Zwiedzanie wieży kościoła pw. Wszystkich Świętych. Pokonaj 200 schodów i zobacz panoramę miasta

Taki widok na pewno wart jest wysiłku związanego ze wspinaczką po wąskich schodach. Sezon na oglądanie Gliwic z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych zacznie się od 1 maja i potrwa do końca września.

Każdy, kto zdoła pokonać ponad 200 schodów i dotrzeć na szczyt będzie mógł się cieszyć niesamowitym widokiem. Uwaga! Na wieżę można wejść tylko z przewodnikiem PTTK.

Okazja do tego nadarzy się 1 i 3 maja, 20 czerwca (Boże Ciało) oraz we wszystkie niedziele od godziny 16:00 do 17:00. W pozostałe dni tygodnia grupy należy zgłaszać w biurze PTTK w Gliwicach, Rynek 11, tel. 32/231-05-76. Bilet wstępu kosztuje 7 zł.

(żms)/MSI
fot. M. Baranowski/UM Gliwice

10
Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dziadek Rainhold
Dziadek Rainhold

Szkodo, że na tyn drywniony sender na Tarnogórskiej włozić nie pozwolajom.
Som wlozbym pokonujonc byz zadyszki te 365 stopni i nawet bym dycha za to zapłocił

Cliper
Cliper

Dziadek..piepr..isz jak typowy DZIAD

Ad
Ad

może 7zł to niedużo, ale przy 4-osobowej rodzinie, to już trzech dych w portfelu ubędzie… za 15min podziwiana panoramy miasta z lotu srającego gołębia

Przewodnik
Przewodnik

Biedniutki ten suweren, oj biedniutki. Na wszystko mu żal wydać parę złotych, a jakie ma do wszystkiego pretensje. A to żal mu na autobus 1 listopada dla rodziny i pojedzie samochodem jak tysiące innych debili, a to raz w życiu 3 dychy wydać w jeden dzień na rodzinę, którą kocha bardzo! Najmniej 15 minut będziesz sapać na szczyt wieży, drugich 15 minut panoramy nie wytrzymasz z nudów bo nie ma na co się gapić tyle czasu i nikt tyle tam nie spędził, a jeszcze musisz znieść zmęczone sadełka na dół. 7 zł to cena nawet za niska za ciężką pracę… Czytaj więcej »

Perez
Perez

super :D

Tak sobie.
Tak sobie.

Ciekawi mnie do kogo trafiają pieniądze za wejście na Wieżę?

black_horse
black_horse

@Tak sobie Do kasjera który sprzedaje bilety. Chyba że jest automat biletowy. Wtedy do kasetki w środku.

olo
olo

A ile grupa ms mieć minimum osób?

Ad
Ad

“s r a j ą c e g o” oczekuje na moderację…

boggie
boggie

pomoc osobie potrzebującej

Pomoc dla osoby. Jesteś szczególnie na emeryturze, w firmie, firmie lub handlowcach, którzy potrzebują pomocy między osobami, aby osiągnąć sukces Twojej firmy. Oferujemy niezawodne i niezbędne środki do osiągnięcia Twoich celów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami. E-mail: dm8780115 @ gmail. com