Zostań gliwiczaninem, dostaniesz kubek i koszulkę. Miasto zachęca do stałego meldunku w Gliwicach

Gliwicki kubek, koszulka i folder o mieście – taki upominek otrzymają w Urzędzie Miejskim wszyscy, którzy zdecydują się zameldować w Gliwicach na pobyt stały.

Gliwiccy urzędnicy chwalą się nową zachętą na oficjalnej stronie miasta.

– Chcemy docenić tych, którzy wybrali Gliwice na swoje miejsce do życia i chcą się tutaj zadomowić. Mam nadzieję, że dzięki tym drobnym, ale bardzo gliwickim upominkom szybko poczują się tutaj jak u siebie

– mówi Paweł Staszel, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, Gliwice należały w ostatnich latach do czołówki najszybciej wyludniających się dużych miast w Polsce. Czy taki zestaw upominków jest w stanie poprawić statystyki i zachęcić do stałego związania się z Gliwicami? Zapewne nie, ale na pewno można go potraktować jako miły gest. Na „prezent powitalny” składa się folder o mieście, gliwicka koszulka oraz kubek z symbolami Rynku, Radiostacji i Areny Gliwice.

Zestaw może otrzymać każdy, kto zamelduje się w Gliwicach na pobyt stały, a poprzednie zameldowanie na pobyt stały posiadał na terenie innej gminy. Gadżety można odebrać w Wydziale Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego, na podstawie zaświadczenia o zameldowaniu.

mf/msi, grafika: msi

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pomysłowy Dobromir
Pomysłowy Dobromir

Pominę “szczodrość oferty. Chcę napisać o kabotyńskiej organizacji tej akcji. Wymagania są takie. 1.Zamelduj się 2. Uzyskaj zaświadczenie o zameldowaniu 3 Udaj się z zaświadczeniem do Wydziału Promocji po cenne dary. …………………….Pytam więc.Dlaczego darowizna nie ma miejsca w Działe Meldunkowym ???

AMF
AMF

Bo wtedy nie zużyto by odpowiedniej ilości:
– papieru
– długopisów
– tuszu do pieczątek
No i jeszcze ktoś by stwierdził przerost kadry urzędniczej, a tak na podstawie powyższego zużycia będą powody do premii.

tomeq
tomeq

A najlepsze jest to, że takie wymogi ze strony UM są niezgodne z przepisami. No ale urzędnik przecież nie musi znać prawa administracyjnego, prawda?

kanalia52
kanalia52

A kto u nas musi znać prawo?

barg
barg

obywatel, który ponosi konsekwencje i odczuwa skutki tego prawa

Observer
Observer

Poza tym swojaki z UM, którzy mają tam swój system, muszą mieć uzasadnienie dla swojej pracy. Trzeba sztucznie dmuchać wielność kurczącego się nam miasteczka.

HA HA HA
HA HA HA

Akcja w typie “wujek oszołom poleca” Zostań gliwiczaninem dostaniesz kubek i koszulkę.w pakiecie folder w którym jeśli został uczciwie napisany wyczytasz ,że za śmieci zapłacisz od metra kwadratowego mieszkania twego. Wyczytasz ,że w szpitalu nie zawitasz. Wyczytasz,że najgorsze powietrze jest tu. No to sru………do Gliwic

O skutecznym rad sposobie
O skutecznym rad sposobie

Wybaczą Państwo ale czegoś tu nie rozumiem. Jaka może być skuteczność tej wspaniałej i hojnej oferty skoro informacja o niej jest skierowana do w Gliwicach zamieszkałych i zameldowanych gliwiczan. Kto o niej informuje ? Mój ulubiony choć systematycznie obniżający poziom portal 24 Gliwice. Zapewne informuje i reklamuje to wydarzenie MSI,choć tego nie wiem gdyż gangreny propagandowej nie czytuję. Pytam więc. Dlaczego tej informacji nie dołączono do kosztującej krocie gliwickiej reklamówki telewizyjnej (TVN). Gdyby tak zrobiono tłumy Polaków z dnia na dzień zorganizowało by komitet kolejkowy przed Urzędem Miejskim -Dział Meldunków. Czy tego się obawiano.A tak jak zawsze -po gliwicku. Niefachowo,nieskutecznie,mikro… Czytaj więcej »

Magdalena
Magdalena

Ja wlasnie wymeldowalam się z Zabrza, mieszkam tymczasowo w Gliwicach u rodziców i lada dzień bede kupować mieszkanie w Gliwicach –
chętnie przygarnelabym taki kubeczek, bo to jest miasto, z którym sie identyfikuję. Przeglądam Gliwice 24, bo lubię Gliwice i nawet, kiedy mieszkałam w Zabrzu, to interesowałam się tym, co się dzieje obok. Gliwice na Śląsku są zaraz za Katowicami, więc przestańcie w końcu narzekać.
Pozdrawiam Pawła Staszela, bo pracowałam z nim i kto jak kto, ale on ma łeb na karku.

mędrek
mędrek

To wygląda zaledwie na re-repatriację. Magistracki “zestaw powitalny” to koszt +/- 50 zł do zamówienia w licznych sklepach internetowych, które pozwolą ci osobiście zaprojektować tekst i rysunek. Folder dostaniesz gratis w Centrum Informacji Turystycznej, UM, Muzeum. Ale jak się pracowało z genialnym Pawłem Staszelem to można tego nie wiedzieć.

Zamiejscowy
Zamiejscowy

Załózmy ,że się w Gliwicach zamelduję. Co zrobić z tą koszulką ? Przeciez jej nie założę. Na ulicę nie wyjdę. Gliwiczanie na mój widok potraktują mnie jako osobę niespełna rozumną. Gdyby tak krzesełko w hali Bankrut własne dali. Albo chociaż bezpłatne wejściówki do szaletów miejskich .

Gość
Gość

@Zamiejscowy
Nikt z Gliwiczan Cię tak nie potraktuje.
Owszem mamy (jak w każdej wspólnocie) malutki promil oszołomów ale ich nie uświadczysz na ulicy-oni sa mocni tylko przed komputerem. Zaszyci w pokoju jak w Sali Samobójców.

heli1b
heli1b

Mylisz się, Zamiejscowy ma rację

Gość
Gość

@heli1b
Na razie odpisałeś Ty jeden. JEDEN. To nawet nie promil…….

Pietia Goras
Pietia Goras

@ Gość. SIADAJ JEDYNKA ! Tysiaca komentarzy tu nie widzę.Jeśli komentarzy jest (będzie) 100 to jego jeden komentarz będzie stanowił nie promil drogi miłośniku trunków wyskokowych . Będzie to 1%

Urko
Urko

@Pietia Goras. Ty taki Doktor Judym jesteś albo inna Siłaczka :-) Gościa podstaw matematyki i logiki uczyć …. Wyzwanie … :-)

HAL
HAL

Zaiste szczodrość urzędniczych matołków jest wielka. A pomysłowość taka, że gdzieś, ktoś już pisze bajkę o długiej na kilometr kolejce po gliwickie dary. Dary, dary losu… Jak na razie liczebność mieszkańców Gliwic topnieje i wcale nie dlatego, że miasto dotąd nie obdarowywało tak hojnie swoich podatników.

jarek r.
jarek r.

jak możesz nazywać urzędników państwowych matołami? na ich miejscu pozwałbym cie do sadu.

kanalia52
kanalia52

To pozywaj, ****.

HAL
HAL

Ten sad to z jakimi owocami?

Rozeznawacz rynku antygraffiti
Rozeznawacz rynku antygraffiti

A co ma wykonywana “praca” do matolstwa bądź jego braku?

krzysztof
krzysztof

jako mieszkaniec od ponad 50 lat i tu urodzony, nie chcę już płacić podatków na miasto Gliwice kiedy widzę że są marnowane moje i innych mieszkańców pieniądze. Czy jak się zgłoszę do UM to urząd mi to ułatwi, PODATKI CHCĘ PŁACIĆ W INNEJ GMINIE w takiej w której moje wpłaty pozwolą na rozwój a nie na wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy na NIEUDACZNIKA który trwoni pieniądze mieszkańców wiecznymi głupawymi remontami a raczej pseudoremontami

Duda Gmyracz
Duda Gmyracz

Proponuję nowo zameldowanym w Gliwicach zasponsorowanie przez UM i postawienie na Rynku ławeczki .Takiej osobistej z tabliczką. Gwarantuję,że miejsca na naszym małym Rynku nie zabraknie.

zez
zez

Dla porównania szczodrości Gmina Kleszczów koło Bełchatowa ofiaruje. I tu zalecam przejście na odpowiednią gminna stronę.

rrolch
rrolch

Twoja wypowiedź jest manipulacją/półprawdą. Porównujesz do najbogatszej gminy w kraju – kopalnia płaci ogromne sumy. O ile wiem, to tam nawet wodę w kranach mają “za darmo” bo na skutek odkrywki próżno szukać lustra wody w gruncie.

zez
zez

@rrolch Ani to manipulacja ani półprawda. Przecież od co najmniej 15 z ust słyszę o gliwickim dzięki strefie Eldorado podatkowym (gdzie aktualny reiting???) w kasie miejskiej.Słyszę o wspaniałym mieście innowacyjnego sukcesu, które stać na budowę hali za (aktualny stan) 487 mln zł .Budowie która lada dzień zostanie ukończona i będzie zarabiała na nasz dalszy dobrobyt. wreszcie niczym korniki mózg mój drażą ratuszowe hasła.”stare Gliwice -nowy świat” “Słusznie słyną dziś Gliwice” wreszcie “Gliwice przyszłość jest tu” Tego wszystkiego w Kleszczowie k.Bełchatowa nie mają. Mariny ani portu też nie mają.

zez
zez

Nie wiem dlaczego przez klawiaturę nie przeszło.Winno być ….z ust Zygmunta Frankiewicza.

rrolch
rrolch

Kleszczów k.Bełchatowa ma tylko głęboką na 300m dziurę w ziemi, za którą dostaje od KWB ogromne pieniądze. Bez uprzedniego naświetlenia sytuacji Kleszczowa to porównanie wprowadza tylko zamęt.

xyz
xyz

Chciałbym mieszkać na poziomie zwanym depresją -300m jeśli będę miał tak jak ci z Kleszczowa zagwarantowaną NATYCHMIASTOWĄ I BEZPŁATNĄ WIZYTĘ U LEKARZA SPECJALISTY O bezpłatnej natychmiastowej opiece stomatologicznej nie wspomnę

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@zez. Zapomniałeś o haśle : “Gliwice nadają ton”– była parę lat temu kampania reklamowa nad polskim morzem. W okresie wakacyjnym, rzecz jasna.

podaję link do dyskusji: http://forum.gazeta.pl/forum/w,94,68482559,68482559,Podsumowanie_akcji_8222_Gliwice_nadaja_ton_822.html

zez
zez

Nie zapomniałem . Ba mam w pamięci powiedzonko ;nie święci garnki lepią. Lepili je nad morzem “wybrańcy losu” czyli latorośl krewnych i znajomych królika Francika. Za konia nawet królestwa oddawać nie musieli, bo konie też nad Bałtykiem mieli

Kolega
Kolega

@zez
Tu masz reiting:https://gliwice.eu/aktualnosci/biznes-miasto/rating-gliwic-podniesiony
I nie pitol jak nie wiesz gimbusie

zez
zez

@ kolega .Uchowaj Panie przed takimi kolegami. kolegami czytającymi bezrozumnie. Pisałem o aktualnym reitingu,którego brak. Ty mi wrzucasz reiting za 2016 rok

Kolega
Kolega

@zez
Może jeszcze nie ma reitingu za 2017. Ale skupiając się na 2016 idziemy jako miasto do góry. Coś jednak nie tak z tymi zadłużeniami i porażkami. No chyba, że wszystko się zmieniło przez 2017. Zakładając taki scenariusz włodarze miasta świetnie rządzili do 2017. To i tak nieźle……..

Arsen Lipa
Arsen Lipa

Też mi coś kubek. Ta oferta jest zwyczajnie żałosna.Są miasta ,które oferują np.bezpłatne dla dziewcząt szczepienia przeciwko nowotworowi macicy. No ale tam nie ma przyszłości. Przyszłość jest tu.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Ludzi ubywa w Gliwicach miasto biedy i brudne

silverariel
silverariel

Ubiorę się w tę pokutniczą koszulkę, wystawię kubek i będę żebrać o…czyste powietrze, nowe drogi, mądrych urzędników, o nasadzenia drzew….a siądę pod UM Gliwice……

Gdzie indziej zachęta do meldowania się jest samo miasto, w którym po prostu chce się mieszkać. ;)

heli1b
heli1b

I tyle w temacie !

ers
ers

Ależ jak to? Gliwice jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce? Przecież podobno według innych statystyk Gliwice są jednym z najlepiej zarządzanych miast? Zapytajcie tylko szefów spółek z strefy oraz firm którymi ostatnio sztucznie jest “zaludniane” miasto – vel IKAR, czy stara poczta. Wszystko cacy.

Diabełek z fontanny
Diabełek z fontanny

A ilu po prostu przeprowadziło się gdzieś pod Gliwice bo nie chcą mieszkać w dużym mieście ale mieć blisko do kina czy marketu. Potem połowa narzeka że w mieście było lepiej bo nie piały koguty, nie ryczały krowy, rolnik nie kosił zboża no i nie jeb..o nawozem z trawnika a tu rolnik coś na pole wylał. Poza tym gdybyś miał zbudować dom to kupowałbyś działkę po 100 czy po 50 zł za metr. Proste budujesz tam gdzie taniej wtedy masz więcej kasy na dom zamiast przepłacać za grunt.

Jaś
Jaś

Diabełku. A tak naprawdę to o czym chciałeś napisać ?

pok
pok

Diabełek chciał napisać, że w Gliwicach jest drogo i dlatego ludzie nie chcą budować tu domów (nawet podaje konkretne liczby – koszty nieruchomości w Gliwicach dwukrotnie wyższe niż gdzie indziej). Że ludzie przeprowadzają się do innych miejscowości i tam płacą swoje podatki, a budżet Gliwic na tym cierpi. Że ludzie się stąd wynoszą, bo nie chcą mieszkać w takim mieście jak Gliwice, mimo tych rzekomych korzyści z mieszkania tutaj. I nawet piejące we wsi koguty, ryczące krowy i wylewany na trawniki nawóz nie są w stanie skłonić ludzi do powrotu do Gliwic, bo w Gliwicach jest coś, co ludziom przeszkadza… Czytaj więcej »

ja234
ja234

Hahahahaha…jaja sobie robią…zostać w mieście w którym:
– g99999no jest,
-syf na ulicach, chodnikach, syfiaste budynki
-krzywe chodniki i dziurawe ulice
-piast porażka
-hala bankrut-skorupa-porażk
-brak dobrze platnych miejsc prac
-brak szpitali, ewentualnie nie działające
-urzędasy mają wszystko i wszystkich gdzieś

Powinni dawać prezenty tym którzy w tym mieście JUŻ mieszkają.
Wyludnianie miasta zwijanego sukcesu na wstecznym?no patrzcie, patrzcie urzędasy…nic dziwnego nic tutaj nie ma, DNO totalne jest w tej wioseczce to i ludzie się wyprowadzają.

heli1b
heli1b

“Powinni dawać prezenty tym którzy w tym mieście JUŻ mieszkają.”
Nie prezenty a odszkodowanie

Gliwice
Gliwice

@ja234
I do tego jeszcze “urzędasy pracują od wyborów do wyborów”- cytat z wypowiedzi ja234.
Buahahahhaha

ja234
ja234

@Gliwice, I do tego nie pojmujesz tego co napisałem.
Siadaj PAŁA, LUFA.
Buhahahahaha

Gliwice
Gliwice

@ja234
Masz pouczajacy styl wszechwiedzacego nauczyciela. Pamietaj tylko, że internet nie zapomina. Nawet Twoich głupich wypowiedzi……..
Wiec przestan sie wypierac swoich wlasnych wypowiedzi, chyba ze nie bierzesz za nie odpowiedzialnosci

Wasz Franek
Wasz Franek

Nie podoba się kubek ani koszulka ? Zameldujcie się w Zabrzu.

black_horse
black_horse

To nie jest głupi pomysł. Zabrze płaci mieszkańcom dotacje w wysokości do 80% inwestycji na : ekologiczne źródło ogrzewania, ocieplenie budynku, kolektory słoneczne do grzania wody, panele fotowoltaiczne, wymianę okien. Tyko kurczę ten brak rynku i 2 peronu….

ja234
ja234

Ewa nie przeklinaj.

heli1b
heli1b

rekompensują to sobie posiadaniem tramwajów

“rekompensują to sobie posiadaniem tramwajów”-do których dopłacają

black_horse
black_horse

Za to w Gliwicach PKM Gliwice płaci miastu za to, że może jeździć po dziurawych ulicach i wypuszczać produkty spalonych węglowodorów z rury wydechowej.

Za to energia elektryczna , która zuzywa tramwaj nie jest z ekologicznego źrôdła

heli1b
heli1b

Jest

rrolch
rrolch

przecież to oczywiste – prąd płynie z drutu

A co dla tych co już są zameldowani? Kopa w…?

Observer
Observer

A tego kopa to chętnie dają. Niektórym tak dobrze, że właśnie wylatują poza orbitę Gliwic, wyprowadzając się z nich. Buhahahah…

kanalia52
kanalia52

Francy już dziękujemy.

Observer
Observer

Ale ona nadal zajeżdża to miasto… Ciekawe, ile w tym roku osób wyjedzie z Gliwic. W weekendy bardzo pusto na ulicach.

Gość
Gość

@Observer
O 2:30w nocy też jest pusto….

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@ Gość. Wystarczy że przejedziesz się po 20:00. Miasto cieni.

Gość
Gość

@Ostatni Sprawiedliwy
Ale ro czego pragniesz? Tłumów na ulicach? Był kiedyś fajny tłum-nosili świeczki i krzyczeli coś o wolności. No to mamy wolność-ludzie chcą to wychodzą, nie chcą to siedzą w domach.

No fakt, coraz mniej gliwiczan… No cóż, taka polityka w tym mieście od lat. Głową muru nie przebijesz, lepiej szukać szczęścia w ciekawszej do rozwoju przestrzeni…

A jak mieszkam w Gliwicach od lat 16 to też mogę taką koszuleczke dostać

pok
pok

Nie. Ale jak zaproponujesz, żeby coś zmienić w Gliwicach na lepsze, to możesz usłyszeć “nie da się”.

Observer
Observer

Śmiać się, czy płakać? Miasteczkiem stają się Gliwice, co gorsza od lat tak samo brudnym, szarym, bez koncepcji miejskiej, przyjaznej jego mieszkańcom przestrzeni publicznej. Nawet drzewa obecnej władzy w osobie ZF przeszkadzają…

m87
m87

Zgadzam się, dziadzieją Gliwice bardzo, niestety kwestia zaśmiecenia to także wina mentalności ludzi, którym nie wstyd wyrzucać paczek po papierosach, petów, chusteczek gdzie popadnie, nie sprzątać po swoich psach itp. btw ktoś kiedyś może składał wniosek o zamontowanie kubłów wzdłuż chodnika? chodzi mi o zwykłe pomarańczowe kubły. Może jak się pojawią, to co poniektórzy przestaną zaśmiecać każdy kawałeczek trawy.

heli1b
heli1b

Wymiana mentalna mieszkańców, była sprawą oczywistą już na etapie narodzin chorej wizji przekształcenia miasta biur projektowych i instytutów w “miasto – Centrum logistyczne Europy”. Czyli jakieś dwie dekady temu. Nasz rezydent zdał się ten aspekt … przeoczyć? olać?

heli1b
heli1b

Co do kubłów, to idąc tokiem myślenia v-ce prez. Wieczorka wyrażonym niegdyś na sesji rady miasta, że “… kolejny parking to kolejny generator ruchu”, należy wysnuć wniosek, że każdy kolejny kosz na śmieci to kolejny śmieci generator. Stąd niechęć miasta do tego rodzaju elementów drobnej architektury. Jestem przekonany, że miasto w osobach urzędników wolałoby spreparować akcję uświadamiającą śmiecących, że śmiecenie jest złe. Zrobiliby to przy pomocy: – 20 tys plakatów rozlepianych w witrynach podległych im jednostek, – 10 tys tablic informacyjnych rozstawianych w najczęściej uczęszczanych miejscach – 200 banerów szmacianych o formacie fokbramsela Daru Pomorza – 200 tys ulotek zrzuconych… Czytaj więcej »

m87
m87

Gliwice miasto banerów, reklama jest tu :D

Niech zaczną dawać ludziom mieszkania do remontu których stoi bardzo dużo

Dają, ale w takim stanie, że nikt nie chce.

A dlaczego mają coś dawać? Sprzedaż mieszkań jest stale realizowana tu: http://www.zgm-gliwice.pl/14/sprzedaż-lokali-komunalnych-przetargi-na-sprzedaż-lokali-mieszkalnych/

Marcin
Marcin

W du.. niech Pani sobie wsadzi te mieszkania za taką cenę… Mieszkać w syfie i smogu za 120 tysięcy… hahahah.

pok
pok

Zwróć uwagę, że to cena wywoławcza w przetargu. Mieszkanie 50 m2 z ceną wywoławczą 120 tys. kupisz ostatecznie za 150 tys., a potem drugie tyle wywalisz na generalny remont. I pisząc “generalny” mam na myśli remont od zera, bo zwykle trzeba zrobić tam wszystko – od gołej ściany i gołej podłogi, instalację elektryczną, sanitarną, gazową itd. Do tego jeszcze umebluj, wyposaż i dopiero wtedy można się wprowadzać. 50 m2 za 300 tys., to naprawdę okazja życia…

Kakofon
Kakofon

Tak? To szerloku zerknij na wyniki przetargów. Są na tej samej stronie. Mieszkania sprzedają się dopiero w 2 czasem 3 przetargu za mniej niż połowę ceny wywoławczej 1 postępowania.
A jeśli remont generalny i umeblowanie 50m2 ma cię kosztować 150 tys. to już lepiej zostań u mamusi boś głupi jak but z lewej nogi.

Do roboty a nie tylko dawać i dawać!

Jacek
Jacek

Biegnij do kołchozu na strefę by zarobić na swój gliwicki TBSik…

Niech będzie więcej ścieżek rowerowych i autobusów na ul. Portową bo trudno się tam wydostać po godz. 18 i 19

Nie za dużo tych dobroci? Może jeszcze frytki do tego?

Taka mentalność – tylko daj i daj… mieszkania za darmo, wszytko darmo :/

Imiu
Imiu

“Czy taki zestaw upominków jest w stanie poprawić statystyki i zachęcić do stałego związania się z Gliwicami?” – jeśli będzie z Francą na kubku to będę hit! Ciekawe czy na dnie czy na ściance w sumie będzie można go później obić, tzn ryja, bo on Ma ryja, tego samego od już prawie 3 dekad tzn, z uśmieszkiem XD

Jacek
Jacek

Ci, którzy tam mieszkają zawsze mogą się wymeldować i zameldować ponownie by dostać kubek :D