Ruszył ZTM ALERT dla pasażerów. Żeby z niego korzystać, musisz mieć konto na Facebooku

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące utrudnień, opóźnień czy zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej pasażerowie Zarządu Transportu Metropolitalnego znajdą w jednym miejscu.

Na portalu społecznościowym Facebook uruchomiona została nowa strona „Zarząd Transportu Metropolitalnego – ALERT”, gdzie publikowane będą najbardziej istotne i aktualne komunikaty. Wśród nich również te, nadesłane przez podróżnych, dotyczące m.in. zgubionych czy znalezionych przedmiotów.

Nowa strona jest dedykowana przede wszystkim informacjom o utrudnieniach i zmianach w kursowaniu wszystkich pojazdów pod szyldem Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Publikowane tutaj będą również inne istotne komunikaty dla pasażerów, takie jak aktualizacja rozkładów jazdy, nowa lokalizacja przystanków, czy też objazdy na poszczególnych liniach.

Za pośrednictwem nowej strony ważne wiadomości o utrudnieniach czy opóźnieniach będą mogli przekazywać także sami podróżni. Będzie to również miejsce, gdzie pojawią się informacje o zgubionych czy znalezionych przedmiotach.

Powstanie nowej strony ma na celu przede wszystkim usprawnienie kontaktu z pasażerami oraz uporządkowanie informacji związanych z bieżącą sytuacją na trasach przejazdu autobusów, tramwajów i trolejbusów. ZTM chce w ten sposób dostarczać pasażerom możliwie szybko i skutecznie jak najwięcej wiadomości, które pomogą im w codziennym podróżowaniu po Metropolii.

Specjalna strona na Facebooku pozwoli oddzielić bieżące informacje o utrudnieniach od innych komunikatów, dotyczących działalności Zarządu Transportu Miejskiego.

Mowa tutaj m.in. o zmianach w taryfach biletowych, prowadzonych akcjach czy projektach, a także o zaproszeniach na różnego rodzaju wydarzenia. Będą one nadal publikowane na aktualnej stronie Zarząd Transportu Metropolitalnego, który będzie cały czas funkcjonować. Ułatwi to pasażerom poszukiwanie wiadomości, które w danym momencie będą dla nich najważniejsze.

Czy nowa strona sprawdzi się w praktyce?

Strona gromadzi informacje z całej Metropolii, można mieć wątpliwości czy pasażera korzystającego z autobusu w Gliwicach, będzie interesowała informacja np. o utrudnieniach w Piekarach Śląskich. Jak na razie, zainteresowanie stroną jest umiarkowane, po dwóch tygodniach zdobyła ok. 1600 polubień.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
F*CK fb
F*CK fb

Muszę mieć konto na Facebooku? Nie, nie muszę, a taka “usługa” to chamskie wymuszenie oddania się pod kontrolę komercyjnej zagranicznej firmy o złej reputacji.

KATO
KATO

Chcesz czy nie, to jest małe miki. Duże Miki jest takie, że znowu zamiast realnych działań dla ucywilizowania podstawowej usługi w aglomeracji, urzędnicy wywalają kasę na pierdoły, które zarysował Ampuła. Tak nikogo nie przekona się do przesiadki z samochodu do komunikacji publicznej, co i tak jest już kwestionowane przez naukowców badających skretynienie Polaków. Start nowego związku nie może polegać na nowej farbie, logotypie i aplikacji zniechęcającej do usługi, bo ona nie pokazuje korzyści tylko kłopoty! Można się wk____wić, bo szefostwo nad nowym związkiem po konkursie objęła pani dotąd uważana za specjalistkę. Wygląda na to, że konkurs i kompetencje sobie, a… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin

A jeśli ktoś nie ma konta na tamtym durnym portalu to co?

F*CK fb
F*CK fb

To jesteś “wykluczony”. W cudzysłowie, bo czy o spóźnieniu autobusu dowiesz się z aplikacji czy na przystanku nie robi większej różnicy. A spóźnienie do celu przez nierzeletnego przewoźnika, to też żadna nowość ani tragedia – ot, niepozbawione przygód życie ostatnich Mohikanów w zwariowanym świecie kierowców klnących codziennie na korki i pobieraczy wszelkiego łajna na komórki. Z fb czy bez i tak jesteśmy wygrani, bo mamy czas na książkę w podróży i łagodniejsze usposobienie, kiedy z uśmiechem obserwujemy przez szybę autobusu tysiące frajerów w samochodach wygrażających sobie nawzajem.

Tak sobie tłumacz
Tak sobie tłumacz

No nie wiem. Ja raczej słucham Sinatry w ciepłym w zimie, chłodnym w lecie, pachnącym aucie a stoję na światłach i w korkach nie więcej od ciebie, bo z tego co się orientuję autobusy nie przelatują nad korkami. Bus pasów w tej pipidówie też nie widziałem.

Okłamuj się
Okłamuj się

I nie stojąc w korkach nie przyszło ci do głowy o ile szybciej byłbyś u celu gdyby samochodów na ulicach było mniej, bo jesteś zajęty kojeniem wściekłości Sinatrą.

tomasz
tomasz

no nie stety ten durnowaty facebook za nie długo będzie żądał logowania jak będzie się chciało z korzystać z Łazienki

Ampuła
Ampuła

Zamiast komfortowej siatki połączeń, punktualności przejazdów, bezawaryjności i czystości pojazdów oraz prostoty systemu opłat – rozrasta się polip marketingowo-informatyczny. Malowanie karoserii, zmiana ramek w rozkładach, linki do lajków, SMS-owe konkursy dla zziębniętych na przystankach, wybór maskotki linii nocnej, głosowanie na Kierowcę Roku, klub kolekcjonera biletów itd.

obserwator
obserwator

Nie mogliby robić jako aplikację na komórkę? A FB unikam jak ognia.

Kat.
Kat.

Mogliby i pewnie zrobią. Zasadnicze pytanie brzmi: PO CO na to wydawać pieniądze? Komunikacja ma DZIAŁAĆ bez komplikacji i aplikacji. Najpierw standard europejski a potem zabawy w gadżety dla pierwszaków korzystających ze zbiorkomu.

Urko
Urko

Ehhh…. Już widzę jak 70 letnie dziadki “pendzom , lecom kupować ” smartfony i dawaj zakładać konta na F..ckbook’u ..

Stara Jasionka
Stara Jasionka

Łone majo darmo przejazdy i dużo czasu. Poczekajo. Nie poleco kupować smarfony, chyba że imć Krzywousty podaruje z dostawą listonoszem SmartSenior+. Ale narpierw musiałby z Naczalnikiem Jarosławem Rajmundowiczem wygrać następne wybory, bo inaczej opozycja wszystko co łone dały zabierze dla sie i innym nie da. Tak gadajo i jeszcze straszo ideologio juniojełropejsko elgiebete dla dzieci od poczeńcia. Pono takie nauczone dzieci od razu dadzo w pysk i kopa pedofilowi w sutannie i Naczelnik chce sutannych przed tym bronić jak tych dwóch wież, co miały być a nie ma.

VAkk
VAkk

Kiedyś trzeba było należeć do PZPR, a teraz trzeba mieć konto na Facebooku oraz…popierać LGBT

Nick
Nick

Coś skaczyłeś… Teraz trzeba być towarzyszem w PiS lub pacynkami jak Ziobro i Gowin i popierać Krzywoustego, który w życiu słowa prawdy nie powiedział. A konto najlepiej wspólne z męską Pawłowicz, albo z piątkowym Kukizem mieć na Twitterze. Tam dobra zmiana robi politykę wstydu i żenady.

Biblijna Tęcza
Biblijna Tęcza

LGBT wystarczy tolerować z większym szacunkiem niż tolerujesz wulgarne napisy na elewacjach. Bo tolerujesz… a może popierasz?

ja234
ja234

Ale bezsens.Błędne założenie, że wszyscy korzystają z fejsbuka-szpiega.
Jak już to lepiej byłoby stworzyć jakiś program czyli aplikację na fona smart by każdy mógł sobie sprawdzić np. spóźniony autobusik.
Najlepiej gdyby te ich autobusy kursowały punktualnie.