Zwycięstwa bez deptaka bo mieszkańcy są… grubi. Argumentacja urzędników hitem w sieci

“Eksperci prognozują, że już w 2030 roku co trzeci mieszkaniec konurbacji śląsko-zagłębiowskiej przekroczy 65 lat. Do tego dołączą problemy wynikające z chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość”

– w ten sposób wiceprezydent Gliwic Mariusz Śpiewok uzasadnił dlaczego ul. Zwycięstwa nie może zostać zamknięta dla ruchu samochodowego.

– Sytuacja ta będzie miała wpływ na wiele dziedzin życia mieszkańców, w tym na ich możliwości w zakresie podstawowej mobilności. Zarząd Dróg Miejskich projektując przyszłe rozwiązania komunikacyjne musi brać pod uwagę prognozowaną sytuację na wiele lat w przyszłość – doprecyzował wiceprezydent w odpowiedzi na pismo przesłane przez byłego radnego Jana Pająka.

Argumentacja niemal z miejsca zrobiła furorę w Internecie, a dziś trafiła na łamy popularnego satyrycznego serwisu aszdziennik.pl.

– W skrócie – nie warto wam robić deptaka, bo w przyszłości będziecie starzy i grubi, i w ogóle nie będziecie się ruszać. Tylko poruszać latającymi samochodami albo na lewitujących fotelach. Do 2030 roku z Gliwic znikną wszystkie ścieżki rowerowe, bo do tego czasu na rowerze będzie w stanie jeździć “może z 10 osób”

– ironizują autorzy serwisu.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

I śmiesznie i trochę straszno. Bardziej to drugie, gdy uświadomimy sobie, że to tak na poważnie.

Zwycięstwa rzeczywiście wbrew zapowiedziom sprzed dekady, deptakiem nie będzie. Konsultacji w tej sprawie z mieszkańcami również się nie planuje. A i gdyby szukać logiki w prezydenckiej argumentacji to jakby nie patrzeć – lądujemy na głowie. Skoro tyjemy to się nie ruszamy, ale może jednak odwrotnie: ruszajmy się, żeby nie przytyć? Po to by mieć “możliwości w zakresie podstawowej mobilności”.

 
Jest jednak okoliczność łagodząca. Wiceprezydent Śpiewok swój urząd sprawuje ledwie od dwóch miesięcy. Zrzućmy więc sprawę na karb “problemów wieku dziecięcego”.

A wiceprezydentowi życzymy, by Aszdziennik trzymał się od niego z daleka, Państwu zaś zdrowia i – nomen omen – od…wagi, w zmienianiu miasta oczywiście. Tylko z tym starzeniem trudno będzie coś zrobić.

Michał Szewczyk

Korzystając z okazji, już zupełnie serio, przypominamy o otwartej dyskusji o ulicy Zwycięstwa. 21 marca porozmawiajmy o planowaniu miasta, o rozwiązaniach transportowych, modelowym projektowaniu i urbanistyce. Poznacie szczegóły badań społecznych, analiz i opracowań na temat ulicy Zwycięstwa. Zaproszeni goście: Agata Twardoch – architektka i urbanistka (Politechnika Śląska), Tomasz Tosza – specjalista od transportu, zastępca dyrektora (Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie), Paweł Jaworski – urbanista (Miastoprojekt)
Czwartek, 21 marca, godz. 18:00 – 20:00, Restauracja Ormiańska (dawny 4art), ul. Siemińskiego 22, Gliwice. Strona wydarzenia na facebooku – KLIKNIJ.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
AndrzejD
AndrzejD

Niech ktoś spróbuje obalić moją tezę, że w gliwickim magistracie pracują przygłupy.
Czekam. Do tej pory nikomu się to nie udało.

Wiosna
Wiosna

Ja ciągle wierzę, że pracują również normalni, tylko decyzje podejmują przygłupy. To samo dotyczy innych miejskich instytucji z TBS, ZDM i MZUK na czele.

Ja Nina
Ja Nina

Nie do końca jest tak jak się wypowiadasz Dzisiaj w rozmowie z ZDM się przekonałam, że pracownicy są kompetentni osoby decyzyjne mają związane ręce przepisami, toteż nie można ich posądzać, że nie chcą pomóc bo mają obowiązek trzymać się przepisów, które podejrzewam są celowo pisane i zatwierdzane na naszą niekorzyść. I tym się trzeba zająć w pierwszym rzędzie.

Szef
Szef

Przepisy są sprzeczne no to ja też muszę sprzecznie wykonywać!

Radek
Radek

Masz rację, nie mozna pytac mieszkańców o opinię w sprawie deptaka na Zwycięstwa, bo nie pozwalają na to sprzeczne przepisy. Art. 3754 ustawy o samorządzie gminnym mówi, że mozna organizować konsultacje społeczne, chyba że dotyczyłyby one ulicy Zwycięstwa w Gliwicach. Istnieje również zakaz organizowania konsultacji w sprawie niezrealizowanych obietnic Frankiewicza. Czyli jak zawsze w Gliwicach – nie da się!

BEKA
BEKA

A czy remedium na smog też już wymyślili? Czy jest nim jeszcze więcej kominów dymiących odpadami i węglem z Rosji?

HAL
HAL

Nie wierzę. Ilekroć temat dotyczy kierowców, to lamenty, żale, pretensje i żądania, że źle, za mało, za wąsko, za wolno, za daleko… Aż tu nagle kierowcy poszli na wódkę, a kierowczynie na męskie dziwki bez zasięgu internetu i na czoło wybili się inni, dotąd pomijani mieszkańcy, którzy chcieliby żyć, zamiast jeździć i wdychać spaliny i słuchać hałasów? Podoba mi się to tak samo jak wiem, że jutro nic z tego nie zostanie. Męsko-damscy kierowcy znowu nadadzą ton nad Kłodnicą i razem z miszczami intelektu w UM i ZDM wyznaczą wam jeszcze lepszą drogę do piekła.

kredo
kredo

Zgadzam się.

wnerwiony
wnerwiony

My będziemy starzy i grubi, a urzędnicy i włodarze nadal po prostu głupi. Fajnie, że teraz z Gliwic możemy się pośmiać nie tylko my, ale również cała Polska. Szkoda, żeby inni stracili taką rozrywkę.

Nobody
Nobody

Haha kwintesencja Gliwic.

realista
realista

Nie wiem ale moze jakas maryche ten gosciu lyka.?

asdf
asdf

niech poda dilera bo ma niezły towar

Bremen Nacht Alt
Bremen Nacht Alt

To przepaść czy most między dziadowskim politycznym establiszmentem Gliwic z zacofanym i biednym elektoratem? “realiści” fantazjują o łykaniu znanej od dekad maryhy przez “ch”, bo nawet jej nie wąchali. Żenada. Nic dziwnego, że nieusuwalny prezydent i nowy wiceprezydent mają was za ciemnych tłustych zgredów bez znaczenia i zdolności do protestu i walki o lepszą przyszłość dla siebie i swoich być może jeszcze szczupłych bliskich, których i tak z radością zabijacie smogiem. Dawno temu ciule w UM doskonale was zdiagnozowali bez kosztownych kontraktów NFZ i wiedzą, że oprócz jęczenia w internecie na nic więcej was nie stać, bezwolne muły w pogoni… Czytaj więcej »

VAkk
VAkk

…. pisiemu Frankiewiczowi i pisiej findacji Radan? ….Na początku było mądrze i rozsądnie, a pod koniec głupio i nieprawdziwe.

Odświeżacz powietrza
Odświeżacz powietrza

Wystarczy, że wdycha stęchliznę w UM

prawda
prawda

Głosujcie dalej na Frankiewicza. Może w końcu ktoś z was dostrzeże, że ten człowiek wraz ze swoją ekipą ciągle kpi sobie z mieszkańców. Czyżbyście już zapomnieli, że kilka laty temu Marek Jarzębowski – rzecznik prasowy Prezydenta Z. Frankiewicza powiedział jak bardzo nie lubi pieszych i jak oni bardzo mu przeszkadzają.

Cóż!!!
Cóż!!!

Ekipa Prezydenta Gliwic nie nadąża mentalnie za oczekiwaniami i potrzebami społeczeństwa gminy ponieważ, to wychowankowie poprzedniego systemu, który wymagał na decyzyjnym stanowisku tytułu przed nazwiskiem, posłuszeństwa, i obrotnego języka co przychodziło automatycznie ze stażem pracy. Teraz tym ludziom brak odwagi, kreatywności dlatego zajmują się sprawami miernymi bo na więcej ich nie stać ze strachu przed utratą stołka.

w pogoni za octem
w pogoni za octem

Gliwice to jednak stan umysłu..

pablo
pablo

A tak coś od siebie byś napisał? Powtarzanie głupot świadczy niestety nie najlepiej o Twoim stanie umysłu

michael scott
michael scott

To pan Śpiewok nie oglądał Jetsonów i nie wie że w 2030 będziemy fruwać samochodami i drogi będzie można wyrzucić do kosza?

Miasto psychiatryk.

Chór wujów
Chór wujów

Miliony na promocję miasta… I taki tekst w aszdzienniku. Ładnie. Kpienie z obywatela i mieszkańca level master na ogólnopolskim portalu. Gliwice na wstecznym, miasto sukcesu biznesowego. Nic więcej

BEKA
BEKA

Nowy wiceprezydent jeszcze lepszy niż poprzedni, *****

krzysztof
krzysztof

“Jak dowiaduje się ASZdziennik, prezydent miasta wraz z zastępcą wyrazili żal, że poprzednie władze Gliwic nie ułatwiły jakoś mieszkańcom pieszego poruszania się po mieście, bo może wtedy nadawali by się kondycyjnie na deptak.

Zapowiedzieli też, że do 2030 z Gliwic znikną wszystkie ścieżki rowerowe, bo do tego czasu na rowerze będzie w stanie jeździć “może z 10 osób”.
TO TY JESTEŚ JUŻ 26 LAT NA URZĘDZIE niewiele osób już pamięta inną władzę a ty łżesz kłamiesz i jesteś tchórzliwym człowieczkiem ,który nie wyszedł jeszcze za swojego panowania do mieszkańców, nie jesteś prezydentem mieszkańców tylko tej zastraszonej garstki osób które ciebie wybierają,

???!!!
???!!!

Czytanie ze zrozumieniem jest trudnodostępne dla wielu. Co innego ***** na stanowisku prezydenta, a co innego portal robiący sobie jaja z prawdziwych wypowiedzi. Mając taką opozycję nic dziwnego, że Frankiewicz ciągle wygrywa. Nie martwcie się, jego fani są jeszcze głupsi, ale w odróżnieniu od was robią kasę. Dzięki waszej głupocie.

Imiu
Imiu

nic dziwnego że ludzie wyjeżdżają z tego ****, plują ludziom w twarz od 30 lat a ludzie się tylko śmieją:-/

RamPamPam
RamPamPam

A Frankiewicz,mimo,że wozi się nowym Arteonem to i tak szczupły. Oddał ludziom to co jemu pod p*sk podają. Szlachetny człowiek.

OTUA
OTUA

Ty się z franka nie wyśmiewaj, bo jakbyś miał taką głodową pensję jak on, to żaden deptak w Gliwicach by ci się nawet nie przyśnij;)

guy fawkes
guy fawkes

Ktoś podpuścił tego gościa, czy on tak na poważnie? Kolejny wice prezydent, który mieszkańców ma za głupków

Ernest
Ernest

Takich prosta ów i chamów jak w Gliwicach nie ma nawet w Warszawie.

gość
gość

jeszcze tu stolicę przeniosą, proszę nie krakać

Gyuhgf
Gyuhgf

Panie wiceprezydencie, robi pan deptak, a na nim ruchomy pas jak na lotniskach. Otyli gliwiczanie mogą z niego skorzystać, choć w sumie lekarz zaleciłby im właśnie ruch o własnych siłach. Proszę, ta porada była gratis, ponieważ jestem lokalnym patriotą.

franek kimono
franek kimono

Zamiast hasła: Gliwice – przyszłość jest tu, nowe hasło: Gliwice – miasto grubasów.

Urko
Urko

Jarzembowski ? Śpiewok ? Śpiewok? Jarzembowski ? Śpiewok ? No, motyla noga , nie mogę się zdecydować ….

Xx234321
Xx234321

Gliwice – przyszłość jest tu! Ten kto to wymyślił to niezły dowcipas…

Tai
Tai

Gliwice…przyszłości tu niema.
Deptaka nie będzie bo jesteśmy za grubi… Z dwojga złego wolę być gruby niż głupi.
Tak bardzo UM Gliwice.

,,
,,

To jak to ? Kiedyś eksperci stwierdzili, że Gliwicom nie jest potrzebna obwodnica a jednak ją budują.

ja234
ja234

Cóż, tłumaczenie w pisiowskim stylu.Niepoważna wypowiedź na zasadzie nie bo nie.
I to ma być miasto “rozwoju’?”sukcesu”…dziwie się, jakim cudem ta wiocha zajmuje względnie dobre miejsca w różnych “rankingach”…masakra te glajwice, jak zawsze na wstecznym.

Imiu
Imiu

popularna ta mowa nienawiści XD Lewe policyjne L4 by się urzędasom/decydentom przydało.

Kuki
Kuki

Przecież AZS to rodzaj dziennika satyrycznego ironicznego dziwne że ludzie jeszcze tego nie skuma li

Janek
Janek

W sumie to prawda

BRAVO ZA ODWAGĘ
BRAVO ZA ODWAGĘ

no dla mnie vicek jest debeściak powiedział prawdę a tu sami obrażalscy szkoda że tak mało jest ludzi którzy mówią prawdę prosto w oczy choćby była bardzo “niepoprawna politycznie” – degrengolada naszego społeczeństwa w każdej płaszczyźnie osiąga już szczyty

Aga
Aga

Jak podeptac to do parku. Samochody mają fruwac? I tak ciężko przebić się przez Gliwice.

Bajtek
Bajtek

A po swoim mieszkaniu fruwasz czy jeździsz samochodem?

elemele
elemele

mało ci dróg w gliwicach? to może i przez rynek puśćmy dwupasmówkę?