Zwiedzanie wieży kościoła pw. Wszystkich Świętych. Pokonaj 200 schodów i zobacz panoramę miasta

Taki widok na pewno wart jest wysiłku związanego ze wspinaczką po wąskich schodach. Sezon na oglądanie Gliwic z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych zacznie się od 1 maja i potrwa do końca września.

Każdy, kto zdoła pokonać ponad 200 schodów i dotrzeć na szczyt będzie mógł się cieszyć niesamowitym widokiem. Uwaga! Na wieżę można wejść tylko z przewodnikiem PTTK.

Okazja do tego nadarzy się 1 i 3 maja, 20 czerwca (Boże Ciało) oraz we wszystkie niedziele od godziny 16:00 do 17:00. W pozostałe dni tygodnia grupy należy zgłaszać w biurze PTTK w Gliwicach, Rynek 11, tel. 32/231-05-76. Bilet wstępu kosztuje 7 zł.

(żms)/MSI
fot. M. Baranowski/UM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dziadek Rainhold
Dziadek Rainhold

Szkodo, że na tyn drywniony sender na Tarnogórskiej włozić nie pozwolajom.
Som wlozbym pokonujonc byz zadyszki te 365 stopni i nawet bym dycha za to zapłocił

Cliper
Cliper

Dziadek..piepr..isz jak typowy DZIAD

Ad
Ad

może 7zł to niedużo, ale przy 4-osobowej rodzinie, to już trzech dych w portfelu ubędzie… za 15min podziwiana panoramy miasta z lotu srającego gołębia

Przewodnik
Przewodnik

Biedniutki ten suweren, oj biedniutki. Na wszystko mu żal wydać parę złotych, a jakie ma do wszystkiego pretensje. A to żal mu na autobus 1 listopada dla rodziny i pojedzie samochodem jak tysiące innych debili, a to raz w życiu 3 dychy wydać w jeden dzień na rodzinę, którą kocha bardzo! Najmniej 15 minut będziesz sapać na szczyt wieży, drugich 15 minut panoramy nie wytrzymasz z nudów bo nie ma na co się gapić tyle czasu i nikt tyle tam nie spędził, a jeszcze musisz znieść zmęczone sadełka na dół. 7 zł to cena nawet za niska za ciężką pracę… Czytaj więcej »

Perez
Perez

super :D

Tak sobie.
Tak sobie.

Ciekawi mnie do kogo trafiają pieniądze za wejście na Wieżę?

black_horse
black_horse

@Tak sobie Do kasjera który sprzedaje bilety. Chyba że jest automat biletowy. Wtedy do kasetki w środku.

olo
olo

A ile grupa ms mieć minimum osób?

Ad
Ad

“s r a j ą c e g o” oczekuje na moderację…

boggie
boggie

pomoc osobie potrzebującej

Pomoc dla osoby. Jesteś szczególnie na emeryturze, w firmie, firmie lub handlowcach, którzy potrzebują pomocy między osobami, aby osiągnąć sukces Twojej firmy. Oferujemy niezawodne i niezbędne środki do osiągnięcia Twoich celów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami. E-mail: dm8780115 @ gmail. com