100-lecie odzyskania niepodległości można też świętować w Forum. Przygotowano sporo atrakcji

W biało-czerwonym stylu, licznymi atrakcjami centrum handlowe Forum Gliwice świętować będzie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część sklepów udekoruje z tej okazji swoje witryny narodowymi barwami.

Odbędą się także warsztaty, a gościem dnia będzie dziennikarz i satyryk – Michał Ogórek, autor książki „Sto lat”. 10 listopada (sobota, gdyż niedziela jest dniem niehandlowym) świętowanie 100-lecia Niepodległej w Forum rozpocznie o godzinie 11:11 – rodzinnymi warsztatami artystycznymi przy Biblioforum (2 p.).

Zadaniem ich uczestników, w zamyśle organizatorów całych rodzin, będzie zilustrowanie znanych cytatów o treści patriotycznej.

Niedługo później, bo w samo południe, na podium scenicznym (parter) rozpoczną się inne biało-czerwone warsztaty, które potrwają do godziny 19:00. Będzie można wykonać podczas nich różne akcesoria, np. kotyliony, które przydadzą się 11 listopada.

W Forum nie zabraknie też muzyczno-tanecznych akcentów, za sprawą odświętnego występu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego (podium sceniczne, godzina 16:00).

Podsumowaniem dnia, a dla niektórych jego największą atrakcją (o godz. 17:00), będzie spotkanie z Michałem Ogórkiem – dziennikarzem, felietonistą, satyrykiem. W charakterystyczny dla siebie, żartobliwy sposób, gość opowie między innymi o tym, jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców.

To zresztą podtytuł jego książki „Sto lat”, którą autor napisał z okazji wielkiego, narodowego jubileuszu.

Sobotnią akcję Forum przygotowało wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach. Wydarzenia są częścią miejskiej kampanii „Biało-czerwone Gliwice”.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
1000 szkół na 1000-lecie
1000 szkół na 1000-lecie

Niby wielkie święto, a zamiast zrobić coś trwałego na lata dla mieszkańców Miasto odfajkowuje akademie, msze i parady. I jeszcze robi to na spółkę z prywatnym bazarem. Typowo polska specjalność – “para w gwizdek”.

AMF
AMF

Gliwice jak zwykle najbardziej się wyforsowały. Gdzie indziej wystawy, zawody sportowe, rekonstruktorzy czy spotkanie z Fiedlerem…

Imię
Imię

Lubię czytać Ogórka. Mam wrażenie, że jest niedoceniany, a teksty miewa błyskotliwe.

mieszkaniec grodu
mieszkaniec grodu

lubię mizerię z Ogórka

izaak
izaak

polecam hymn polski w wydaniu upa. jeszcze polska nie zginęła ale musi zginąć, jeszcze polak ukraińcowi będzie buty czyścił…………

ja234
ja234

No to ruszajcie tłumnie na zakupy zrobić zapasy albowiem tylko w sobotę sklepy będą czynne.11.11 i 12.11 sklepy zamknięte.

kanalia52
kanalia52

6 lat okupacji niemieckiej, 45 lat okupacji sowieckiej i ponad 1000 lat okupacji watykańskiej. O jakiej niepodległości jest mowa?

Imiu
Imiu

chyba chodzi o współczesne obozy pracy typu 500€ miesięcznie itd.

AMF
AMF

Czemu powielasz kościelne bzdury? Polska jeszcze przynajmniej 100 lat po chrzcie MIESZKA była pogańska. Do tego były dwie okresowe przerwy: potop i rozbiory.
Sowietom za to ująłeś, pierwszy raz nas “wyzwolili” już w 39.

krzysztof
krzysztof

to my mamy niepodległą Polskę -od kiedy? Niepodległa ,ale naród uciemiężony jak za feudalizmu-naprawdę warto świętować