Zygmunt Frankiewicz: “Chcielibyśmy zbyć w dobre ręce akcje klubu piłkarskiego Piast Gliwice”

– Zbycie akcji Piasta nie może być zrobione na siłę tak, żeby zniszczyć ten klub, tylko trzeba mieć naprawdę poważnego partnera, który daje gwarancję, że dorobek Piasta nie zostanie zmarnowany

– mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic w wywiadzie udzielonym Radiu Piekary.

– Nie chcę mówić za inwestorów, ale jakbym miał dysponować swoimi pieniędzmi, to bym na pewno brał pod uwagę ryzyko, jakie ostatnio było stwarzane przez kiboli, czy wręcz bandytów na stadionie Piasta Gliwice. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, żeby to posprzątać – zadeklarował prezydent.

W wywiadzie Z. Frankiewicz wyjaśnia też m.in. co było powodem zerwania współpracy ze stowarzyszeniem kibiców. Cały wywiad dostępny na kanale YouTube Radia Piekary (kliknij w obrazek powyżej).

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko
Urko

Teraz Zygmuncie F.?. Trzeba było kupca szukać jak klub szedł po wicemistrzostwo. Sprzedawałbyś “perełkę w koronie” . Teraz Zygmuncie F. szukasz frajera , który zdejmie ci “garba z pleców ” . Za drobne . Rada : nie otwieraj nigdy straganu z warzywami . Pójdziesz z torbami po dwóch tygodniach :-)

pokora
pokora

Z tym straganem, to poleciałeś urko, chyba nie życzysz preziowi zmywaka niewdzięczniku jeden:)

Urko
Urko

Połapałeś się już jak chodzą “+” i “-” na forum ?

pokora
pokora

Z takimi pytaniami do MOD proszę bidulo plusowa;)

pokora
pokora

“Uwielbiany tutaj urka”, a co z twoim przyjacielem ampułką? Jest przerażony nową wizualizacją prezia, a może tylko zaskoczony, bo jakby trochę zaniemógł. A może jest na czasowym urlopie przy deptaku na Sumińskiego?;)

Urko
Urko

Znaczy się: nie połapałeś się ..

Kapitan Chaos
Kapitan Chaos

W sumie nie ma czego się spodziewać po klubie który układami i pieniędzmi w ogóle dostał się do ekstraklasy a swoje miejsca osiagał poprzez korupcyjne machlojki.

Rozum
Rozum

***** często występuje w Radio Piekary.Czyżby na pielgrzymki służbowemu kierowcy wozić się do żródła prawdy kazał ? Co do piasta z naszego miasta.Tak znajdzie dobre ręce jak je znalazł dla hali Bankrut…………………..Dla mnie wywody Frankiewicza to typowe lanie wody przed wyborami dla uspokojenia przeciwników finansownia żródła korupcji oraz wylęgarni kibolskich bandytów

kanalia52
kanalia52

Niech biorą Wodociągi. Już mają wprawę z Franca Areną.

Frenki goł tu Holiłud
Frenki goł tu Holiłud

Przed wyborami stary lis przechera chce uspokoić zniesmaczonych gliwiczan ruchem pozorowanym.Czy znajdzie się kupiec (może głupiec) na kupno wypełnionego nocnika ? Przenigdy ! I o to w sumie lisowi chodzi. “Chciałem próbowałem ale się nie udało” Tylko czy samodzielny pracownik naukowy zyskał statut “nieukowy”.Nocnik i owszem sprzedwać mógł.Kiedy wypełniony g****m nie był.Kiedy błyszczał srebrem wicemistrzowskim,kiedy wartość była najwyższa.Wartość to cena.A teraz żałosna przecena .Nie dla poważnego inwestora i biznesmena.

asdf
asdf

Już zwracałem na to uwagę. Wszystkie obietnice Frankiewicza wyglądają zawsze tak samo – będziemy się starać, będziemy dążyć, będziemy zmierzać do, rozpoczniemy proces, zajmiemy się… Żadnych konkretów w stylu: zrobimy, wykonamy, wyremontujemy, wybudujemy itd. Tutaj tak samo: CHCIELIBYŚMY. Przeanalizujmy to słowo. Mamy liczbę mnogą, ale nie wiadomo o kogo może chodzić (jacy “my”?). Czyżby chodziło o średniowieczne “my, król”? Frankiewicz uważa się za króla Gliwic? A może “my – czyli ja i kolesie”? A może chodzi po prosto o rozmycie odpowiedzialności za podejmowane decyzje (decyzje podejmuję nie “ja Frankiewicz”, tylko bliżej nieokreślone “my”). Do tego tryb przypuszczający, czyli Frankiewicz nawet… Czytaj więcej »

black_horse
black_horse

Już to kiedyś było: wicie, rozumicie. To nie my, to oni.

antyFranek
antyFranek

Przypominam cały czas o niezrealizowanych obietnicach jakie Frankiewicz podczas wyborów w 2014r. obiecał mieszkańcom naszego miasta: 1. Wykorzystanie terenu dawnej Fabryki Drutu pod nowe funkcje – np. klaster przemysłów kreatywnych. 2. Plan powstania centralnego węzła przesiadkowego „Zachodnia Brama Metropolii Silesia”. 3. Zakup części terenów wokół dworca należących do PKP, gdzie miasto odkupi i zostaną one przeznaczone pod inwestycje służące rozwojowi miasta. 4. Dofinansowanie z pieniędzy zewnętrznych budowy połączenia ul. Tarnogórskiej z Placem Piastów tunelem pod torami kolejowymi. 5. Przebudowa Placu Piastów 6. Zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Zwycięstwa na całej jej długości. 7. Przebudową kolejnych skrzyżowań, na których pozostały jeszcze… Czytaj więcej »

Łysek z pokładu
Łysek z pokładu

Panie Frankiewicz ! Piasta nikt nie kupi,bo nie ma inwestorów głupich.Pista należy odciąć od miejskich dotacji.Koniec kropka.Niech tuzy inteligencji,finansjery tj.Wieczorek i Jaworski klubem będącym na własnym rozrachunku zarządzają.Oczywiście niech za dzierżawę stadionu miejskiego płacą.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Przed wyborami Frankiewicz próbuje się wybielić? Do sprzedaży akcji klubu i tak nie dojdzie

asdf
asdf

Do wszystkich, którzy już się cieszą: zapewne niczego nie zmieni to w finansowaniu Piasta z budżetu miasta. Nadal będą szły grube miliony z naszych podatków na ten klub.

nomaned
nomaned

Finansowanie Piasta to pryszcz wobec zakichanej HALI Gliwice. Budowa i wyposażenie to kilkaset milionów a koszty eksploatacyjne to kolejne miliony rocznie (ile konkretnie ?) Miało być finansowanie z UE i sie skichało. Piast przy tym to pikuś.

krzysztof
krzysztof

człowieczku miliony wpompowane w klub a wyrwane mieszkańcom z ich podatków ku uciesze gawiedzi stadionowej Tą kasę powinieneś oddać z własnej kieszeni do budżetu miasta, twoja niegospodarność jako włodarza miasta jest porażająca, urojenia , wizualizacje i zachcianki są szkodliwe dla mieszkańców

AndrzejD
AndrzejD

Frankiewicz, co ty pie….lisz – najpierw wyhodowaliście za nasze pieniądze bandytów stadionowych którzy robią rozwałki w mieście i niszczą elewacje budynków, a teraz “szukacie poważnego partnera” ? Ten śmieszny klub należy natychmiast i nieodwracalnie zlikwidować, a jego majątek zlicytować i pieniądze przeznaczyć na naprawdę zniszczonych przez kiboli elewacji budynków i oczyszczenie miasta z kibolskich wlepek. Już widzę jak szukasz tego “poważnego partnera” – tak samo jak szukałeś frajera który przejmie Halę Bankrut BTW: gdzie jest plan imprez na najbliższy rok w tej fantastycznej hali która miała być otwarta 2 lata temu ? I jak ci idzie amatorze, szukanie kupca dla… Czytaj więcej »

Walczący z wiatrakami.
Walczący z wiatrakami.

Co do budynku po dyrekcji Huty Gliwice, Urząd Miejski popełnił niewybaczalny błąd, nie zapewnił terenu dla tej kamienicy.

Wszystko rozsprzedali dlatego nikt tego nie kupi, bo nie ma miejsca na parkingi i terenu nawet pod niewielkie inwestycje związane z tym budynkiem.

Tomasz
Tomasz

Zawalić się nie zawali, ale zniszczenia będą takie, że “nabierze funkcjonalności”, bo obecnie niewiele można w niej zrobić bez karma konserwatora zabytków.

Zdziwiony
Zdziwiony

Z jednej strony jestem za pogonieniem bandytów udających kibiców i tu się zgadzam. Jeśli jednak chce się pozbyć z Gliwic kiboli, to należy pamiętać, że połowa “kiboli” w Gliwicach jest “za górnikiem”. Czyli trzeba też zdelegalizować i zaorać Zabrze ? dziwna logika, wlepek nie usunie likwidacja Piasta….

Kajetan
Kajetan

Podwyżka za śmieci odbije się na każdym o wiele bardziej niż to co idzie na Piasta.

Miliony wpompowane w klub a wyrwane mieszkańcom z ich podatków . Tą kasę powinieneś oddać z własnej kieszeni do budżetu miasta, twoja niegospodarność jako włodarza miasta jest porażająca, urojenia , wizualizacje i zachcianki są szkodliwe dla mieszkańców …

nie pisz o czyjejś wiarygodności … zacznij od siebie samej i od swojego wizerunku !
Jest nad czym pracować …
Powodzenia w dążeniu do normalności.

Kibole bandyci hmmm retoryka z leksza za ostra,no ale z drugiej str. zlodzieje,kumoterstwo i brak zarzadu z prawdziwego zdarzenia-zobaczymy jak przed wyborami bedziemy rozmawiac

Analityk
Analityk

Nie wiem co oni tram w Piekarach palą lub niuchają ale gliwicki samiec Alfa każdorazowo niezłą zasłonę dymną wypuszcza.Ostatnio “wahał “się czy w wyborach wystartuje.Nie wykluczał czegoś co jego ego nie przyjmuje.Więc wystartuje.Teraz ten wspaniały strateg “sprzedaje” coś czego cena sięga dna.Czy ktokolwiek kupi dno ? Przenigdy ! I oto chodzi w sumie Frankiewiczowi .Klub KS.Katastrofa oczywiście nabywscy nie znajdzie.Więc z “ojcowską ” pomocą samiec Alfa pospieszy .Dalej wylęgarnię korupcji,przewałów,wylegarnie bandytów z kieszeni podatnika zasponsoruje.Dla dobra gliwiczan jasna rzecz.

Zabłocki
Zabłocki

Dobry miglanc z tego Frankiewicza.Przedwyborcze czytanie bajek dzieciom zamienił na ich opowiadanie dorosłym.I to aż z samych Piekar.Nieudaczniak nie potrafiący od lat sprzedać posiadającego jakąś tam wartość budynku po dyrekcji huty.Nie potrafiący wydzierżawić Hali Bankrut, chce sprzedać i to w dobre (może głupie ???)ręce rzecz bezwartościową.Dobry miglanc z tego Frankiewicza.Jeszcze lepszy lawirant i lejwoda.

ziomek
ziomek

Najlepiej usunąć tego człowieka i niech przestanie już bredzić oraz fantazjować w swoim baśniowym świecie.

imię
imię

Nie obiecuj Zyga. Przed wyborami już nie wszyscy to łykną

Inwestor Rzencwajgel
Inwestor Rzencwajgel

Pan Frankiewicz akcje chce sprzedać ? Pomnie milczeniem pytanie kiedy akcje się sprzedaję.Kiedy dołują czy są na szczycie ? Zapytam więc .ILE JEST TYCH AKCJI.JAKA JEST CENA ZA JEDNA AKCJĘ………………………………………………..I na przyszłość rada.Kiedy nie ma o czymś pojęcia niech nie gada.

CNC
CNC

Niech kibice założą jakiś podmiot „Fundacja kibiców Piast” i niech zostaną właścicielami tych akcji .

Mam wrażenie że Frankowi ta sytuacja jest na rękę…może teraz legalnie odciąć kasę klubowi z dodatkowym błogosławieństwem połowy miasta.

No takakcje dla Kopernika?

Nie można dotować jednocześnie Piasta i Hali sportowej

W pogoni za octem
W pogoni za octem

Frankiewicz doprowadziles to miasto do upadku a ludzi w nim mieszkających do upodlenia.a ten piast to wylegarnia narkomanii

manek
manek

Obowiązku nie ma ale komentarz do tego wywiadu dodam.
Ble, ble, ble…….bla, bla, bla….

Ta kasa juz dawno powinna byc.pezeznaczona na cos innego .

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Były darmowe kiełbaski, teraz darmowe szaliczki, a frekwencja nadal taka sobie, czyli nijaka. Stadion jest już dobrych parę lat, a chyba w efekcie ani razu nie był pełny, nawet w sezonie w którym Piast fartem wywalczył tytuł wicemistrza. Co do akcji klubu Piast, to jeszcze trochę i będą rozdawane na promocji w Tesco albo innej osiedlowej Żabce jako dodatek do kinder kanapki.

Anonim
Anonim

Fartem to niech wasz gównik w ostatnich latach n pochwali się jakimiś osiągnięciami co? .

mieszkaniec z Czechowic
mieszkaniec z Czechowic

Matko Boska z Piekar zlituj się nad tym człowiekiem.Pamietaj.Czuwaj .

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Nareszcie jakaś mądra decyzja. Jeśli całe to towarzystwo nie potrafi ustawić paru rozwydrzonych g***iarzy, to należy ich odciąć od kasy i koniec. “Klubu” piłkarskiego miasto mieć nie musi. Zwłaszcza w takim wydaniu.

Maciej
Maciej

Czyli w jakim wydaniu? Grają dobrze tylko nieskutecznie. Znany trener. Fajny stadion o europejskich standardach na miarę możliwości i potrzeb itd. tylko nie maja kibiców za dużo

christoph
christoph

Zdanie powinieneś skończyć na ,,…tylko nie mają kibiców”

marcinek
marcinek

Stadion roz***bało 70 debili, na mecz przychodzi kilka tysięcy osób. Widzisz różnice?

świrnięty Antoni Smoleński
świrnięty Antoni Smoleński

A to się wylicza na sztuki czy na wagę? Jakby było po równo to rzucamy monetą?
I wteszcie:dlaczego na meczach siatkówki, koszykówki, szczypiorniaka – nie ma takiego bydła a lidzie na nie przychodzący potrafią się emocjonować meczem nie roz3.14erdalając całego obiektu?

Arek
Arek

Kilka tysięcy, to przychodzi na 2-3 mecze. Odlicz darmowe bilety, sponsorów, kibiców przyjezdnych. To nie wiem, czy dwójka będzie z przodu.

JaJko
JaJko

“grają dobrze, tylko nie skutecznie” – bardzo spójna wypowiedź. Prawie, jak “operacja się udała, pacjemt zmarł”
Jeśli “to” jest dlaCiebie stadion o europejskich standardach, to podejrzewam, že nie zaglądałeś dalej, niż granica województwa.
Pozdrawiam.

Urko
Urko

@Maciej .Wielbię takie sformułowania . Podobnie jak : “Graliśmy bardzo dobrze , tylko mecz nam się nie ułożył ” :-)

asdf
asdf

“Graliśmy bardzo dobrze, tylko przeciwnik grał lepiej” ;)

Shteef
Shteef

Szczególnie w derbach

ja234
ja234

Im się wydaje, że grają, tak naprawdę nie umieją grać.Słabizna.

Marycha
Marycha

Urko ja też tak chcę;)

DZIAD MARCOWY
DZIAD MARCOWY

Decyzja mądra nie jest.Bo jest nierealna.Czyli jest głupią decyzją.