AKTUALIZACJA. Zwężenie na pasie zjazdowym na DTŚ zostanie wprowadzone w innym terminie

AKTUALIZACJA. Jak poinformował ZDM, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie utrudnień na ulicy Jana Śliwki w rejonie zjazdu na Drogową Trasę Średnicową. Inwestor prac zrealizuje je w innym terminie. Tym samym, w najbliższym czasie kierowcy nie będą borykać się z utrudnieniami na tej drodze.

W rejonie zjazdu z ul. J. Śliwki na Drogową trasę Średnicową jezdnia zostanie zawężona. Utrudnienia w ruchu rozpoczną się we wtorek, 11 czerwca, a zakończą się w lipcu.

Przyczyną zwężki będzie budowa zjazdu do posesji jednej z firm. Sądząc po zdjęciach załączonych do komunikatu ZDM, będzie to zjazd do biurowca, który wybudowano w miejscu hali przemysłowej przy ul. Śliwki. Zarząd Dróg Miejskich apeluje o stosowanie się do oznakowania i wprowadzonych ograniczeń prędkości.

W jednym z etapów prac z utrudnieniami będą musieli liczyć się także piesi, dla których wykonawca wyznaczy osobne przejście – dodaje ZDM.

To nie jedyne utrudnienia drogowe rozpoczynające się w przyszłym tygodniu. Od poniedziałku, 10 czerwca, napotkają je piesi, którzy na ulicy Łabędzkiej będą mogli przemieszczać się chodnikiem tylko po jednej stronie drogi. Na wysokości posesji nr 20 prowadzone będą prace przy budowie przyłącza wodociągowego, kanalizacji i – na koniec – zjazdu.

Podobna sytuacja wystąpi następnego dnia (11 czerwca) w rejonie Dworskiej i Owczarskiej, a na ulicy Kormoranów budowa zjazdu spowoduje wyłączenie z ruchu pieszego części chodnika. Przejście możliwe będzie drugą stroną ulicy.

Również od wtorku rozpoczną się prace na wiadukcie drogowym nad torami PKP w ciągu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, które mają zakończyć się na przełomie III i IV kwartału br. Przewidywana jest gruntowna modernizacja tego obiektu o czym więcej można przeczytać TU:

Wiadukt nad torami kolejowymi będzie remontowany. Pojawią się m.in. nowe balustrady i chodnik

(żms), ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze