Zniknął jeden z zakazów ruchu. Można już wjeżdżać samochodem w rejon wejścia do gliwickiego dworca PKP

Zapowiadane zmiany przed dworcem PKP w Gliwicach zostały wprowadzone. Tym samym podwiezienie osoby planującej podróż bliżej drzwi do stacji przestało być zagrożone mandatem. Utworzono tam miejsca, na których możliwy jest chwilowy postój.

 
W obrębie tzw. pętli autobusowej przestał jednocześnie obowiązywać znak zakazu ruchu dla kierowców aut. Do stanowisk „kiss&ride” (pocałuj i jedź) można więc dotrzeć jadąc na wprost.

W bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego na teren dworca PKP wyznaczono już stanowisko dla osoby niepełnosprawnej i trzy miejsca postojowe typu – „Kiss&ride” – (pocałuj i jedź) umożliwiające pozostawienie pojazdu do 3 minut. Dobiegły bowiem końca prace zmieniające dotychczasową organizację ruchu w tym miejscu – poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wprowadzenie zmian spowodowało także zwiększenie liczby miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania funkcjonujących przy dworcu i z całą pewnością stanowią udogodnienie dla gliwiczan i podróżnych korzystających z transportu kolejowego

– dodaje ZDM.

Przy okazji drogowcy apelują kierowców o przestrzeganie oznakowania i pozostawianie swoich pojazdów w miejscach tylko do tego wyznaczonych, by nie utrudniać przejazdu autobusom poruszającym się w rejonie dworca PKP.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice, M.Buksa/UM Gliwice

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze