“Zrób to dla jaj”. Forum zaprasza wszystkich panów na bezpłatne badania profilaktyczne

Centrum handlowe Forum bierze udział w 6. edycji kampanii Movember Polska. Dzięki temu mężczyźni z Gliwic i okolic będą mogli w sobotę, 9 listopada, na terenie galerii przy ul. Lipowej 1 skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i sprawdzić stan swojego zdrowia w mobilnym gabinecie.

Wszystko pod hasłem przewodnim akcji: „Zrób to dla jaj”, której znakiem rozpoznawczym są… wąsy. Stąd też zbitka słowna movember (od ang. słów moustache – wąsy oraz November – listopad).

Wąsy – trochę niemodny dziś symbol męskości – to tylko narzędzie do prowokowania rozmów o nowotworach jąder i prostaty.

W najnowszej edycji ta prowokacja nabiera jednak nowego wymiaru – panowie bardzo różni, ale połączeni wspólnym pomysłem, występują wyłącznie w bokserkach, skarpetkach i klapkach. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na siebie i pozytywny przekaz kampanii, który mówi o tym, że nowotwór wcześnie wykryty daje szanse na szybkie wyleczenie. Przedmioty te można zakupić i w ten sposób wesprzeć organizację badań.

REKLAMA

Szóstą edycję akcji Movember Polska promują YouTuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenterzy telewizyjni Dandris i Mateusz Jędraś, a także brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu, Juan Zumeta i wreszcie Michał Pałubski, który jest przykładem na to, że z męskim rakiem można wygrać.

fot. Nygga Workout/fb

REKLAMA