad głową.Powodzenia Alex